Προς το περιεχόμενο

Digitech RP500-1000 - GSP1101


ignantios

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sorry, για το ψιλοάσχετο του θέματος, αλλά επειδή χρησιμοποιώ για εξάσκηση τον looper jm4 της line6, θα μπορούσα να χρησιμοποιήσω την RP500 σε συνδιασμό με τον jm4 (δηλ. κιθάρα-RP500-JM4-ενισχυτής) ή υπάρχει κάποιο κόλλημα;

 

Δεν το χρειαζεσαι....εχει looper η rp ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 689
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

και γω ευτηχισμενος κατοχος gsp1101..το μηχανημα ειναι τζαμπα για αυτα που κανει...και οπως εχουν πει πολλοι σε αλλα ξενα forums: gsp1101 is the poor man's axe-fx...

 

και για τους πλεον δυσπιστους...

 

 

ετσι ακριβως ειναι................... ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εφτιαξα ενα video αλλαζοντας καποιους ενισχυτες στην rp500 η ηχογραφηση ειναι τραγωδια,οπως και το παιξιμο...αλλα το κανω για να δειτε λιγο τον ογκο που βγαζει καθως επισης σε πολλα σημεια σταματω να παιζω θελωντας να δειξω ποσο αθορυβη ειναι......μην αρχισετε τα ειναι χαλια η ηχογραφηση το ξερω .....ειναι απο κινητο αλλα δεν εχω αλλο μεσο......δυστυχως...... ::)...η καμερα προσθετει πολλα πριμα που κανονικα δεν υφιστανται...... ??? οι μαγνητες δεν ειναι και οι πλεον high output.....duncan custom 14, κατι dc resistance.....

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=YMdslDbNGnk&feature=player_embedded

 

 

 

 

 

αμα εχει ρεπο απο την δουλεια ο ανθρωπος........ ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι μου κανεις αυτο τωρα?? :'(

Ακομα δεν μου εχει απαντησει ο τυπος για να μου το στειλει και δεν ειμαι και τερας υπομονης.Το θελω τωρα.Πως θα αντεξω αλλο με την μπουρουχα ;D ;D ;D

Ακομα και ετσι που εγραψες τα γκαζια ακουγονται και υποσχονται αγρια πραγματα :o :o :

Χωσε πραμα.........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι μου κανεις αυτο τωρα?? :'(

Ακομα δεν μου εχει απαντησει ο τυπος για να μου το στειλει και δεν ειμαι και τερας υπομονης.Το θελω τωρα.Πως θα αντεξω αλλο με την μπουρουχα ;D ;D ;D

Ακομα και ετσι που εγραψες τα γκαζια ακουγονται και υποσχονται αγρια πραγματα :o :o :

Χωσε πραμα.........

δυστυχως ΚΩΣΤΑ δεν μπορω να γραψω αλλιως και το αποτελεσμα που ακους ειναι το 30% απο αυτο που ακουγεται εδω.....αλλα πιστευω καταλαβες περι τινος προκειται........... :P σου ειπα εχει ογκο που θα παθεις ενα μικρο σοκ,επισης ειδες ποσο αθορυβη ειναι με το noise suppressor στο 20% και καθολου tone sucking.....και απο distortion ασε μου- φα ....χαλια ψηφιακουρα ...αισχος........τραγωδια.........για πεταμα......ΑΠΟΧΟΡΟ....ΖΗΤΩ Η TONELAB

 

 

σκεφτομαι να παω να παρω αλλη μια rp500(για καβαντζα) ή να χτυπησω και την rp1000........δεν υπαρχει λεμε.....το αφεντικο τρελαθηκε :-X

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι ρε Savatage και Kingdom come....  :P :P :P

αφου εμπνεει το μηχανημα να θυμηθω τα νιατα μου....τι να κανω? μονο τετοια παιζω πλεον ;D

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μου φαινεται θα αρχισω παλι κανα live.

Ti savatage τι running wild τι helloween τι ozzy τι stratovarius τι judas priest τι τι τι τι ..............ωωωωωωωω γ@2ω τα ειδωλαααααααα...........

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το χρειαζεσαι....εχει looper η rp ;D

 

Ναι, αλλά μιλάμε μόνο για 20 δευτερόλεπτα και επιπλέον το JM4 με βολεύει αφάνταστα για ηχογραφήσεις (βλ. miniSD κάρτα). Επομένως, παραμένει η απορία αν μπορώ να έχω τη σειρά "κιθάρα-RP500-JM4-ενισχυτής" χωρίς πρόβλημα. Χμ...

Κάλλιο αυγά, παρά πουρέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικα θα μπορεις......αλλα δεν εχω δοκιμασει για να σου πω 100% δεν βλεπω καποιο λογο να σε εμποδιζει σε αυτο........εαν ξερει κανεις αλλος ας ενημερωσει ::)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου