Προς το περιεχόμενο

Νοσταλγία και noiz celebs


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπορεί κάποιος να μου λύσει αυτήν την απορία; Γιατι χάθηκε η πραγματική ελληνική μουσική; που πήγαν εκείνα τα χρόνια, γιατί εξαφανίστηκε εκείνο το αξέχαστο πνεύμα, και το τονίζω, το πνεύμα της ελληνικής μουσικής !! 

Γιατί εκείνα τα αξέχαστα μπουζούκια και οι fender ενισχυτές, αντικαταστάθηκαν με.. ηλεκτρονικά και άψυχα "κουτιά";

Οι αθάνατες φωνές που μας έκαναν και κάνουν να δακρύζουμε, ακόμα και μετά απο τόσο καιρό, γιατί; γιατί; !!!

 

Και να φανταστείτε οτι είμαι μικρός ακόμα στην ηλικία.. εχω αγανακτίσει με τα σημερινά σκουπίδια και τις καλαμπορτζιές, φτάνει πιά!! να χρεωκοπήσουν όλες οι δισκογραφικές εταιρίες, (πλην μερικών) και μαζί τους και τα τηλεοπτικά κανάλια !!

 

Μα το χειρότερο απο όλη αυτην την ιστορία ειναι η σημερινή νεολαία.. τι να σας λέω, πιστεύω ότι τα ξέρετε καταβάθος........

αυτά τα πολύ λίγα απο εμένα, ήταν μόνο ένα δείγμα απο όσα θέλω πραγματικά να εκφράσω, δεν θέλω να σας κουράσω όμως.

 

Φιλικά

Πάνος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πού είναι ο Βάγκνερ, που είναι ο Πουτσίνι;

Που έχουν πάει όλοι εκείνοι;

 

Κοίταξε, το τέλος του κόσμου πια χαράζει

Και η νεολαία μόνο μαστουριάζει

Κοίταξε αγάπη μου, ρίξε μια ματιά

Όλα τα ισοπέδωσε η λαϊκουριά

 

Πού είναι ο Βάγκνερ, που είναι ο Πουτσίνι;

Κανένας πια δεν έχει μείνει

Μονάχα εσύ μου μένεις μόνο

Γλυκιά μου αγάπη στο δηλώνω

Μόνο εσύ, solo tu

 

Καρβέλας Νικόλαος

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε Sector,το θεμα αυτο απεβιωσε (εις διπλουν) πολυ προσφατα  κ καταληξαμε οτι δεν καταληγουμε πουθενα.

 

http://www.noiz.gr/index.php?topic=157124.0

http://www.noiz.gr/index.php?topic=157178.0

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν ημουν παιδι......"ειχα πλασει μια αγαπη που ποτε ενα ψεμα (τιριτιγιτιριτιγκικι..) δεν μου'χε πει (ταραταταρατατα...)".....ωχ...παρασυρθηκα... ;D

 

Οταν ημουν παιδι λοιπον (το 70... :)) το γαλα το εφερνε ο γαλατας και ηταν πραγματικο γαλα σε μπουκαλι γυαλινο...,το ψωμι ηταν απο πραγματικο σιταρι και με 1 δρχ. επαιρνες και σουβλακι ΚΑΙ ΜΠΛΕΚ ;D

 

ο κόσμος δεν ειχε πονηρια και τη βγαζαμε φίνα με ψωμι και ελια (και Κωτσο Βασιλια...)

 

ΠΟΥ πηγαν ολα αυτα?που χάθηκαν?

 

φευ τα κατεστρεψε ολα η σημερινη νεολαια και τα ιμος (ετσι δεν λεγονται αυτα τα ζαβα με τη φρατντζα και τα καυλοσπυρα? ;D)

 

 

Σοβαρα τωρα φιλε Spector πανω κατω και στην Ελλαδα εχει συμβει ακριβως αυτο που συμβαινει και σε ολον τον κοσμο απλα εδω μυριζει λιγο ...φετα & ειναι πιο αρπακολα και κιτς λογω ..τοπικης αισθητικης.. ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τους φλώρους που διάβαζαν Μπλεκ ήσουν ε; Τα πραγματικά αγόρια διάβαζαν ΜΟΝΟ ΑΓΟΡΙ ρεεεε...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως τολμας να με προσβαλεις ετσι?? :)

 

Φυσικα και επαιρνα και ΔΥΝΑΜΙΚΟ Αγορι!!! :) :)

 

(μεχρι και..Ομπραξ επαιρνα μια και δεν ειχαμε ουτε...τηλεοραση,οποτε τι να κανω ο ερμος...!!!)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τους φλώρους που διάβαζαν Μπλεκ ήσουν ε; Τα πραγματικά αγόρια διάβαζαν ΜΟΝΟ ΑΓΟΡΙ ρεεεε...

ΚΑι τα δύο αγόραζα....!!!! 1.000.000 χρόνια πριν μου φαίνεται.....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου