Προς το περιεχόμενο

Βαμμένοι μαγνητες!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προσφατα εφτασε στα χερια μου μια Squier Bullet Strat η οποια μπορω να πω ηταν αρκετα κακομεταχιρισμενη...Για παραδειγμα αυτος που την ειχε, ειχε βαψει το μπρατσο το pickguard και τους μαγνητες...(Να πω οτι την κιθαρα την πηρα δωρεαν γιατι φυσικα δεν θα εδινα ευρο για την κατασταση της)...το μπρατσο το καθαρισα...και σκοπεβω να αλλαξω pickguard. Το προβλημα ομως ειναι πως μπορω να βγαλο την POSCA απο τους μαγνητες χωρις να τους χαλασω...Καθε προταση δεκτη!!! Ευχαριστω  :)

One More Of Me...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 29
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

posca δεν ξερω τι σημαινει,μπορεις ομως ανετα να αλλαξεις τα ΚΑΠΑΚΙΑ τους μια και αυτα θα εχει βαψει.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να βρεις ανταλλακτικά καπάκια για τους μαγνήτες (μεταχειρισμένα, μπορεί και να στα χαρίσουν).

 

Μη μου πεις οτι έβαψε και τα pole-pieces....

 

edit: Με πρόλαβε ο...Λούκι Λουκ!  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...και σκοπεβω να αλλαξω pickguard. Το προβλημα ομως ειναι πως μπορω να βγαλο την POSCA απο τους μαγνητες χωρις να τους χαλασω...Καθε προταση δεκτη!!! Ευχαριστω  :)

Εάν έχει βάψει και τα pole-pieces..μην ταλαιπωρείσαι τζάμπα.

Αφού θα αλλάξεις pickguard...άλλαξε και μαγνήτες.!!!! ;D

Με 60-70 ευράκια, παίρνεις τους Tonerider και δεν θα πιστεύεις τα αυτιά σου.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ ευκολο!! ανοιγεις pickguard ξεβιδωνεις τους μαγνητες, αλλαζεις καπακια, ξαναβιδωνεις μαγνητες, βαζεις pickguard και τελος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Οχι τα καπακια εχει βαψει ο καγκουρας...

Κάγκουρας και ευεργέτης; Ενα απο τα δύο πρέπει να λήψει μαλλον... ;)

Βαλε καπακια οπως σου λενε απο καποιο καταστημα που πουλάει Fender κλπ για να είσαι σίγουρος ότι κανουν. Ο Νάκας δεν έχει.

Επίσης η κιθαρα αυτη είναι πολύ καλή για τα λεφτά της και παιζει μια χαρα. Είναι όμως ετσι κατασκευασμένη που δεν αξιζει να βαλεις λεφτα επανω της όπως πχ για άλλους μαγνητες.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tonerider

 

Εκτός θέματος μια ερώτηση?

 

Είμαι από επαρχία και θέλω να αγοράσω ενα ζευγάρι humbuckers από την συγκεκριμένη μάρκα.Εστειλα mail στο fuzzville αλλά δεν ειχα απάντηση.

Μήπως να παρω τηλ καλυτερα θα μπορέσουν να μου τους στείλουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου