Προς το περιεχόμενο

Pearl e-Pro Live


Spiros Poullos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν κατασκευαζει η smart trigger τα alesis ε ενταξει να μη βγάλει κατι τοις και η alesis..?

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Πάντως για να γυρίσουμε και στο θέμα μας, έχω περιέργεια να δω πώς θα κινηθεί η Pearl με τα e-Pro Live μετά τη χλιαρή υποδοχή τους στη ΝΑΜΜ και πού θα διαμορφωθούν οι τιμές τελικά.

 

Και αν τελικά αποφασίσει σύντομα να διαθέσει τα TruTrak heads μόνα τους (μέχρι στιγμής δηλώνει ότι για την ώρα δεν προβλέπεται κάτι τέτοιο).

 

Πάντως αν η τιμή τελικά υποχωρήσει κάτω από τα 2000€, εγώ μάλλον θα προβώ σε αγορά (ή μάλλον η γυναίκα μου, αυτή παίζει drums... ;) )

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Πάντως αν η τιμή τελικά υποχωρήσει κάτω από τα 2000€, εγώ μάλλον θα προβώ σε αγορά (ή μάλλον η γυναίκα μου, αυτή παίζει drums... ;) )

Δύσκολο...... :-[
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το λες. Αυτή τη στιγμή η τιμή πώλησης του σετ με τα μεταλλικά πιάτα (έχει και φτηνότερη με rubber cymbals αλλα θελω τα μεταλλικα) σε μαγαζια στη USA είναι 3199$.

 

Ήτοι 2150€... πολύ κοντά στο όριό μου. Βέβαια στα Ευρωπαϊκά μαγαζιά προφανώς θα είναι κατα τι ακριβότερα, αλλά γενικά είναι αρκετά κοντά στο ψυχολογικό (μου) όριο των 2000€

 

Ιδωμεν...

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει σημασία πόσο θα έχει, αλλά αν αυτό που πληρώνεις θα ανταποκρίνεται στις προσδοκίες σου...μπορεί ενα ταμπούρο, πιατίνι ή οτιδήποτε το οποίο να είναι φθήνο αλλά για τα δικά σου μέτρα και σταθμά να είναι καλύτερο από κάποιο ακριβότερο ή και πανάκριβο ακόμα. (πχ τα A Custom είναι φθηνοτερα από τα K που τα Κ είναι και κατασκευαστικά καλύτερα αλλά εγω προτιμώ τα A Custom)

Πάντως 2150 για ένα σετ με module ''dm10 repack'' ψιλοτσιμπημένο το κόβω...μάλλον πάει να χτυπήσει την αγορά λόγω της λειτουργίας Memory Switch και των TruTrac Heads

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει σημασία πόσο θα έχει, αλλά αν αυτό που πληρώνεις θα ανταποκρίνεται στις προσδοκίες σου...μπορεί ενα ταμπούρο, πιατίνι ή οτιδήποτε το οποίο να είναι φθήνο αλλά για τα δικά σου μέτρα και σταθμά να είναι καλύτερο από κάποιο ακριβότερο ή και πανάκριβο ακόμα. (πχ τα A Custom είναι φθηνοτερα από τα K που τα Κ είναι και κατασκευαστικά καλύτερα αλλά εγω προτιμώ τα A Custom)

Πάντως 2150 για ένα σετ με module ''dm10 repack'' ψιλοτσιμπημένο το κόβω...μάλλον πάει να χτυπήσει την αγορά λόγω της λειτουργίας Memory Switch και των TruTrac Heads

 

Δεκτόν, αλλά ποια είναι η εναλλακτική λύση για ηλεκτρονικά (και αθόρυβα) τύμπανα με εμφάνιση ακουστικών...;

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο απλή λύση είναι η ddrum hybrid, e-cymbals και ενα module

Η άλλη λύση είναι να πάρεις τα τύμπανα της επιλογής σου, να βάλεις mesh heads, ένα σετ triggers για το kit, e-cymbals και ένα module

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Η πιο απλή λύση είναι η ddrum hybrid, e-cymbals και ενα module

Η άλλη λύση είναι να πάρεις τα τύμπανα της επιλογής σου, να βάλεις mesh heads, ένα σετ triggers για το kit, e-cymbals και ένα module

 

Ναι η πιο απλη οικονομική λύση ειναι εξωτερικα τριγκερς σε φυσικα τυμπανα , με σητες δερματα...

Παντως τα εσωτερικα τριγκερς βγαζουν πιο καλο αποτελεσμα..

Πρεπει ομως είναι τα είναι φτηνά τα φυσικα τυμπανα που θα χρησιμοποιησεις, γιατι οι σητες κανουν κακο στα φαλτσοκοψιματα(bearing edges), και καποια φαση τα τυμπανα

δεν θα κουρδιζονται,οποτε θα είναι και για πέταμα...

Οποτε ποτε σητες σε ακριβο ακουστικό σετ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι σητες κανουν κακο στα φαλτσοκοψιματα(bearing edges), και καποια φαση τα τυμπανα

δεν θα κουρδιζονται,οποτε θα είναι και για πέταμα...

 

??? ???

 

παρακαλώ τεκμηρίωσε το σχολιο σου...με εγκυρες πηγες!

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου