Προς το περιεχόμενο

Pearl e-Pro Live


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Pearl e-Pro Live Hybrid

 

Αληθινά ξύλινα κέλυφη

Κανονικό Hardware (Drum Rack, Tom Holders, Cymbal Holders κτλ)

eClassic μπρούτζινα πιατίνια

Δέρματα TruTrac με ιδια αίσθηση με τα κανονικά δερματα και δυνατοτητα αντικατάστασής τους με κανονικα δερματα για χρήση ως ακουστικό drum kit

Pearl Redbox Drum Module

1000 ηχοι HD & 100 Προσεταρισμενα kits με 100 user kits

Lifetime Warranty

Δυνατότητα εισαγωγής ήχων στο module απο Virtual Drumset των ToonTrack, BFD2, Sonic Reality, Ocean Way Drums, Steven Slate Drums, και Virtual Drumline από το

                                   http://www.redboxsoundshop.com/

Pearl_e-Pro_Live_@_NAMM_2010.thumb.jpg.c19685e9cdd8447b412d5c556ec32ef2.jpg

Pearl_e-Pro_Live_@__guitarcenter_com.jpg.2fb4ad43c9eee56b4bc6d78b3e1b56c7.jpg

Pearl_e-Pro_Live_JJ_01.thumb.png.b5f21f3875ef5f633b8d82ff66658e7e.png

Pearl_e-Pro_Live_JJ_02.thumb.png.08b3d8ffc5612c049fddac9182440d30.png

Pearl_e-Pro_Live_DC_01.thumb.png.6b65fa71db286a472c8c0c1094476704.png

Pearl_e-Pro_Live_DC_02.thumb.png.3abdfcee1fb8526b1ba35375feee2dbf.png

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

http://www.guitarcenter.com/Pearl-E-Pro-Hybrid-Electronic-Acoustic-Drum-Set-with-Brass-Cymbals-712529-i1511877.gc

 

3,200 USD  =  2,205 EUR υποθετω βεβαια θαναι λίγο πιο πανω οταν θα ερθουν Ελλάδα

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτο που λες

 

Δυνατότητα εισαγωγής ήχων στο module απο Virtual Drumset των ToonTrack, BFD2, Sonic Reality, Ocean Way Drums, Steven Slate Drums, και Virtual Drumline

 

τι ακριβως εννοεις ? Οτι θα μπορω να παιζω χωρις pc με τους ηχους των vst ?

Εισαι σιγουρος ?

Ενθουσιωδη σε βλεπω μπυρε...κρατα μια πισινη..... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η e-Pro Live εχει ενα function που λεγεται memory switch που σου επιτρεπει να χρησιμοποιήσεις ΟΛΗ τη μνημη του module και να αντικαταστήσεις ΟΛΟΥΣ τους ήχους ΜΕ 1 SET με εκπληκτικη ποιοτητα ηχου. Αυτα τα set θα λεγονται Lush Sounding Kits και θα δημιουργηθουν απτις εταιρίες που προανέφερα. Hampis...κάνε ενα κόπο και δες το video...προς το τελος ειναι (6'54'')

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Hm δεν ξέρω ρε παιδιά.... αλλα για κάποιο λόγο δεν μου κάνει το click που μου κάνει η roland... είναι ένα περίεργο μπαστάρδεμα που προσπαθούν να κάνουν και είναι λίγο άσκοπο κατ εμέ. Γιώτη να κανεις αν e-kit τόσο μεγάλο ας πούμε? Ένα από τα τρομερά avantage που έχουν τα e-kits είναι πως καταναλώνουν λίγο χορό. Δεύτερον, ακόμα και με την electronic λειτουργία του, το kit θα παράγει περίστερο θόρυβο από τα κανονικά e-kits. Τουλάχιστον σε περιβάλλον σπιτιού. Και τρίτον για την λειτουργία που έχεις ένα μονο kit... γιατί να πληρώσεις περίπου 2500 euro για να έχεις ένα kit που με τα ίδια λεφτά θα μπορείς να το έχεις "ακουστικ"? Και μάλιστα με χαμηλότερη τιμή?

 

Τέλος πάντων, Δεν είναι πως μου φαίνεται άσχημο.. ισα ισα.. απλά, υποκειμενικά πάντα, έχω τις αμφιβολίες μου.

Σε ποιό καμμάτι είμαστε ρε παιδια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τωρα αν νομιζεις οτι κανεις εδω μεσα θα καταλαβει αυτα που γραφεις,μαλλον ονειρευεσαι...

 

 

ΓΡΑΦΕ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Vorryngr:

Το κιτ, όπως λέει και το όνομά του, προορίζεται κυρίως για live. Εκεί δηλαδή που θα ήθελε κάποιος την ευελιξία που του παρέχει ένα ηλεκτρονικό κιτ (σε θέματα ηχων, καλωδιωσης, ηχοληψίας κλπ) αλλα χωρις την "ασχημη", new age, hi-tech κλπ εικόνα ενος κλασικου ηλεκτρονικου κιτ. Και πάει και ένα βήμα παραπέρα από τα κλασικά triggers που μπορουσες να βαλεις παλιοτερα σε κανονικο ακουστικο σετ.

 

Κατα τη γνωμη μου, και ειδικα αν πεσει λιγο η τιμη τους (που θα πεσει, δεδομενου οτι μολις κυκλοφορησαν και πολυ πιθανον να ακολουθησει και ο ανταγωνισμος) θα λυσει πολλα χερια και θα υιοθετηθει απο πολλους. Ακομα και σε αυτην την τιμη ομως, δεν ειναι δραματικα τα πραγματα αφου παιρνεις και ακουστικο σετ ταυτοχρονα (και οχι noname)

Αρβύλες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου