Προς το περιεχόμενο

Pearl e-Pro Live


Spiros Poullos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

beeros η μνημη αυτη των 128 mb ειναι για 2-3 kits.Δεν ειμαι σιγουρος εαν φτανει....

Τα δερματα δεν πωλουνται ξεχωριστα για ευνοητους λογους.Ουτε προκειται να πωληθουν πιστευω στο μελλον.

 

Παντως αντικειμενικα το κιτ δεν ειναι ακριβο και εαν ηδη δεν ειχα ''πραγματικων'' διαστασεων ε-κιτ να εμπαινα στον πειρασμο.Τωρα κατι ακουγεται οτι θα βγαλει και η DW  κατι αντιστιοχο.

 

Τι να πω , εγω ειμαι της σχολης που λεει ...''Εκαστος στο ειδος του..και η roland στα modules'' :D

 

 

ps: παιδια μην του φωναζετε του φιλου μου του Κωστα (Vorryngr) σας παρακαλω ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

beeros η μνημη αυτη των 128 mb ειναι για 2-3 kits.Δεν ειμαι σιγουρος εαν φτανει....

Τα δερματα δεν πωλουνται ξεχωριστα για ευνοητους λογους.Ουτε προκειται να πωληθουν πιστευω στο μελλον.

 

Παντως αντικειμενικα το κιτ δεν ειναι ακριβο και εαν ηδη δεν ειχα ''πραγματικων'' διαστασεων ε-κιτ να εμπαινα στον πειρασμο.Τωρα κατι ακουγεται οτι θα βγαλει και η DW  κατι αντιστιοχο.

 

Τι να πω , εγω ειμαι της σχολης που λεει ...''Εκαστος στο ειδος του..και η roland στα modules'' :D

 

 

ps: παιδια μην του φωναζετε του φιλου μου του Κωστα (Vorryngr) σας παρακαλω ;)

 

είπες 128 MB = 2-3 kits το πολυ...σουπα να δεις το βίντεο προσεκτικα και επισημανα και το χρόνο (6'+κατι'') μαλλον δε προσεξες καλα... :P ο φιλος μας ο Ασιάτης (αλήθεια ξέρει κανείς πως τον λένε?) αναφέρει ''το memory switch σας επιτρέπει να αντικαταστήσετε ολοκληρη την εσωτερικη μνημη και τα original acoustics με ενα LARGE LUSH SOUNDING KIT ενα kit με υπέρτατη ηχητικη ποιότητα που ποτέ δεν ήταν διαθεσιμο προηγουμένως απο κάποιο drum module'' ;)

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είπες 128 MB = 2-3 kits το πολυ...σουπα να δεις το βίντεο προσεκτικα και επισημανα και το χρόνο (6'+κατι'') μαλλον δε προσεξες καλα... :P ο φιλος μας ο Ασιάτης (αλήθεια ξέρει κανείς πως τον λένε?) αναφέρει ''το memory switch σας επιτρέπει να αντικαταστήσετε ολοκληρη την εσωτερικη μνημη και τα original acoustics με ενα LARGE LUSH SOUNDING KIT ενα kit με υπέρτατη ηχητικη ποιότητα που ποτέ δεν ήταν διαθεσιμο προηγουμένως απο κάποιο drum module'' ;)

 

Aρα μιλαμε για ενα kit επιπεδου vst και οχι 2-3.Να ξερεις ότι αυτο ειναι και σχετικο γιατι μπορεις να ''κομπρεσσαρεις'' καπως την ποιοτητα αλλα τελος παντων.Παντως εχεις δικιο, δεν προσεξα καλα γιατι το λεει στο 7.07 '' :P

 

Αληθεια με το cross stick τι γίνεται ?

Και με το hihat, ειναι dual zone ?

 

δεν τον ειδα και τοσο ενθουσιασμενο τον κ.Chambers. ;D

O Ασιατης λεγεται Gene Okamoto, to λεει στην αρχη του βιντεο.... :D

 

Να ξερεις ότι δεν ειμαι κατα παντως απλα πολυ επιφυλακτικός

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αληθεια με το cross stick τι γίνεται ?

Και με το hihat, ειναι dual zone ?

δεν τον ειδα και τοσο ενθουσιασμενο τον κ.Chambers. ;D

O Ασιατης λεγεται Gene Okamoto, to λεει στην αρχη του βιντεο.... :D

 

τί ειναι το cross stick?

γιατι να είναι ενθουσιασμενος ο chambers σε ekit? ;D εσύ αν ήσουν ο chambers θα σε ενθουσίαζε ενα ekit?

Gene OhGamoto επρεπε να λέγετε ο κερατας...πρωτα το demon drive και καπακι το epro Live :P

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τί ειναι το cross stick?

γιατι να είναι ενθουσιασμενος ο chambers σε ekit? ;D εσύ αν ήσουν ο chambers θα σε ενθουσίαζε ενα ekit?

Gene OhGamoto επρεπε να λέγετε ο κερατας...πρωτα το demon drive και καπακι το epro Live :P

 

Ο Gamoto ρε εσυ αυτος ηταν και στα demons, δεν το προσεξα gamoto  ;D

Εαν ειμουν ο Chambers και με πληρωναν καλα ναι θα εδειχνα οτι γουσταρω πολυ.Ενταξει απλα εννουσα οτι δε φαινοταν ευχαριστημενος με τους ηχους που φαινοταν οτι ηθελε να βγαλει αλλα δεν εβγαιναν...

Cross stick ειναι οταν χτυπας τη στεφανη του ταμπουρου (hoop πως το λενε..).Βασικότατο σε edrums κατι που το redbox ή αλλιως Alesis dm10 γιατι περι αυτου προκειται ΔΕΝ υποστηριζει.

Gamoto.... ;D 8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dual zone εν ολιγης...αποκλείεται να μην υποστηρίζει

όπως και το hi-hat...δεν ειναι βεβαια vh11 vh12 (εγω εχω το vh11) αλλα standard θα βγάλει και καλύτερα...θα κανει upgrade συχνα

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dual zone εν ολιγης...αποκλείεται να μην υποστηρίζει

όπως και το hi-hat...δεν ειναι βεβαια vh11 vh12 (εγω εχω το vh11) αλλα standard θα βγάλει και καλύτερα...θα κανει upgrade συχνα

 

Τωρα που το ξαναδιαβασα λεει ότι δε μπορεις να κανεις rimshot και cross stick την ιδια ωρα.Η το ενα λεει η το αλλο, δεν πολυκαταλαβα τι εννοει...στο td-12 που ειχα παταγες ενα κουμπι στον εγκεφαλο και επαιρνες cross stick εδω μαλλον εννοει οτι θα πρεπει να το ρυθμισεις απο πριν

για δες το και εσυ και πες μου τι καταλαβαινεις

http://www.e-prolive.com/home#/faqs

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

hampis δεν θα το δω φίλε μου για 2 λόγους

1) Δεν εχω την e-pro live

2) Κάνω τη δουλεια μου με ενα set td6

 

αν τα πάρω ποτε θα μπω στον κόπο...μπορει να το δω αυριο για σενα μόνο :P τωρα νανυ...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου