Προς το περιεχόμενο

Mesa Boogie TransAtlantic TA15


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εμένα με προβληματίζει η έλλειψη effects loop (από ότι είδα δλδ)

 

Ναι ρε παιδιά έλεος . Τι έχουνε παθει όλες οι εταιρίες και βγάζουν ενισχυτές με ωραία γκάζια χωρίς FX Loop. Πόσο παραπάνω να κοστίζει δλδ. , ας το συμπεριλάβουν στην τιμή.

Και εδώ που τα λέμε δεν θα κοστίζει και λίγα ο συγκεκριμένος mesa.

Φαίνεται πολύ κάλος πάντως... αντε να δουμε και κανα βίντεο σύντομα να μας φύγει η απορία.

Cigarettes and Whiskey ... call my shaking hand

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε παιδιά έλεος . Τι έχουνε παθει όλες οι εταιρίες και βγάζουν ενισχυτές με ωραία γκάζια χωρίς FX Loop. Πόσο παραπάνω να κοστίζει δλδ. , ας το συμπεριλάβουν στην τιμή.

Eγω πάντως πήρα 15 watt 100% point to point κεφάλι με 4 12ax7 προενισχύτριες,

2 6v6 τελικές, ξεχωριστό eq στο κάθε κανάλι, fat switch στο καθαρό, ultra high gain

switch στο βρώμικο και tube driven effects loop μόλις 280 ευρώ... το θέμα είναι οτι

πρέπει να το συναρμολογήσω μόνος μου ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτο που μου αρεσε ειναι που βαλανε true-bypassable master volume,κατι που ειναι ΤΡΑΓΙΚΑ ευκολο να γινει και γλυτωνεις απο ολους τους ψυχανωμαλους master volume haters. Απορω γιατι δεν το κανουν ΟΛΟΙ οι κατασκευαστες.

 

Γενικα παντως φαινεται ενδιαφερον μηχανισμα.  ;)

 

 

100% point to point κεφάλι

 

Δεν ειναι καθολου point to point αυτο που πηρες, και παλι καλα να λες. Απεταξαμην το PTP, μεγαλυτερος μπελας δεν υπαρχει.

 

Disclaimer : Αγαπητε PCB Hater, προτου εξαπολυσεις τα flames σου, κανε τον κοπο να μαθεις τι ακριβως ειναι το p2p. Οτι δεν ειναι PCB δεν ειναι χρυ.., ε p2p.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγω πάντως πήρα 15 watt 100% point to point κεφάλι με 4 12ax7 προενισχύτριες,

2 6v6 τελικές, ξεχωριστό eq στο κάθε κανάλι, fat switch στο καθαρό, ultra high gain

switch στο βρώμικο και tube driven effects loop μόλις 280 ευρώ... το θέμα είναι οτι

πρέπει να το συναρμολογήσω μόνος μου ;D

 

τι πηρες Τσιχλιμπιχλα ?ψωνισες απο ceriatone ?

Recording is God's way of tellin you that you suck

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου