Προς το περιεχόμενο

Mesa Boogie TransAtlantic TA15


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν ειναι καθολου point to point αυτο που πηρες, και παλι καλα να λες. Απεταξαμην το PTP, μεγαλυτερος μπελας δεν υπαρχει.

Η αλήθεια είναι οτι δεν έχω ιδέα, με την απλοική λογική 'δεν έχει pcb, δεν έχει τσιπάκια'

και <a href=http://www.noiz.gr/index.php?topic=159478.msg230409#msg230409>αυτό το σχόλιο</a> φαντάστηκα οτι είναι. Δεν ξέρω αν είναι καλό ή κακό αλλά σίγουρα

ακούγεται ψαρωτικό 8)

τι πηρες Τσιχλιμπιχλα ?ψωνισες απο ceriatone ?

Eτούτο, chinese boutique καταστάσεις :P

http://www.musikding.de/product_info.php/info/p1205_Kit-Madamp-A15Mk2-deluxe.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • 3 μήνες αργότερα...
  • 6 μήνες αργότερα...

μολις πριν λιγο τον αγορασα και πραγματικα εχω μεινει με το στομα ανοιχτο...ομολογω να πω πως ηταν μια παρα πολυ δυσκολη αποφαση,,,εχοντας 2 πλεξι,εναν 800αρη και εναν βοξ,εχοντας περασει απ τα χερια μου dual rectifier,triaxis,hotrod deluxe twin reverb και koch studiotone ομολογω πως αυτο το μικρο ενισχυτακι(μικρο μονο στο ματι0 με εχει καταπληξει...μονο καλα πραγματα εχω να πω...καταρχην να πω οτι οταν πηγα να ψωνισω κοιταζα κατι σε bues junior και hotrod deluxe (για αλλη μια φορα αφου τον ειχα και τον πουλησα)..επεσε το ματι μου στον transatlantic και ειπα να τον δοκιμασω να μου φυγει η καουρα αφου πιστευα πως ειναι ενα ακομα μαρκετινιστικο κολπο με μπλε φωτισμους και ιστοριες....

 

μονο που αυτος ο ενισχυτης (μεσα απο καμπινα κλειστη με vintage 30) ειναι πιο φεντερ και απο φεντερ(τον βαλαμε διπλα διπλα με hot rod deluxe) και πιο μαρσαλλ απο μαρσαλλ...

 

το μικρο λοιπον αυτο θαυμα εκτος του οτι εχει μεγαλη δυναμη εχει απιστευτες ικανοτητες...

 

μπορεις να παιξεις απο vox,marshall,fender μεχρι και boogie ηχοχρωματα...οχι απλα ηχοχρωματα που μοιαζουν αλλα ηχοχρωματα που ειναι ιδια και καλυτερα σε αποκριση και με κλειστα τα ματια θα νομιζες οτι παιζεις με οριτζιναλ ενισχυτες της εκαστοτε σχολης...

 

με μια εξαιρεση στα βοξ μονοπατια που ειναι ενα κλικ λιγοτερο vintage απ τους original vox....

 

τα καθαρα του ειναι απιστευτα...μου θυμιζουν στο πρωτο καναλι τα καθαρα του koch που οσοι γνωριζουν ειναι απαιχτα....απο το δευτερο καναλι εχουμε φεντερισια καθαρα που θα ζηλευαν πολλοι κατοχοι μοντερνων φεντερ ενισχυτων...παραξενο μιας και φοραει el84....

 

φυσικα οσο ανοιγουμε volume βρωμιζουμε και φτανουμε τις λαμπες στην τσιτα και παιρνουμε απιστευτη ζεστασια και πολυ καλο γκαζι...αυτο και για τα 2 καναλια...και με ενα πεταλακαι απλο ναι ναι ναι παιζουμε ανετοτατα μεταλ...ναι αυτο το ενισχυτακι παιζει και μεταλ...ανετα!!!!

 

γενικα για να μην τα πολυλογω το καλυτερο θα ηταν να μπορουσα να βγαλω μερικα βιντεακια αν και αυτο ειναι τρομερα δυσκολο μιας και οι δυνατοτητες του μηχανηματος με βαση τις ταξεις αλλα και τα βαττ,με βαση τα ποτενσιομετρα (που ολοι γνωριζουμε ποσο ευαισθητα ειναι στους boogie0) και παλι θα τον αδικουσε

 

με λιγα λογια το μηχανημα βγαζει καθαρους μαρσαλλ ηχους,βρωμικους μαρσαλλ αλα plexi (και πολυ καλυτερα απ τους πλεξι μου ) ,vox καθαρα και βρωμικα με ελαχιστα πιο μοντερνο χαρακτηρα ,καθαρα φεντερ που νομιζεις οτι ανοιξαν οι ουρανοι και boogie βρωμα σε μεσαια επιπεδα,ουτε triple rectifier ,markv αλλα κατι λιγοτερο...

 

δεχεται απιστευτα τα πεταλακια,εχει επιλογες για να παιζεις σπιτι,σε στουντιο,σε μαγαζι,με βαση τα βαττ,και φυσικα ειναι ολα σε ενα πραγματικα...

 

πολυ θετικο η υπαρξη footswitch για 2 καναλια....

 

αν ο συγκεκριμενος ενισχυτης ειχε παραπανω βαττ η αν συνοδευοταν απο ενα μεγαλο περιτυλιγμα για το σασσι του θα ψαρωνε πολυς κοσμος και θα μπορουσε ανετα να ξεπερασει τα 2 χιλιαρικα και να κανει παταγο...

 

αποψη μου δοκιμαστε τον το συντομοτερο...και θα καταλαβετε....

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου