Προς το περιεχόμενο

Guitar service? (άλλη μια φορά...)


nemo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

+ άπειρο Superfunk!

πλέον ρύθμισμα μόνο σπίτι! και το αποτέλεσμα 100% όπως θές! 8) 8)

σε άκουσα και εδώ και τρεις βδομάδες έκανα οικονομία σε βενζίνη - ταλαιπωρία στο κουβάλημα κιθάρας απίτι -μαγαζι -κεντρο -μαγαζί -σπίτι και πάνω από όλα έφυγαν κάποιες παράξενες "φοβίες" ότι κάτι δεν θα κάνω καλά :lol: :lol: από τότε ρυθμίζω και τις 6 κούκλες κανονικότατα, ακόμα και αν είναι λίγο πιο "προχωρημένη" δουλίτσα με διάβασμα και εφαρμογή κατόπιν :wink:

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ τα κατάφερα να σετάρω την κιθάρα διαβάζοντας το άρθρο του Superfunk, παρόλο που τα χέρια μου δεν πολυ-πιάνουν...

Το μόνο που δεν μπορείς (επειδή προφανώς δεν έχεις τις κατάλληλες λίμες) είναι το να κόψεις σωστά τα αυλάκια στο nut για να μην έχεις πρόβλημα στο ξεκούρδισμα.

 

Για αυτό θα πρότεινα αν είναι το ...παρθενικό setup της κιθάρας σου, να την πας σε έναν από τους παραπάνω (ή και στον Καγμακη) και από εκεί και πέρα, αφού θα σου κόψει σωστά το nut, κάθε φορά που θα θες setup, θα διαβάζεις το ...Ευαγγέλιο του Superfunk! :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ευχαριστό με βοηθήσατε ταμάλα!!!! 8O superfunk τον οδηγό τον εκτύπωσα και τον έβαλα πάνω στη πόρτα μου να τον έχω σε άμεση πρόσβαση! See ya!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου