Προς το περιεχόμενο

mp3 player για Mac ???


AntonyPath

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν θελω ενα προγραμμα να μου οργανοση την μουσικη

θελω ενα προγραμμα απλα να παιζει μουσικη

 

να μπορω γρηγορα να βαζω ενα κομματι σε μια playlist κατι που δεν εχει το vlc

 

και οταν επιλεγω να ακουσω καποια κομματια, να βλεπω στη λιστα μου μονο αυτα !!

Οχι να μου τα ανακατευει με οτι κομματι εχω ακουσει απο οταν το πηρα

και να ανακατευει και τη σειρα τους οχι ως προς τη σειρα που θα τα παιξει αλλα σαν λιστα

κατι που κανει το itune

 

και το ilife ειναι με πληρωμη !!!!

 

και που στο δια....λο ειναι η συντομευση για τα αγγλικα !! ??? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 33
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

δεν θελω ενα προγραμμα να μου οργανοση την μουσικη

θελω ενα προγραμμα απλα να παιζει μουσικη

 

να μπορω γρηγορα να βαζω ενα κομματι σε μια playlist κατι που δεν εχει το vlc

 

και οταν επιλεγω να ακουσω καποια κομματια, να βλεπω στη λιστα μου μονο αυτα !!

Οχι να μου τα ανακατευει με οτι κομματι εχω ακουσει απο οταν το πηρα

και να ανακατευει και τη σειρα τους οχι ως προς τη σειρα που θα τα παιξει αλλα σαν λιστα

κατι που κανει το itune

 

και το ilife ειναι με πληρωμη !!!!

 

και που στο δια....λο ειναι η συντομευση για τα αγγλικα !! ??? :)

 

Αγγλικά = command (το κουμπι διπλα στο space) + space

βαλε vlc τοτε μην το ψαχνεις...

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το iLife έρχεται προεγκατεστημένο στον mac σου. To '09 πρέπει να πληρώσεις αν το μηχάνημα σου το πήρες πριν την τελευταία αναβάθμιση.

 

Για αλλαγή γλώσσας πάτα cmd+space. Το ρυθμίζεις από το System Preferences->keyboard->keyboard shortcuts.

 

Αnyway, αφιέρωσε λίγο χρόνο να μάθεις το iTunes καλύτερα. Γιατί δεν δημιουργείς playlists? (αν το κατάλαβα καλά αυτό που θες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν θελω ενα προγραμμα να μου οργανοση την μουσικη

θελω ενα προγραμμα απλα να παιζει μουσικη

 

να μπορω γρηγορα να βαζω ενα κομματι σε μια playlist κατι που δεν εχει το vlc

 

και οταν επιλεγω να ακουσω καποια κομματια, να βλεπω στη λιστα μου μονο αυτα !!

Οχι να μου τα ανακατευει με οτι κομματι εχω ακουσει απο οταν το πηρα

και να ανακατευει και τη σειρα τους οχι ως προς τη σειρα που θα τα παιξει αλλα σαν λιστα

κατι που κανει το itune

 

και το ilife ειναι με πληρωμη !!!!

 

και που στο δια....λο ειναι η συντομευση για τα αγγλικα !! ??? :)

 

Ακριβώς έτσι θέλω να παίζω και εγώ μουσική.

Συνεπώς φίλε μου χρειάζεσαι τον VLC  ;) Η έκδοση για mac είναι διαφορετική με αυτήν τον windows.

Η προεπιλεγμένη προβολή είναι με την Playlist ακριβώς απο κάτω, έτσι ώστε να μπορείς να κάνεις drag and drop ό,τι θες να παίξεις με ό,τι σειρά θες να παίξει. Επίσης αν επιλέξεις πολλά mp3 μαζί και τα ανοίξεις θα ανοίξουν όμορφα όμορφα σε μια Playlist με την σειρά που ήταν στον φάκελο. Φυσικά έχει υποστήριξη και για shuffle (τυχαία αναπαραγωγή) αν αυτό εννοείς.

 

Το ilife είναι δωρεάν με οποιδήποτε Mac και το itunes/quicktime δεν είναι μέλος αυτής της σουίτας, αλλά του λειτουργικού (μάλιστα το ilife δεν έχει κανένα επιπλέον πρόγραμμα αναπαραγωγής μουσικής οπότε απορώ γιατί αναφέρθηκε πριν)

 

και που στο δια....λο ειναι η συντομευση για τα αγγλικα !! ??? :)

 

Για κάποιο λόγο (που ακόμη δεν εχω καταλάβει γιατί δεν διορθώθηκε στο Snow) η προεπιλεγμένγ συντόμευση για να αλλάζεις γλώσσες είναι cmd+spacebar κάτι που ειναι ήδη ρυθμισμένο για το Spotligt! δηλαδή από μόνο του το leopard έχει μπλέξει τα 2 αυτά shortcuts χωρίς λόγο! Τέλος πάντων μπορείς να την αλλάξεις πηγαίνοντας στα system preferences -> keyboard -> keyboard shortcuts.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πειρα πριν 10 μερες αλλα μεταχειρισμενο ! !

και δεν τα εχω :(

 

Λαμπρο

το vlc εχω αλλα δεν εχει playlists φτιαχνει μονο κατι φακελους που δεν αλλαζει ουτε καν το ονομα !!! μπορεις να μου πεις ποια εκδοση εχεις

 

thanx !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το πειρα πριν 10 μερες αλλα μεταχειρισμενο ! !

και δεν τα εχω :(

 

Λαμπρο

το vlc εχω αλλα δεν εχει playlists φτιαχνει μονο κατι φακελους που δεν αλλαζει ουτε καν το ονομα !!! μπορεις να μου πεις ποια εκδοση εχεις

 

thanx !

 

Μπορείς να το κατεβάσεις, αλλά δες πρώτα για τι πρόκειται ισως να μην σου χρειάζεται.

 

Δεν καταλαβαίνω τι εννοείς γι αυτό ας το πάρουμε απ την αρχή:

 

Καταρχήν μιλάμε για την έκδοση 1.03 που είναι και η τελευταία αν θυμάμαι καλά. Αν τον ανοίξεις απλως το κεντρικό παράθυρο έχει την playlist κάτω απο τα χειριστήρια (play/stop pause Κλπ) έτσι:

 

vlc_mac_shoutcast_5.png

 

(φυσικά κενή όχι όπως στην φώτο)

 

Κάθε mp3 που ανοίγεις απο κει και πέρα (είτε 1-1 είτε μαζικά) θα προστίθεται σε αυτήν την λιστα. Επίσης μπορείς να προσθέσεις και άλλα κάνοντας drag and drop αρχεία mp3 η και φακέλους σε αυτήν. Τέλος μπορείς να την σώσεις αυτήν την Playlist σε διάφορα format (προτείνω m3u που είναι και το πιο δημοφιλές)

 

Για να είμαι ειλικρινής δεν κατάλαβα τι εννοείς ότι δεν δημιουργεί playlists. Ο vlc δουλεύει καθαρά με playlist! Και ένα mp3 μόνο του να ανοίξεις σαν playlist θα το εμφανισει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον θέμα, καθώς κι εμένα το iTunes δε μου αρέσει καθόλου...! Α να δούμε το VLC από αύριο (ναι, το έχω ξαναπεί, ανήκω σε αυτούς που μετάνιωσαν το ότι έμπλεξαν με Mac!!!).

 

:)

bass @ vertigo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς είναι μία από τις θλιβερές αλήθειες για τα Mac ότι ο καλύτερος media player είναι το VLC, ο οποίος όμως είναι δωρεάν και τρέχει και σε PC των 400 ευρώ.

 

Θυμηθείτε όμως τα καλά του να έχεις Mac...

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς είναι μία από τις θλιβερές αλήθειες για τα Mac ότι ο καλύτερος media player είναι το VLC, ο οποίος όμως είναι δωρεάν και τρέχει και σε PC των 400 ευρώ.

 

Θυμηθείτε όμως τα καλά του να έχεις Mac...

 

 

 

γιατι πλήρωσες ποτε για itunes..?

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να το πω πιο απλα

 

θελω να φτιαξω μια δικια μου playlist και να την ονομασω πχ jazz

αλη μια να την ονομασω funk k.o.k

 

και εκει που εχω βαλει 4,5 cdakia να παιζουν, να ακουω ενα καλο κομματι και να το κανω  add στην ταδε λιστα "jazz" πχ

 

αφτο στο media player ηταν πολυ ευκολο !!! και πολυ βολικο, ακουω πολλα καινουργεια πραγματα και δεν μπορω να τα θυμαμαι ολα.

ετσι το εστελνα το καθε ενα στη λιστα που ηθελα και τα ξαναβρησκα γρηγορα !

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου