Προς το περιεχόμενο

Οχι ρε μαμωτο ποιος θα μας παιζει το ροκ τωρα στην Ελλαδα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

παρ το λιγο αλλιως, για να πεινασουν οι Kiss θα πρεπει να αλλαξει κι αλλη ...χιλιετια (που ουτε τοτε το βλεπω γιατι ηδη θα αυγατιζουν αυτα που ηδη εχουν αλλα ειπα να μην ειμαι υπερβολικος ;D)

 

Ε βέβαια! Μέχρι και lip gloss έχουν βγάλει για να δώσουν black diamond γεύση στα φιλιά! Πώς να μην έχουν λευτά με το κιλό!  ;D ;D ;D

 

Πλάκα κάνω ε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μάλλον αυτό είναι και το πρόβλημα. Ότι αντί να ψάχνουμε λίγο και καμιά από τις άπειρες καινούριες μπάντες που αξίζουν αλλά τις έχουμε γραμμένες, περιμένουμε "μπαγιάτικα" νέα από τους αιωνόβιους. Καλοί κι οι maiden κι οι metallica κι οι scorpions και προφανώς έχουν διαγράψει τεράστια πορεία στη μουσική αλλά ας προχωρήσουμε επιτέλους κάποια στιγμή από τα ιερά τέρατα.

 

Φίλε Χ-minor μαζί σου, δεν έχεις άδικο...προσπαθώ να απαντήσω τόσην ώρα αλλά δεν μπορώ, γιατί πραγματικά αυτό σηκώνει μεγάαααααλη κουβέντα που δύσκολα αποτυπώνεται σε ένα θρεντ. Οι συνθήκες που οδηγούν στην ''κλασσικοποίηση'' ενός γκρουπ που έχει δημιουργήσει ολόκληρο μουσικό κίνημα και αμέτρητες επιρροές, είναι άπειρες (από τις μεταπολεμικές-κοινωνικοπολιτικές συνθήκες στις οποίες έδρασαν, μέχρι και τις συνθήκες ηχογραφήσεων).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι βλέπω στα κατά καιρούς top 10 κιθαριστών/τραγουδιστών/συγκροτημάτων κλπ να μπαίνουν αρκετά νέα συγκροτήματα. Απλά πρέπει να μείνει ο απόηχος της σύγχρονης μουσικής και να αποστασιοποιηθούμε λίγο για να πιάσουν βιτρίνα στα μυαλά μας.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορω να καταλαβω ποιος αναγκασε ποιον να παει σε συναυλια να δει χιλιοειπωμενα κομματια.

Η επαρχεια κλεγεται οτι δεν εχει καλα λαιβ, και οταν αυτα γινονται πεφτει η ειρωνεια του αιωνα.

Και για την ιστορια, η συναυλια το καλοκαιρι στα Χανια δεν ειχε τιποτα να ζηλεψει απο τις αθηναικες η τις σαλονικιωτικες. Ισα ισα, που ανετα ηταν η πιο οργανωμενη και ποιοτικη που εχω δει...

Sickly-sweet, pink, and not for everybody

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έλεγε ''γαμώτο'' αλλά επειδή του την πέσανε του Superfunk και αυτός φοβήθηκε μην του ρίξουνε το κάρμα του, ζήτησε συγνώμη και του αλλάξανε τον τίτλο του θρεντ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείτε να το δείτε εδω:

http://www.the-scorpions.com/english/

Κάπου γράφει:

"We finish our career with an album we consider to be one of the best we have ever recorded and with a tour that will start in our home country Germany and take us to five different continents over the next few years." (η υπογράμιση δική μου...)

Τα (λίγα) επόμενα χρόνια...στα 62 ο Meine και ο Schenker, 56 o Jabs...  ε σε κάτι λίγα χρόνια τους βλέπω να ψαρεύουν Αη-Γιάννη μεριά...

-ex- grave digger................

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξ' αρχής μαμώτο.

 

A οk.

Γιατί πίστευα ότι έλεγε γαμώτο και μου φάνηκε κουλό να του ζητήθηκε να το αλλάξει αυτό... ;D

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου