Προς το περιεχόμενο

Οχι ρε μαμωτο ποιος θα μας παιζει το ροκ τωρα στην Ελλαδα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πανικός έγινε σε αυτό το θρεντ.... ;D  ;D

 

Στο θέμα των συναυλιών, δεν νομίζω ότι οι scorpions ή οι Maiden κλείνοντας live στην Ελλάδα ''στερούν'' ή ''φάγανε την θέση'' του Α ή Β ονόματος που σήμερα βρίσκεται στο ζενίθ της δημιουργηκότητας-εμπορικής επιτυχίας του....Το ότι δεν έρχεται στην Ελλάδα μια καινούργια φίρμα στα ντουζένια της σίγουρα οφείλεται αλλού... '' Ήθελα να έρθω ρε γαμώτο αλλά οι αλήτες οι Σκόρπιονς με πρόλαβαν και έκλεισαν το ΟΑΚΑ''  ;D  ;D

 

Από την άλλη μπορεί οι γηραιότεροι να τους έχουν φάει στην μάπα...οκ, δεν χρειάζεται να πάνε...όπως εγώ δεν χρειάζεται να πάω στο σκυλάδικο (που ενδεχομένως να δουλεύουν οι εν λόγω γηραιότεροι  ;D) ή ο γείτονας δεν χρειάζεται να πάει στους Cannibal Corpse (και αυτοί έρχονται συχνά στην Ελλάδα  :D) κ.τ.λ. Yπάρχει όμως μια νέα γενιά οπαδών που θέλει να δει αυτά τα ονόματα και πολύ καλά θα κάνει να πάει (δεν είναι όλοι γεννημένοι στα 70's...) Γι' αυτό βρίσκω λίγο άκυρο να γκρινιάζουμε για το αν έρχονται δεινόσαυροι στην Ελλάδα...μακάρι να έβλεπα live τους Zeppelin ή τους Floyd και ας ήταν 80 χρονών (άλλη φάση τα συγκεκριμένα ονόματα, δεκτόν  ;)).

 

Μην ξεχνάμε ότι, είτε ασχολούμαστε με την μουσική επαγγελματικά είτε όχι, δεν νομίζω να χάλαγε κανέναν να έχει...το 1/10 της επιτυχίας των Σκορπιών έτσι?  ;D

 

Το ότι ένα συγκρότημα είναι γραφικό σήμερα αλλά υπάρχει ακόμα (μετά από 40 χρόνια,όχι σαν πρωταγωνιστής βέβαια) σίγουρα λέει πολλά για την αξία του...δείχνει ότι η μουσική τους βρίσκει ακόμα ανταποκριτές στις νέες γενιές οπαδών, και μάλλον θα συνεχίζεται για καιρό ακόμα αυτό.

 

Ποτέ δεν ήμουν φαν αλλά σέβομαι την πορεία τους...αν και οι εν λόγω κύριοι Σκορπιοί μας απέρριψαν ως support για μια από της συναυλίες τους στην επαρχία το καλοκαίρι...αλλά δεν πειράζει εγώ τους στηρίζω όπως βλέπετε σε αυτό το θρεντ  :P ακόμα και αν ο κύριος Κlaus (όχι ο τραγουδιστής, ο συνονόματος μάνατζερ τους) μας έβαλε ένα περιποιημένο...3αράκι στο ντέμο (με άριστα το 1 όμως  ;D  ;D ,η βαθμολογία ήταν 1-άριστο 2-καλό 3-μέτριο 4-''βάση'' 5-κλάφτα χαράλαμπε)....Α ρε Klaus... >:( αλλά σε συγχωρώ γιατί είπες καλά λόγια για τον κιθαρίστα (ε δεν κρατήθηκα, το είπα  :P  :P  :P  :P  :P :P)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Τι να πω ρε παιδια. Αφου δε το συνεχιζει ο Λορντ Γκουμις που εχει και προσωπικα μαζι τους καλο θα ειναι να το σταματησουμε ολοι...

....Και να σχολιασουμε το πραγματικα μεγαλο μουσικο γεγονος (μαλλον δραμα ταιριαζει καλυτερα) της χωρας μας. Ο Καρβελας τελικα δε θα παρουσιασει το σουπερ αηντολ.

Ειναι δυνατον κανεις εδω μεσα να μην το παρατηρησε και κανεις να μη θελει να το σχολιασει?

Αυτος ο δρομος φτιαχτηκε επι countach

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ καλή "μπάντα", πολύ όμορφη μουσική, πολύ ταλαντούχα φωνή...

 

Πρέπει όμως πιστεύω να δωθεί βαρύτητα και σε άλλα αναρίθμητα σχήματα η ευκαιρεία να ακουστούν σε μεγάλες αρένες ανα τον κόσμο, στις δισκογραφικές να budgetάρουν world class περιοδείες, να προβάλλονται με περισσότερο marketing και να ακουστούν και απο περισσότερο κόσμο.

 

Τους ευχαριστούμε όλοι σίγουρα τους Scorpions για τη μεγάλη προσφορά τους στη μουσική, αλλά μη ξεχνάμε ότι τα τελευταία χρόνια μας θεωρούσαν καλά πελατάκια αφού κάθε χρόνο είχε γίνει καραμέλα ότι θα έρθουν για συναυλία. Άλλο πράγμα να παρουσιάζεις υλικό για promo tours και άλλο να βγάζεις λεφτά απο τις περιοδείες ανα΄τον κόσμο. Μαγκιά τους είναι, αλλά εγώ ως fan του σχήματος κάπου στράβωσα με τις πολυπληθείς εμφανίσεις τους στην Ελλάδα. Το ίδιο θα έλεγα και για άλλα μεγάλα ονόματα φυσικά, όπως π.χ Metallica που θα αρχίσουν να μας επισκέπτονται συχνότερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασφαλώς και τα "κάθε λίγο και λιγάκι" live τους είναι κουραστικά όπως και οι γραφικότητες παρέα με το Βασίλη, αλλά πρέπει να ομολογήσω ότι και τις 3 φορές που τους είδα ήταν φοβεροί παίχτες... Επίσης τα δύο τελευταία στούντιο πονήματά τους "unbreakable" και "humanity hour 1" συνθετικά ήταν καταπληκτικά και ξεπερνούσαν κατά πολύ το μέσο όρο των "σύγχρονων" και "φρέσκων" "ροκάδων"... Οπότε η απαξίωση μου φαίνεται εν μέρει άκυρη...

YouHaveToBeHappyWithWhatYouHaveToBeHappyWith

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου