Προς το περιεχόμενο

Οχι ρε μαμωτο ποιος θα μας παιζει το ροκ τωρα στην Ελλαδα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

A οk.

Γιατί πίστευα ότι έλεγε γαμώτο και μου φάνηκε κουλό να του ζητήθηκε να το αλλάξει αυτό... ;D

 

ως γνωστον στο noiz επικρατει ΦΑΣΙΣΜΟΣ οποτε ως ΦΑΣΙΣΤΑΣ κανω οτι θελω. ;D ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πόσες φορές έχουν έρθει στην Ελλάδα μέχρι τώρα;

 

Anyway, δεν τους έχω δει ποτέ live. Φεργουέλξεφεργουέλ, θα το επιχειρήσω αν περάσουν απο δω.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Anyway, δεν τους έχω δει ποτέ live

 

αρχιζω να σε εκτιμω... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πόσες φορές έχουν έρθει στην Ελλάδα μέχρι τώρα;

 

Τουλάχιστον 4;

 

Anyway, δεν τους έχω δει ποτέ live. Φεργουέλξεφεργουέλ, θα το επιχειρήσω αν περάσουν απο δω.

 

Ούτε γω αλλά δε το βλέπω και στο φεργουέλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον 4;

τι 4?

εχω την εντυπωση πως εχουν ερθει πανω απο 9 φορες.......!

(βαριεμαι να ψαχνω ημερομηνιες τωρα....!)

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τουλάχιστον 4;

 

4 ήρθαν μόνο φέτος! (Ξάνθη, Χανιά, Λάρισσα και Αθήνα αν δεν κάνω λάθος)  ;D

 

Μας αγαπάνε οι Σκορπιοί, όπως και εμείς άλλωστε  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως είδανε οτι χάσανε τον αγώνα "Ποιός θα έρθει περισσότερες φορές για live στην Ελλάδα" από τους Purressence και απογοητεύτηκαν?

www.lowercut.com

www.theroadmiles.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι συνθήκες που οδηγούν στην ''κλασσικοποίηση'' ενός γκρουπ που έχει δημιουργήσει ολόκληρο μουσικό κίνημα ...

 

Καταλαβαίνω πως σου αρέσουν πολύ. Το σέβομαι απόλυτα. Μου άρεσαν κι εμένα όταν ήμουν σε μια άλλη πιο τρυφερή ηλικία. Όμως να υποστηρίζεις ότι οι Scorpions δημιούργησαν ολόκληρο μουσικό κίνημα είναι υπερβολικό.

 

Πέρα από αυτό, δεν θα πρέπει να συγχέουμε την επιτυχία που έχει ένα συγκρότημα στην Ελλάδα με αυτή που έχει στους δύο "κοιτώνες" της μουσικής, δηλ. σε ΗΠΑ και Αγγλία. Καλώς ή κακώς η μουσική βιομηχανία βρίσκεται εκεί και από εκεί ορίζει τα πράγματα. Οι Scorpions ποτέ δεν ήταν μεγάλο όνομα εκεί. Απέχουν πολύ από το να συγκριθούν με ονόματα όπως οι Floyd, οι Zeppelin, κλπ., όχι μόνο όσον αφορά την μουσική τους επίδραση αλλά ακόμη και την επιτυχία τους.

 

Στην Ελλάδα μας άρεσαν παλιότερα ο Gallagher, οι Scorpions, οι City (τους θυμάστε αυτούς ;D) και πιο πρόσφατα οι Puressence (που λέει κι ο JohnyOh), οι Madrugada (ακόμη και η θεία του 2ου ξάδερφου του μπασίστα τους να βγάλει album σ' εμάς εδώ θα αρέσει), κλπ. Ε λοιπόν όσο κι αν μας φαίνεται αφύσικο, όλοι αυτοί σε ΗΠΑ και Αγγλία ήταν από ανύπαρκτοι έως λίγοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου