Προς το περιεχόμενο

Ποιος ενισχυτης και πιο πεταλι εχει την καλυτερη παραμορφωση για metal


psycho969

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Aγαπητοι μεταλλαδες/χαρντροκαδες,στην αναζητηση του τελειου distortion εχουμε ξοδεψει χρηματα με το κιλο.Ποιος ειναι ο αγαπημενος σας ενισχυτης με βρωμικο καναλι και ποιο το αγαπημενο σας πεταλι παραμορφωσης.(ειναι δυο ερωτησεις μην απαντησει κανεις ενας fender twin με ενα metalzone :) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με τον peavey bandit 112 ειμαι πολυ ευχαρηστιμενος απο αποψη γκαζιου.... πολυ γκαζι παρα πολυ γκαζι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εννοούμε τους καλύτερους high gain ενισχυτές που έχουμε ακούσει, προσωπικά είναι ο Mesa Boogie Mark IIc+ και ΙV, o Dual Rectifier, o VHT Pitbull Ultra Lead και στην πρώτη μου θέση μάλλον ο εξής (από παλιότερο θρεντ - ορισμένα λινκ του δεν δουλεύουν): http://www.noiz.gr/index.php?topic=163397.msg267982#msg267982

 

Tο καλύτερο high gain από πετάλι το έχω ακούσει από το Bad Cat X-Treme Tone.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tο καλύτερο high gain από πετάλι το έχω ακούσει από το Bad Cat X-Treme Tone.

 

Σε τι ενισχυτή mein lieblich Spyros?

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είχε ιδιαίτερη διαφορά. Η εντύπωσή μου ήταν πως κι έναν απλό καθαρό λαμπάτο τον μετατρέπει σε gain machine, όπως και το (κατά τη γνώμη μου ανώτερο) Bad Cat 2 Tone. Τα έχω δοκιμασει - δεν θυμάμαι πόσο καιρό πριν - στον Κουρμπή πάνω σε έναν Kustom Defender και σε μερικούς άλλους φτηνότερους που έβοσκαν εκεί τριγύρω.  ;D

 

 

 

(Δεν είδα ακόμη την κερκίδα για τα MSD και ανησυχώ...  ;D :P)

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Δεν είδα ακόμη την κερκίδα για τα MSD και ανησυχώ...  ;D :P)

 

Αυτό σκεφτόμουν και γω...  :D

 

 

 

Πάντως για μένα σειρά προτεραιότητας για metal έχουν:

 

α) 2x12 καμπίνα (ή 4x12 αν δεν βρίσκεται) closed-back, κτηνώδη κατασκευή και κατά προτίμηση αρκετό depth (π.χ. orange ppc212, ας είν' καλά ο SF Που μου τον είχε συστήσει κάποτε αλλιώς θα τον αγνοούσα ακόμα).

 

β) πετάλι EQ (ναι) εκτός αν έχει ήδη παραμετρικό ο ενισχυτής (λέγε με Marko Μπότσαρη ή απ'το στενό του σόι).

 

γ) active μαμαckers (κατά προτίμηση SD Blackouts).

 

Άπό κει και περα δώσε μου οποιοδήποτε ενισχυτόνι (οκ κατά προτίμηση λάμπα) με OD/drive κανάλι και είμαι οκ.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου