Προς το περιεχόμενο

roger waters dvd- ο κιθαριστας του τρελλαθηκε


mechmg93

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αγορασα προχθες το "in the flesh" του roger waters, ενα εκπληκτικο dvd με μια παρα παρα πολυ δυνατη μπαντα.

ειχε δυο κιθαριστες. ο πρωτος ηταν ο μεγαλος κατα την γνωμη μου SNOWY WHITE, για τον οποιον οτι και να πεις ειναι λιγο.

ο δευτερος, του οποιου το ονομα μου διαφευγει (αλλα επιφυλασσομαι να το βρω και να το γραψω), ηταν ενα παλικαρι που με αφησε αφωνο απο καθε αποψη. ειχε φωναρα, ηταν παιχταρας και ειχε 4 χαρακτηριστικα στο παιξιμο του:

1. αριστεροχειρας

2. οι χορδες αναποδα (η μι καντινι πανω πανω κλπ)

3. αντι να "σηκωνει" φυσικα "κατεβαζε"

4. η καλη του, η βασικη του πενια ηταν προς τα πανω

 

δηλαδη αν τον γυριζες αναποδα παιζει σαν και μας 8O

 

πραγματικα κατι τετοιο δεν το ειχα ξαναδει.( προχθες χαζευοντας ενα περιοδικο της fender ειδα τον dick dale με ιδιο ακριβως στησιμο στην κιθαρα του.)

 

τι γινεται ρε παιδια???? μολις τον ειδα ξεχασα οτι ηξερα.... :lol:

 

ειναι ο πρωτος απο αριστερα

video_in_the_flesh_capture2.gif

 

παρεπιπτοντως ειμαι και εγω λιγο αναποδος, αφου ενω ειμαι αριστεροχειρας (αν και πιστευω οτι τελικα ειμαι αμφιχειρας)παιζω ως δεξιοχειρας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παικταρας μεν, σουργελο δε(στην αρχη που τον κτενιζουνε, το υφος του κτλ), πολυ ποζερια στο στησιμο του και φυσικα δεν ειναι Gilmour. Tο θεμα ειναι να εισαι και λιγακι συμπαθητικος ...

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχεις απολυτο δικιο! το ντυσιμο του ηταν απιστευτα κιτς σε σημειο να σου προκαλει γελιο.

σχετικα με τον gilmour, αγορασα ενα προσφατο live του και μετα ηθελα να κοψω τα χερια μου.

 

ΑΥΤΟΣ Ο ΗΧΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ :twisted: :twisted:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το In concert λες, αυτο που ειναι περισσοτερο ακουστικο και παιζει και ο συγχωρεμενος ο Kamen πιανο ;

Οντως ειναι παρα πολυ καλο !

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτο ακριβως :wink:

δεν ηξερα οτι πεθανε ο kamen :cry:

 

αυτος ο gilmour ειναι τοσο λιτος και απερριτος που σε αυτο του το χαρακτηριστικο θα πρεπει ολοι να τον μιμιθουμε..επισης οποιος ξερει με τι κιθαρα επαιζε ας το αναφερει γιατι ακομα ψαχνω. ηταν μια μαυρη τυπου gibson les paul,χωρις καπακια στους μαγνητες με τρομερο ηχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πιο μεγάλη φάση σε αυτό το dvd είναι ο μπασίστας. Αν τον πάρουν χαμπάρι, κάποιος θα γυρίσει το Matrix 4... :) :) :)

 

Πάντως ο άλλος κιθαρίστας (όχι ο νεαρός) είναι καλύτερος (κατά τη γνώμη μου). ¶κου το σόλο στο Set the controls for the heart of the sun.... Για πρώτη φορά μετά από χρόνια χαμήλωσα τον ενισχυτή μου για να μη νομίζουν οι γείτονες ότι τα έχω παίξει...

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λες για το dvd του waters??? αυτος ειναι ο SNOWY WHITE, ο οποιος ειναι μεγαλος παιχτης και συνεργαζεται με τους pink floyd απο το pigs. επισης ηταν session του peter green και μετα απο χρονια εγινε γνωστο οτι επαιζε "κρυφα" σε πολλα κομματια του peter green την περιοδο που αυτος ειχε καταστραφει απο τα ναρκωτικα..

 

SnowyWhite.jpg

 

να και το site του:

http://members.madasafish.com/~whiteflames/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη αν τον γυριζες αναποδα παιζει σαν και μας

 

coco montoya. ήταν ο πρώτος που είδα ποτέ(σε live' date=' στην Aθήνα) να το κάνει αυτό (όλα ανάποδα!!) και έπαθα ένα κάτι!

 

[img']http://music.ultraviolet.gr/various/coco.jpg[/img]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..επισης οποιος ξερει με τι κιθαρα επαιζε ας το αναφερει γιατι ακομα ψαχνω. ηταν μια μαυρη τυπου gibson les paul' date='χωρις καπακια στους μαγνητες με τρομερο ηχο.[/quote']

 

Πρεπει να λες για την Gretch Duojet με το bigsby tremolo την οποια κατα δηλωση του εχει χρησιμοποιησει και σε αλλες δουλειες του κυριως για rythm tracks........

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη αν τον γυριζες αναποδα παιζει σαν και μας

 

coco montoya. ήταν ο πρώτος που είδα ποτέ(σε live' date=' στην Aθήνα) να το κάνει αυτό (όλα ανάποδα!!) και έπαθα ένα κάτι!

 

[img']http://music.ultraviolet.gr/various/coco.jpg[/img]

 

Μην πατε μακριά........ ALBERT KING!!!!!

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου