Προς το περιεχόμενο

ποιον μαγνητη να βαλω σε neck για να συνεργαστει με τον invader ???


aris 17561

Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχω μια jackson rr3 και της εχω βαλει τον invader στην γεφυρα οποτε θελω να αλλαξω και τον αλλο αλλα δεν ξερω με ποιον... θελω να παιζει καλα σολο και κανενα καθαρο καλο γιατι ο invader και στα καθαρα παλι γκαζια παιζει... :D :D :D

 

 

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω οταν ειχα στην κιθαρα μου τον invader , για neck ειχα βαλει τον seymour duncan jazz......Ο Invader ειναι ενας απο τους ποιο καφρους και δυνατους passive μαγνητες και πολυ δυσκολα τον συνδιαζεις με neck μαγνητη,ειδικα εαν θελεις εναν neck για ποιο καθαρα πραγματα........ο jazz αν και κορυφαιος κατ εμε μαγνητης , δεν ταιριαζε και τοσο πολυ με τον Invader, οταν πηγαινες απο τον εναν μαγνητη στον αλλο,η διαφορα ηταν εμφανεις,ομως ειχα καταφερει να εχω με τον invader εναν πολυ σφιχτο μπασομεσαιο ηχο,και με τον jazz εναν γεματο και πολυ καθαρο ηχο,κι ετσι επελεγα αναλογα το ΤΙ ηθελα να παιξω......παντως το χιλιομετανιωσα που εδωσα τον jazz....και τον ειχα δωσει και κατω απο την μιση τιμη..........

NON SERVIAM...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η jakson βαζει τον full shred στην θεση νεκ

 

http://www.jacksonguitars.com/products/specSheet.php?product=2803080803

 

αλλα εκτος του οτι ειναι ακριβως δεν τον ξερω καν... τον ξερει κανεις να μας πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

o jazz είναι φοβερός μαγνήτης, όχι μόνο για jazz, σηκώνει και γκάζι για σόλο μες στην ζάχαρη...

θα κολλησει ωραια με τον invader ομως ? η στις ενναλαγες θα εχω διαφορα εντασης ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξέρω, τον έχω με τον ψιλοψόφιο (γιαυτό που θέλω) JB (πάει για αλλαγή με τον Distortion σύντομα) και είναι 20% δυνατότερος και πιό γεμάτος. Τι να σε πω... Είναι πάντως ο μοναδικός λόγος που δεν έχω βάλει ακόμα active στην συγκεκριμένη κιθάρα (μια παλιοSG).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τον έχω με τον ψιλοψόφιο (γιαυτό που θέλω) JB

 

ψοφιος ο jb ? ??? ??? ???

δεν το εχω σε καμια κιθαρα αλλα εχω ακουσει οτι ειναι γκαζιαρης... ολες oi jackson αυτον εχουν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου