Προς το περιεχόμενο

Εκτελωνισμός - δολοφονία


WAV

Προτεινόμενες αναρτήσεις

α, με συγχωρείς δεν είχα προσέξει ότι έχει δηλωμένη αξία τόσο κάτω....μιά χαρά είσαι και περίεργο που πήγε και τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 25
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Καταρχην η κιθαρα των 4500 ευρω σταλθηκε ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΔΗΛΩΜΕΝΗ & ΑΣΦΑΛΙΣΜΕΝΗ (εγραφε δηλ πανω στη φορτωτικη οτι κοστιζε 4500 ευρω) απλα την "περασανε αερα".

 

Δευτερον σας εχω πει 1000 φορες οτι ο ΜΟΝΟΣ τροπος να μην πληρωσετε τρελλα εκτελωνιστικα ειναι να ΕΠΙΜΕΝΕΤΕ σταλει το δεμα σας ΜΟΝΟ με την εκπληκτικη GLOBAL EXPRESS MAIL των αμερικανικων ΚΡΑΤΙΚΩΝ ταχυδρομειων (USPS) η οποια κοστιζει και τα ΜΙΣΑ απο τις υπολοιπες ιδιωτικες εταιριες.

 

Ετσι η παραδοση & ο εκτελώνισμος γινεται ΜΟΝΟ απο την ΚΡΑΤΙΚΗ υπηρεσια των ΕΛΤΑ "ΠΟΡΤΑ-ΠΟΡΤΑ" που ειναι ΚΛΑΣΕΙΣ ΑΝΩΤΕΡΗ οποιουδηποτε ιδιωτικου κουριερ στην Ελλαδα & προφανως ως κρατικη δεν πληρωνει τα κερατα της στους ..τελωνες..

 

Αν τωρα συνεχιζετε να επιμενετε να σας στελνουν τα δεματα με UPS η (Χριστος & Αποστολος!) FEDEX (η οποια "αντιπροσωπευεται απο την απιστευτη Speedex :twisted: ) την κατσατε την βαρκα.

 

Το σωστο βεβαια ειναι αυτο που λεει ο Eyeprotocol κανονικα επρεπε ΟΛΑ τα δεματα να περνανε τελωνειο & να φορολογουνται ΣΩΣΤΑ

(ομως μηπως θα επρεπε & το ελληνικο κρατος να κανει αυτο που κανει το ΤΟΥΡΚΙΚΟ κρατος και να ΜΕΙΩΣΕΙ δραματικα το ΦΠΑ & τους δασμους στα ΜΟΥΣΙΚΑ ΟΡΓΑΝΑ μια & ειναι "οργανα πολιτισμου"?)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το musiktoyz στο site αναφερει ομετι διεθνώς στέλνει με usps και οχι ups. η επιλεκτικη γενναιοδωρια τους με έβαλε λιγο σε μπελά.

παντως πηγα σημερα ελ.βελ. και την εκανα τη δουλεια μονος μου χωρις προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκτελωνισμός – ολοκληρώθηκε :)

Απώλειες – περίπου 55 γιούρο :(

Χρόνος διαδικασίας εκτελωνισμού – 1:10' :evil:

 

κάπου εκεί σε έναν πάγκο άκουγα δύο υπαλλήλους να κάνουν πλάκα μιλώντας για τρομπέτες..

βασικά έψαχναν να βρουν την κατηγορία στον κατάλογο για να κοστολογήσουν τρομπέτες που προορίζονταν για τον Νάκα! 8O Σοβαρά, έτσι άκουσα... χεχε άντε! έβγαλα και είδηση... οπότε όσοι έχετε παραγγείλει τρομπέτες από Νάκα και έχει καθυστερήσει η παραγγελία σας, να ξέρετε πως έχουν σκαλώσει στο τελωνείο... :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως, απιστευτα γραφειοκρατική διαδικασία.

τι ωρα ειχες παει? εγω πηγα γυρω στις 10 για να ειμαι σιγουρος οτι στις 12 και δεν θα μου πουν κυριε κλεισαμε, ερχεται και σκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου