Προς το περιεχόμενο

Διαφημιστικά JUMBO


asprados

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν τα έχω ακούσει όλα, πάντως κι εγώ συμφωνώ ότι είναι θαυμάσιες, πολύ ευρηματικές δουλειές και επίσης πολύ ωραίες παραγωγές. Όντως αυτό που ίσως τις κάνει εκνευριστικές είναι το γεγονός ότι παίρνουν τόσο μεγάλο airplay, το οποίο όμως το αντιλαμβάνεσαι μόνο αν ακούς αρκετό ραδιόφωνο πχ. στο αμάξι.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

 

Μήπως τον μπερδεύει με τον διαφημιστή (παρ επιπτόντως λέγεται Πολύκαρπος Ζαλώνης) που συμπεριφέρεται σαν ιδιοκτήτης των Jumbo? ;D ;D

 

Εννοώ ότι τα δίνει όλα για τα συγκεκριμένα διαφημιστικά...Είναι ο ίδιος που κάνει και τι 11880 με τον "Ξανθόπουλο" ;)

 

μαλλον εισαι πολυ πιο σίγουρος απο αυτόν , ακυρη η πηγή.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κιτς που λέτε σε αυτές τις διαφημίσεις είναι στυλιζαρισμένο, επίτηδες κιτς. Δεν είναι ότι πάνε να κάνουν κάτι σοβαρό και τους ξέφυγε.

 

Οπωσδήποτε, το concept, είναι πολύ πρωτότυπο και κάποια από τα τραγουδάκια είναι και πολύ ωραία. Βέβαια μετά από τόσα πολλά έχει γίνει λίγο μανιέρα και αρχίζουν να επαναλαμβάνονται. Αλλά σκεφτείτε πόσο κράτησε αυτό το concept της συγκεκριμένης διαφημιστικής καμπάνιας. Εγώ δε θυμάμαι καμία άλλη που να έχει τραβήξει τόσο πολύ. Και σε καμία περίπτωση με αυτή την επιτυχία.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κιτς που λέτε σε αυτές τις διαφημίσεις είναι στυλιζαρισμένο, επίτηδες κιτς. Δεν είναι ότι πάνε να κάνουν κάτι σοβαρό και τους ξέφυγε.

 

 

 

Συμφωνω σε αυτο απλα εμενα δεν μου αρεσει οπως και να εχει.

 

Πανω σε αυτο εχω να πω οτι και η διαφημιση του Γκαμι Μπερ ειναι επιτηδες ''σπαστικη'' ωστε να σπασει τα νευρα το παιδακι στην μαμα τραγουδώντας το! (δεν το λεω εγω ενας διαφημιστης μου το ειπε!)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα συμφωνήσω με τον asprados.

Είμαι μέγας FAN των διαφημιστικών jumbo. Τα θεωρώ όλα πολύ έξυπνα και εμπνευσμένα ;D

 

+1

 

 

 

Δεν έχει τι να βάλει, δεν έχει τι να βάλει...  :)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο και μόνο που υπάρχουν κάποιοι που συζητάνε κυριακάτικα για τις συγκεκριμένες διαφημίσεις, ο στόχος επιτεύχθει.

 

+1 για τις διαφημίσεις. Πολύ αστείες.

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν από αρκετά χρόνια, ένας φίλος, που τον θεωρώ μουσική ιδιοφυία, μου είχε πει μισοαστεία μισοσοβαρά:

 

"Δεν θέλω να το παραδεχτώ, αλλά η καλύτερη μουσική κυκλοφορία που άκουσα φέτος, ήταν το άλμπουμ των Ημισκουμπρίων".  8)

 

(το πρώτο τους, τόοοοοσο παλιά  ;D ;D ;D)

 

Ε, τηρουμένων των αναλογιών, κάπως έτσι αισθάνομαι και εγώ με τα τζιγκλάκια των Jumbo, στην ελληνική μουσική πραγματικότητα. Και δεν θέλω να το παραδεχτώ.  ::)

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε βλέπω τηλεόραση οπότε χάνω σχεδόν όλες τις διαφημίσεις, άρα δε ξέρω και τις πιο πρόσφατες σίγουρα.

Οι περισσότερες που έχω δει από τα τζάμπο δε παλεύονταν μια, ή κάτι άλλες ραδιοφωνικές... απελπισία.

Η μόνη καλή ήταν μια που έλεγε κομμάτι της ζωής μας κ είχε σακούλες τζάμπο σε διάφορες χρήσεις. Αυτή ναι όντως.

 

Ακριβώς.

Επίσης, στο ραδιόφωνο χαμηλώνω πάντα την ένταση όταν μπαίνουν διαφημίσεις μη τυχόν και τις πετύχω.

 

Σοβαρολογώ. Χίλιες φορές οι γούνες χουντάλα δλδ..

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω σε αυτο εχω να πω οτι και η διαφημιση του Γκαμι Μπερ ειναι επιτηδες ''σπαστικη'' ωστε να σπασει τα νευρα το παιδακι στην μαμα τραγουδώντας το! (δεν το λεω εγω ενας διαφημιστης μου το ειπε!)

Για ρώτα και τον φίλο σου τον διαφημιστή (για να μαθαίνουμε και τίποτα...), τι έχουν να κερδίσουν εάν σπάσουν τα νεύρα των μαμάδων?

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να προστεθώ κι εγώ στους fan των ραδιοφωνικών σποτς των jumbo.

 

Πανέξυπνα και με πολύ καλή παραγωγή για το είδος τους. Τα θεωρώ κορυφαία σε σύγκριση με τον ωκεανό της μετριότητας των υπόλοιπων σποτς. Μπορούν να με κάνουν από απλά να χαμογελάσω μέχρι να ξεκαρδιστώ. Respect στους δημιουργούς.

 

Πολύ καλό ήταν και το τηλεοπτικό σποτ που ανέφερε η Evilnye.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου