Προς το περιεχόμενο

Εναλλαγή βρώμικου καθαρού του ενισχυτή χωρίς ενσωματωμένο ποδοδια


zakky

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια... Λοιπον... Εχω εναν ενισχυτη, ο οποιος εχει πολυ ωραιο βρωμικο - τουλαχιστον εμενα με καλυπτει και με το παραπανω - αλλα δεν εχει ενσωματωμενο ποδοδιακοπτη για την εναλλαγη... Δεν βρισκω λογο να παρω καποιο Overdive πεταλι εφοσον το drive του ενισχυτη με καλυπτει... Υπαρχει καποιο πεταλι που μπορει να συνδεθει σε σειρα και να επιτελει αυτον τον σκοπο?

SOSte ta FREEkia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η εναλλαγη γίνεται με κάποιο κουμπακι πάνω στον ενισχυτή?

 

λογικά ο ενισχυτης θα διαθετει υποδοχη για footswitch που να κάνει αυτη τη δουλειά και μάλιστα είναι και πολύ φτηνο, στην ουσια προκειται για έναν απλό διακοπτάκο

 

πες μας τι ενισχυτη εχεις

 

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

zakky πες μας τι ενισχυτη εχεις?προφανως απο οτι καταλαβα εχεις εναν ενισχυτη με δυο καναλια που το δευτερο καναλι σε καλυπτει στην βρωμια οπως μας ειπες αλλα δεν εχει υποδοχη για ποδοδιακοπτη!αλλα αφου δεν θελεις να παρεις οβερντραιβ τι πεταλι αλλο θελεις?εξηγησε μας?

Να σου πω ομως πως δεν υπαρχει τροπος να συνδεσεις κατι αλλο για να εναλλασεις τα καναλια σου απο την στιγμη που δεν εχεις υποδοχη για ποδοδιακοπτη!

(εκτος εαν παρεις ενα πεταλι που να πλησιαζει στον ηχο τη βρωμια του ενισχυτη σου,καυριλα μεν αλλα λυση δε) ;D

 

So be Playful!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τον AVT τον 20αρη της marshall... Ειναι υβριδικος... Δεν εχει υποδοχη για ποδοδιακοπτη ομως, ουτε απο οσο το εψαξα υποδομες για κατι τετοιο... Γιαυτο σκεφτηκα αν υπαρχει καποιο πεταλι που μπορει να κανει αυτη την εναλλαγη... Ειναι ζορικο να σταματαω να παιζω, να σκυβω στον ενισχυτη και να αλλαζω σε βρωμικο οταν θελω αμεσες εναλλαγες... Αρα, απο οτι καταλαβα, πρεπει να παρω καποιο overdrive πεταλι ε?

SOSte ta FREEkia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω τον AVT τον 20αρη της marshall... Ειναι υβριδικος... Δεν εχει υποδοχη για ποδοδιακοπτη ομως, ουτε απο οσο το εψαξα υποδομες για κατι τετοιο... Γιαυτο σκεφτηκα αν υπαρχει καποιο πεταλι που μπορει να κανει αυτη την εναλλαγη... Ειναι ζορικο να σταματαω να παιζω, να σκυβω στον ενισχυτη και να αλλαζω σε βρωμικο οταν θελω αμεσες εναλλαγες... Αρα, απο οτι καταλαβα, πρεπει να παρω καποιο overdrive πεταλι ε?

 

τον εν λογω ενισχυτη τον εχει ενας φιλος μου και δεν γινεται να παρει καποιο ποδοδιακοπτη οποτε η περνεις ενα αλλο πεταλι παραμορφωσης η παιζεις μονο σε καθαρα/βρωμικα η βαζεις τον ενισχυτη σε ενα ψηλο μερος και να το αλλαζεις με το χερι..

 

η συμβουλη ενος αλλου φιλου προς τον φιλο με τον avt20 ηταν να τον βαλει πλαγιασμενο στο πατωμα και να τον κλωτσαει για να αλλαξει καναλι ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αφου σου αρεσει ο ηχος του avt παρε ενα marshall jackhammer φτηνο και καλο πεταλι ετσι ωστε να εχεις παραπλησιο βρωμικο καναλι και τα καθαρα του marshall σου.Εγω αυτο θα εκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν καταληξω να παρω πεταλι, τοτε περναμε σε αλλο θεμα και μαλλον θα επιλεξω κατι σε mxr custom overdive, μιας και ειναι ενα απο αυτα που μου αρεσουν στην χρεια... Εκτος και αν παιζει καμια καλυτερη προταση για να προσεγγισω ή ακομα και να ξεπερασω σε ποιοτητα το drive του ενισχυτη....

SOSte ta FREEkia...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου