Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Πεταλιερας


Synyster_G

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Αρα μαλλον δε θα τον βοηθουσα αν του προτεινα κανενα Mesa Dual Rectifier. :-\

 

 

δεν μπορω να καταλαβω τι σε κανει να το πιστευεις αυτο...ειλικρινα...δωσε μου ενα επιχειρημα ;D...ειναι η τιμη ,ειναι το κουβαλημα,ειναι τα εφφε ?εγω πιστευω και ορκιζομαι σε αυτο οτι ενας bogner των 3500 μαζι με μια καμπινα των 1000 4χ12 και ανοιγμενα σε εντασεις τρελες εχει καλυτερα drives απο ενα μηχανημα των 300 που κατα γενικη ομολογια ακουγεται αξιοπρεπως......αλλα θα μου πεις γουστα ειναι αυτα ;D :P

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Για αναφερε εναν ενισχυτη high gain που παταει κατω ολες τις πεταλιερες και κοστιζει μεχρι 300 ευρω...

Γιατι αν δεν κανω λαθος το παιδι ψαχνει μια πεταλιερα με καλα drive, ΑΡΚΕΤΑ ΕΦΕ (κατι που κανενας ενισχυτης με ποιοτικο high gain δεν εχει) ωστε νε πειραματιστει και ΜΕΧΡΙ 300 ευρω.

Αρα μαλλον δε θα τον βοηθουσα αν του προτεινα κανενα Mesa Dual Rectifier. :-\

 

+1232482673296385287363333

 

Schecter Damien Special FR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση που κανείς δεν έχει αναφέρει την ZOOM G 7.1UT GUITAR FX http://www.thomann.de/gr/zoom_g71ut.htm.

 

οντως φίλε μου και μένα μου έκανε εντύπωση αυτό!λοιπόν επειδή και γω την G7.1ut θέλω να πάρω ενώ στην αρχή ήθελα την Boss ME-20.Ο καθηγητής μου μου είπε ότι έχει παίξει με την ΜΕ 50 που υποτίθεται ότι είναι και καλύτερη αλλά παλι ωγάζει πολύ ψηφιακούρα και ενώ σε εμάς τουσ μεταλλάδες αυτα αρέσουν πιστεύω ότι αργότερα θα την βαρεθώ και θα θέλω πιο warm παραμόρφωση οπότε και πάλι λεω γι'αυτά τα έφτά τη ΖΟΟΜ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα..Αρα αν καποιος με ρωτησει τι ηχεια Pa να παρει για ενα χωρο 200 ατομων κατω απο 200 ευρω να μην του πω οτι χρειαζεται να δωσει περισσοτερα αλλα να του προτεινω Koda...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα..Αρα αν καποιος με ρωτησει τι ηχεια Pa να παρει για ενα χωρο 200 ατομων κατω απο 200 ευρω να μην του πω οτι χρειαζεται να δωσει περισσοτερα αλλα να του προτεινω Koda...

 

 

μαλλον δεν τα λες καλα........στην περιπτωση των ηχειων p.a σε ρωταει καποιος για ηχεια μεχρι καποια τιμη και απλα του λες ποια κατα τη γνωμη σου ειναι καλυτερα .....ανεξαρτητου τιμης και οριου που ειναι καπως δεκτο.....

Στην αλλη ομως περιπτωση σε ρωταει για μια πεταλιερα μεχρι 300 ευρω οπου εαν του προτεινες μια με 500-1500 θα ητανε καπως δεκτο αλλα εσυ πας στο αλλο ακρο εντελως και του λες να παρει εναν ενισχυτη με 2500 χιλιαρικα......τα οποια δεν εχουν απολυτως καμια σχεση μεταξυ τους......σορρυ αλλα δεν ειναι το ιδιο.Προτιμοτερο θα ητανε να του ελεγες παρε ενα ταδε πεταλι overdrive-distortion σκετο παρα αυτο που προτεινες.Κατα τη γνωμη μου δεν βοηθησες καθολου το παληκαρι.Απο την αλλη πιστευω ολοι γνωριζουν καποιον ενισχυτη των ονειρων τους που θα τους εκανε την δουλεια τους,αλλα δεν νομιζεις οτι στην τιμη ,την χρηση και πολλα αλλα δεν εχει καμια σχεση με την πεταλιερα?Και εγω θα ηθελα εναν bogner κλπ...κλπ αλλα μην ξεφευγουμε απο το αρχικο ερωτημα...δεν δινουμε λυση ετσι απλα λεμε τα αυτονοητα ;)

RUN FOREST....RUN!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταλαβα..Αρα αν καποιος με ρωτησει τι ηχεια Pa να παρει για ενα χωρο 200 ατομων κατω απο 200 ευρω να μην του πω οτι χρειαζεται να δωσει περισσοτερα αλλα να του προτεινω Koda...

 

Noμιζω οτι η συζητηση παει να ξεφυγει εντελως. Γιατι εμενα προσωπικα αν καποιος με ρωταγε ποια Ferrari να παρει με 10.000 ευρω απλα ΔΕ θα του απαντουσα.

Απο τη στιγμη που η ερωτηση του ανθροωπου ΕΙΧΕ βαση λογικης καλο θα ηταν να του δωσεις μια επισης λογικη και ρεαλιστικη απαντηση.

Εδω ο ανθρωπος σε ρωταει τι "αυτοκινητο" να παρει με 10.000 ευρω και του προτεινεις κατι σαν Ferrari. Ας μη φτανουμε στο αλλο ακρο...

Αν κανεις μια βολτα σε νυχτερινα μαγαζια, πιστεψε με, θα εκπλαγεις με το ποσοι παιζουν με μια απλη πεταλιερα των 300 ευρω...

Στράαατα Stratούλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου