Προς το περιεχόμενο

Marshall Shredmaster, Schecter c-1 classic, Blues Jr


IraklisZS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σε ένα διάλλειμμα απο το "διαβασμα" ;D έγραψα ένα πολύ πρόχειρο βιντεάκι με το Marshall Shredmaster μου.

 

Είναι πολύ ωραίο πετάλι, με χαρακτήρα ενισχυτή και φοβερό ήχο. Το μόνο "κακό" είναι οτι έχει πολλά μπάσα, και αν τερματίσεις το gain κάνει πολύ θόρυβο. (εντάξει, κάποιο φύσημα είναι λογικό σε high gain πιστευω όμως πως αυτό παραείναι φασαριόζικο)

 

Στο βίντεο προσπάθησα να δείξω ποσο ωραία λειτουργει με τους διάφορους συνδυασμους μαγνητών απο το switch και το volume pot τηε κιθάρας

 

συγχωρήστε το μονότονο παίξιμο και τα λάθη, δεν είχα προετοιμάσει τίποτα, απλά έβαλα να παίξω λίγο να καθαρίσει το μυαλό μου.

 

Στο προσεχές μέλλον, θα το ηχογραφήσω και εσωτερικά, για καλύτερη ποιότητα ήχου!

 

enjoy! 8)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks για το review! Ωραιο πεταλακι! Δεν το εχω δοκιμασει ποτε. Οντως ακουγεται να εχει χαρακτηρα (marshall)ενισχυτη. Για καποιον αγνωστο λογο δεν εχω ασχοληθει ποτε με τα πεταλια της marshall. Αν υποθεσουμε και οτι η ληψη της καμερας το αδικει, τοτε πρεπει να ειναι αρκετα αξιολογο. Βλεποντας τις ρυθμισεις σου και ακουγοντας τον ηχο, θα πρεπει να εχει πολλα μπασα ρε παιδακι μου :P

Α, με τι κιθαρα επαιζες? EDIT: τωρα ειδα οτι αναγραφεται η κιθαρα στον τιτλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε μπορείς να φανταστείς ΠΟΣΟ μπάσο είναι. (όπως μάλλον και άλλα πεταλάκια της marshall, για παράδειγμα το guv'nor 2 δεν παλεύεται)

 

ο ήχος της κάμερας είναι άσχημος, και μάλιστα λιγο πιο άσχημος απο ό,τι θα μπορουσε να είναι, γιατί η ένταση είναι αρκετή ωστε στις δυνατές πενιές να γίνεται "trigged" ο κομπρεσσορας της κάμερας :-\

 

δε θα μπορούσα να παίζω με άλλη κιθάρα ;D ;D

 

περιμένω πως και πως να έρθει το DI που έχω παραγγείλει για να ηχογραφήσω εσωτερικά απο την έξοδο του τελικού. Υπόσχομαι σοβαρά κλιπάκια μετα το τελος της εξεταστικής!

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

όπως υποσχέθηκα, ετοίμασα ένα νέο βίντεο. 8)

 

αυτή τη φορά χρησιμοποίησα το GI100 DI της begringer με το cab simulator που έχει πάνω.

 

αφού το πετάλι στην ουσία έχει χαρακτήρα ενισχυτή, σκεφτηκα πως δε χρειάζεται να το περάσω απο τον blues jr μου.

 

κομπρέσσαρα το βίντεο αρκετά για να μικρύνει το μέγεθος, το audio όμως το άφησα wav να το κομπρεσσάρει το youtube ωστε να είναι η καλύτερη δυνατή ποιότητα.

 

το ξέρω πως είναι κουραστικό γιατι παίζω όλο τα ίδια και τα ίδια, αλλά πιστεύω πως είναι ηχητικά αρκετα αντιπροσωπευτικό για το πετάλι

 

enjoy - comment!

 

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου