Προς το περιεχόμενο

Επιλογή ενισχυτή για blues εως hard rock


gibsonas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπερα παιδια!ειμαι καινουριος και διαβαζω τοσο καιρο το forum!παιζω δυο χρονια κιθαρα με δασκαλο και ειμαι ετοιμος να ριξω χρημα που λεμε!!εχω μια gibson studio και θελω να παρω εναν ενισχυτη!παιζω blues rock hard rock και καμια φορα γκαζαρω...ξερετε πως ειναι αυτα.....

επειδη διαβαζα τα  forum eixa καταληξει koch multitone αλλα ειδα και μια αγγελια ενος maqrk iv mesa boogie...... και ειμαι σε διλλημα......ας με βοηθησει καποιος!

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είναι πολύ αντικειμενική η επιλογή και έχει να κάνει με τα γούστα σου, σε αυτή την περίπτωση θα σου πρότεινα, μεταξύ των δύο, τον Boogie για πολλούς λόγους όπως, ήχο, ποιότητα κατασκευής και άλλα. Αλλά και πάλι αν δεν τους ακούσεις και τους δύο, ότι και να σου πούμε εμείς....

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είναι πολύ αντικειμενική η επιλογή και έχει να κάνει με τα γούστα σου, σε αυτή την περίπτωση θα σου πρότεινα, μεταξύ των δύο, τον Boogie για πολλούς λόγους όπως, ήχο, ποιότητα κατασκευής και άλλα. Αλλά και πάλι αν δεν τους ακούσεις και τους δύο, ότι και να σου πούμε εμείς....

 

Xμ, δε λεω, tank οι Boogie...αλλα οι Koch ειναι υπερτανκ. Και οι 2 ειναι ευελικτοι σε γελοιο βαθμο και εχουν απιστευτο ηχο.

 

Tough choice. Η μονη επιλογη ειναι να τους ακουσεις και τους 2 εκτενως και να αποφασισεις ποιος σου αρεσε υποκειμενικα περισσοτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είναι πολύ αντικειμενική η επιλογή και έχει να κάνει με τα γούστα σου, σε αυτή την περίπτωση θα σου πρότεινα, μεταξύ των δύο, τον Boogie για πολλούς λόγους όπως, ήχο, ποιότητα κατασκευής και άλλα. Αλλά και πάλι αν δεν τους ακούσεις και τους δύο, ότι και να σου πούμε εμείς....

ναι σαφως πρεπει να τουα ακουσω.απλως μια παλια συζητηση που διαβασα εδω μεσα ειπανε για τον mark iv οτι ειναι παιδεμα επειδη εχει πολλεσ ρυθμισεις και καθε φορα πρεπει να τα διορθωνεις αλλαζοντας καναλι.....πανω σε αυτο εχω απορια βασικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντελώς διαφορετικοί αυτοι οι δυο ενισχυτές  ....

Ο boogie είναι ΠΟΛΥ σφιχτός και διαυγής (γι αυτό και μου αρέσει πολύ)

Ο multitone είναι πολύ πιο "ζουμερός".(πολύ πιθανό να σε βολέψει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ σε οτι έχει να κάνει με μέτριο gain)

Κατασκευαστικά και οι δύο είναι πολύ μπροστά.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου