Προς το περιεχόμενο

Αγνωστης προελευσης ακουστικη..Φτιαχνεται?


gkbigblue

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα σε ολους σας..Πηγα χθες στα ξαδερφια μου και μου εδωσαν μια ακουστικη που ειχαν και καθοταν τοσα χρονια..Δεν εχω ιδιεα απο ποιο καταστημα η κατασκευαστη προερχεται..Απλα σε ενα σημειο εχει ανοιξει..Και θελω αν μου πειτε μηπως φτιαχνεται με καποια κολα γιατι δεν μπορω να την βλεπω ετσι..Εννοω μηπως χρησιμοποιησω καποια ξυλοκολλα ή οτι αλλο μου πειτε και αν ξερετε να μου πειτε τι σόι κιθαρα ειναι.. :-\Παρακατω σας δινω καποιες φοτογραφιες μηπως και καταλαβετε για τι προκειται.. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα..

Πρωτον δεν βλεπω φωτογραφιες.Δεν ξερω αν κανω κατι λαθος εγω.

Δευτερον παρε ενα τηλ εδω 210 3621682  Peter και ρωτα την γνωμη του.

Κανει επισκευες και σερβις σε μουσικα οργανα.

Απο κοληματα μεχρι σπασιματα μεχρι και κιθαρες απο την αρχη.

Ανδρεας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν γνωριζει κανενας εμπειρος εδω τι κιθαρα ειναι και καποιον τροπο να φτιαχτει? :-\

για να εχω και μια δευτερη γνωμη οχι τιποτε αλλο... :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια αποιαδήποτε ξυλόκολλα θα πάρεις, θα την αραιώσεις με νερό και θα ρίξεις στο σπάσιμο. Ταυτόχρονα θα κουνάς με ελαφριες κινήσεις (όσο παίρνει, μην την ξυλώσεις τελείως και είναι πιο δύσκολο το κόλλημα) την κλειδιέρα να εισχορίσει η κόλλα μέσα.

 

Θα την σφήξεις με εναν σφηχτήρα, παρεμβάλοντας τακάκια με (φελό ή σαμπλέλα) για να μην πληγώσεις το ξύλο.

 

Σκούπισε την κόλλα που θα έχει "ξεράσει" και ασ' την καμια μέρα να στεγνώσει.

 

Αν νομίζεις οτι παίζει να μην τα καταφέρεις, ξέρεις -τα γνωστά-, πηγαινέ την σε ένα μαστορα.

 

 

edit: πρεπει πρώτα να βγάλεις τα κλειδιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου