Προς το περιεχόμενο

Ποιο internet security/antivirus/antispyware χρησιμοποιείτε?


Stevie@

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ναι συμφωνω αλλα επαναλαμβανω οτι αν προσεχεις που μπαινεις, απο που κατεβαζεις και τί κατεβαζεις με ενα free antivirus και κανα spyware blaster αντε και το spybot που δεν τρεχει στο προσκηνιο αλλα το χρησιμοποιεις οποτε θελεις κανεις δουλεια πολυ καλη.

 

για security suite δεν εχω λογο να πληρωσω...απο norton (παλια) ειχα ΚΑΚΕΣ εμπειριες, τωρα δε ξερω πως εχει εξελιχθει, το Zone Alarm ηταν βαρυ σχετικα, το KIS εκανε πολυ καλη δουλεια, λιγο δυσχρηστο μεχρι να το μαθεις αλλα αν το μαθεις εχει φοβερες δυνατοτητες.

 

απο free το avast ηταν πολυ καλο αλλα και αυτο αρκετα βαρυ, το AVG ετσι κιετσι...με σκαμπανευασματα...με το Avira ειμαι πολυ ικανοποιημενος, αλλα λιγη σημασια εχει

 

 

 

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΝΟD32 και Spybot.

 

Ειδικά το NOD θα συμφωνήσω ότι είναι ό,τι πιο ελαφρύ σε anti-virus.

 

πανάλαφρο είναι ναι..

αλλά το έβγαλα γιατί ακύρωνε και έσβηνε αρχεία που θεωρούσε ιούς ενώ εγώ ήξερα πως δεν ήταν. Και μετά δεν μπορούσα να τα επαναφέρω. Να με προειδοποιήσει οκ αλλά να το σβήνει επειδή έτσι γουστάρει?

 

Σόρρυ αλλά στο pc μου κουμάντο κάνω εγώ όχι το antivirus ;D

Είμαι μελαχρινός αλλά έχω μυαλό ξανθιάς.Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω το AVG Internet Security.

 

Και ελαφρύ και προειδοποιεί εκεί που πρέπει.

 

Αλλά είμαι κι εγώ υπέρ της άποψης πως το 90% φταίει καθαρά ο χρήστης για τους ιούς που έχεις στο pc σου. Και της Nasa antivirus να έχεις αν δεν προσέχεις τι να σε κάνει.

 

Γιατί κακά τα ψέμματα τους πιο πολλούς ιούς οι εταιρίες antivirus τους βγάζουν... ::) :-X

Είμαι μελαχρινός αλλά έχω μυαλό ξανθιάς.Τι φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πήρα το Kaspersky πολύ φτηνά, δε θυμάμαι πόσα (διψήφιο πάντως)

και έχει λειτουργεία gamemode για όταν τρέχεται τα DAW σας να μη σας τρώει μνήμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί κακά τα ψέμματα τους πιο πολλούς ιούς οι εταιρίες antivirus τους βγάζουν... ::) :-X

 

Τέτοιες υποθέσεις δεν είναι επί του θέματος φίλε μου και καλύτερα να τις αφήσουμε εκτός  ;)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξεχωριστό partition για τα προγράμματα, χωρίς antivirus ή με το avg free edition για να ελέγχεις κανένα ύποπτο .exe. Παίρνεις και ένα backup με το πρόγραμμα της αρεσκείας σου κάθε φορά που σου αρέσει, εγκαταστήσεις προγράμματα, αλλάξεις κάτι στο υλικό, κλπ. και κάνεις restore όταν χαλάσει, κολλήσει, κλπ. Σε 10 λεπτά είσαι πάλι κανούργιος.

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κακές συμβουλές, Skantze... Πέρα από την proactive προστασία που σε προφυλάσσει πριν γίνει κάτι και σε διαφορετικά επίπεδα που ποτέ ένα σκέτο antivirus δεν πρόκειται να καλύψει, το ξεχωριστό partition για τα προγράμματα δεν έχει αξία, γιατί τα malware κάθε είδους δεν πλήττουν μόνο αυτά αλλά κυρίως τους Win folders και την registry.

 

Και πέρα από αυτό, τι γίνεται αν όλα τα backups σου είναι μολυσμένα? Ένας ιός-trojan-spyware κλπ. μπορεί κάλλιστα να μην εκδηλωθεί αμέσως, ή να εκδηλώνεται ήδη για καιρό και όταν το καταλάβεις να είναι πια αργά. Σου το λέω γιατί παλιά έβλεπα κόκκινα σε αρκετά backup μου και ΠΟΤΕ δεν θα διακινδύνευα να χάσω δουλειά κάνοντας rollback σε ένα παμπάλαιο backup (αν ήμουν τυχερός βρίσκοντας ένα που δεν ήταν κι αυτό μολυσμένο).

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου