Προς το περιεχόμενο

Καινούργια δέρματα- Βοήθεια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γειά σας! Είμαι νέος στο forum (το βρήκα κατά τύχη από google). Είμαι 2 χρονών drummer με μία yamaha και θέλω να πάρω καινούργια δέρματα. έχω διαβάσει ανάλογα θέματα στο forum αλλά δεν βγάζω άκρη. το στυλ μουσικής μου είναι ροκ και θέλω έναν ήχο να κάνει ΜΠΑΜ (δεν ξέρω αν καταλαβαίνετε τι ενοώ..  :-[ ) δεν ξέρω και πολλά απο δέρματα.. αλλα θα προτειμούσα evans.. αν μπορούσατε να με βοη8ήσετε θα ήμουν ευγνώμων  ;D  γενικά θέλω μια κατώτερη εξήγηση για τα είδη των δερμάτων γιατί όπως είπα δν βγάζω άκρη...

 

ευχαριστώ Βασίλης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλωσήρθες στην παρέα μας!

Γενικά για rock ήχους επιλέγουμε στα τομς διπλά δέρματα χωρίς επίστρωση (πχ remo clear emperor - Pinstripe) υπάρχουν και αντίστοιχα evans αλλα δε θυμάμαι πως τα λένε ???  Για ταμπούρο μπορείς να βάλεις ότι θέλεις αρκεί να ναι coated, γενικά εκεί είναι θέμα γούστου. Για κάσσα δες διπλό clear Remo Powersonic - Evans emad νομίζω και τα λοιπά παρόμοια...

Ρίξε μια ματιά σε αυτό

http://www.noiz.gr/index.php?action=articles;sa=view;article=48

και ρώτα μας οτι δεν καταλαβαίνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου