Προς το περιεχόμενο

marshall 1974x


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Φυσικα και γινεται,αλλα και παλι δεν νομιζω να μπορεσεις να "ανοιξεις" τον 1974Χ ωστε να βρωμισει και να μη σε παρουν στο κυνηγι.... ;D..σε ολα τα προβαδικα και ολα τα live stages που ξερω στην Αθηνα,μονο στο στουντιο θα μπορεσεις να το κανεις αυτο...

 

Εκτος και αν παιζεις με καμμια κιθαρα με hot διπλους μαγνητες αλλα εκει θα εχεις το προβλημα οτι δεν θα εχεις σχεδον καθολου καθαρο καναλι...μια και βρωμιζει σχεδον αμεσως με διπλους...

 

παντως ετσι κι αλλοιως αυτοι οι ενισχυτες δεν εχουν σχεδιαστει με τη λογικη "βρωμικο καναλι-καθαρο καναλι" και τα δυο καναλια καθαρα ειναι και απλα το ενα εχει tremolo & το αλλο οχι,το ενα καναλι εχει λιγο περισσοτερα μεσαια και αυτο με το tremolo λιγο λιγοτερα.

 

εγω στον δικο μου χρησιμοποιω μονο το tremolo channel στο οποια εχω βαλει μια 12ΑΥ7 για λιγοτερο gain & καθαροτερο ηχο...(βεβαια με την 12ΑΥ7 δεν δουλευει το tremolo αλλα ετσι κι αλλοιως δεν το χρησιμοποιω μια και εχω εφε για αυτη τη δουλεια)

noob question:Αυτο γτ συμβαινει?

Slow must go on....!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου