Προς το περιεχόμενο

ΜΠΥΡΟΠΟΣΙΑ #??: διάλεξη για το REXONA



Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 151
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Απ'ότι φαίνεται θα πάμε για μπύρες online e-shop κι αν ο λογαριασμός είναι από 300 Ευρώ και άνω δωρεάν τα μεταφορικά  :P

 

Παίδες είναι γνωστό και μη εξαιρεταίο το θέμα της ακρίβειας, ειδικά τώρα. Γι'αυτό και καθιερώθηκε ο καθείς να πλερώνει τα σπασμένα του αποκλειστικά. Επίσης, είναι γνωστό οτι οι "μπυραρίες" αρέσκονται στο να μας θωπεύουν την οπίσθια ανατομία.

 

Ήδη έχουμε αποκλείσει όλα τα Μπιρ Ακάντεμυ για αρκετούς λόγους συν το θέμα των τιμών.

 

Αρκετό καιρό τώρα προσπαθώ να βρω σουβλακερί/ταβερνέ με καλά κρασά και μπύρες και καλή ατμόσφαιρα. Δυστυχώς δεν έχω βρει κάτι προς το παρόν. Εξου και το ευπρόσδεκτο των προτάσεων. Άμα ξέρετε κάτι πείτε το. Από την άλλη δεν μπορώ να το βρω απ'το πουθενά αν δε μου πει κάποιος...

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρκετό καιρό τώρα προσπαθώ να βρω σουβλακερί/ταβερνέ με καλά κρασά και μπύρες και καλή ατμόσφαιρα. Δυστυχώς δεν έχω βρει κάτι προς το παρόν. Εξου και το ευπρόσδεκτο των προτάσεων. Άμα ξέρετε κάτι πείτε το. Από την άλλη δεν μπορώ να το βρω απ'το πουθενά αν δε μου πει κάποιος...

εγω ελειπα και 4 χρόνια επαρχία, οποτε τα καλά μαγαζιά που ξέρω είναι εύβοια :)

 

μήπως οι φίλοι που συχνάζουν εξάρχεια έχουν άποψη (funky bassman ακούς) ;

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jasemeister, αν και λόγω απόστασης, δεν θα μπορούσα να συμμετάσχω στην ωραία κρασοκατάνυξή  ;D σας, θα ΄θελα να προτείνω κανα-δυο ταβερνεία, που ήταν πολύ καλά, τουλάχιστον όταν ήμουν φοιτητής στα μέρη σας (πριν 2-3 χρόνια... :P). Είναι και τα δύο στην περιοχή του Γκύζη- κέντρο να βολεύει. Το ένα είναι το "Τραμ" και το άλλο ο "Πειναλέων". Αν θυμάμαι καλά είναι σε μικρή απόσταση μεταξύ τους στο τέλος της οδού Ζωοδόχου Πηγής (λίγο πριν καταλήξει στην Λ. Αλεξάνδρας - Αθηνόραμα κλπ σίγουρα θα τα έχουν για ακριβή διεύθυνση). Φαγητό μέχρι σκασμού, κρασάκι ωραίο και παρεϊστικη φάση. Μπύρες δε νομίζω να'χει καμιά ιδιαίτερη ποικιλία (αν αυτό είναι βασική προϋπόθεση) και από τιμές νορμάλ (τουλαχ. μας έπαιρνε να πηγαίνουμε που και που τότε σαν φοιτητούδια :) ).

Και το κυριότερο: Πρόσβαση μόνο με μπιχλο-ΜΜΜ  ;D ;D που διέρχονται της Λ.Αλεξάνδρας ή Χαρ. Τρικούπη. Ό,τι πρέπει για τη διάλεξη... [Με τις ατάκες στο εν λόγω thread έλιωσα στο γέλιο)!

Ελπίζω να βοήθησα, να περάσετε φίνα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jasemeister, αν και λόγω απόστασης, δεν θα μπορούσα να συμμετάσχω στην ωραία κρασοκατάνυξή  ;D σας, θα ΄θελα να προτείνω κανα-δυο ταβερνεία, που ήταν πολύ καλά, τουλάχιστον όταν ήμουν φοιτητής στα μέρη σας (πριν 2-3 χρόνια... :P). Είναι και τα δύο στην περιοχή του Γκύζη- κέντρο να βολεύει. Το ένα είναι το "Τραμ" και το άλλο ο "Πειναλέων". Αν θυμάμαι καλά είναι σε μικρή απόσταση μεταξύ τους στο τέλος της οδού Ζωοδόχου Πηγής (λίγο πριν καταλήξει στην Λ. Αλεξάνδρας - Αθηνόραμα κλπ σίγουρα θα τα έχουν για ακριβή διεύθυνση). Φαγητό μέχρι σκασμού, κρασάκι ωραίο και παρεϊστικη φάση. Μπύρες δε νομίζω να'χει καμιά ιδιαίτερη ποικιλία (αν αυτό είναι βασική προϋπόθεση) και από τιμές νορμάλ (τουλαχ. μας έπαιρνε να πηγαίνουμε που και που τότε σαν φοιτητούδια :) ).

Και το κυριότερο: Πρόσβαση μόνο με μπιχλο-ΜΜΜ  ;D ;D που διέρχονται της Λ.Αλεξάνδρας ή Χαρ. Τρικούπη. Ό,τι πρέπει για τη διάλεξη... [Με τις ατάκες στο εν λόγω thread έλιωσα στο γέλιο)!

Ελπίζω να βοήθησα, να περάσετε φίνα!!!

 

Ο πειναλέων είναι ψηλά μαυρομιχάλη. η περιοχή νομίζω λέγεται νεάπολη :) η διάταξη των τραπεζιών δε βολεύει για τη δουλειά που θέλουμε, αν και αμα κλείσουμε όλα γίνονται

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το χρήμα είναι το θέμα και η ποσότητα αλκοόλ ο στόχος και συνάμα δεν υπάρχουν κολλήματα, μια είναι η λύση....Τηνιακό  ;D

Ο Αριστοτέλης γίνεται κτήμα του Γερμανού που τον μελετά, όχι του Έλληνα που τον αγνοεί

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το χρήμα είναι το θέμα και η ποσότητα αλκοόλ ο στόχος και συνάμα δεν υπάρχουν κολλήματα, μια είναι η λύση....Τηνιακό  ;D

Θα επαναλάβω την δυσαρέσκειά μου γι αυτό το χάνι που αποκαλείται μαγαζί.

 

Ο Πειναλέων επίσης είναι μικρό μαγαζί.

Μεγαλούτσικο ταβερνάκι είναι το Άμα Λάχει (ή κάπως έτσι) στη Θεμιστοκλέους και... χμ... Καλλιδρομίου; Το σωσα ε;

 

Βέβαια θα πω κ το άλλο σε ταβερνάκι δεν δίνεται η δυνατότητα για συνεχή ανακύκλωση θέσεων. Μήπως θα καταλήξουμε τελικά πάλι στο Silly Wizards?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Οτιδήποτε έχει χώρο, κάνει την δουλειά του. Πειναλέων δεν παίζει εύκολα. Απέναντι απ'τον Πειναλέων είναι η λέυκα. Ταβέρνα απ΄τις λίγες, και νομίζω ότι έχει χώρο (και καλές τιμές). Αλλα βέβαια δεν είναι μπυραρία, έτσι; (δεν έχει δηλ, τις gourmet σαλάτες που γουστάρω. Έχει αρνάκι λεμονάτο... ;D)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου