Προς το περιεχόμενο

Τους μισω...ΤΟΥΣ ΜΙΣΩ ΟΛΟΥΣ...II


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Mπραβο και απο εμενα στον φιλο που ανοιξε το θεμα.

 

Ελπιζω πραγματικα οι νεες γενεες να φερουν κατι διαφορετικο στον πλανητη.

Τα τελευταια χρονια πραγματικα ειναι δραματικα. Καταστροφη του περιβαλλοντος, καταπατηση των δικαιωματων και απληστια παντου. Και ολα αυτα σε εναν πλανητη που τα 2/3 περιπου πεινανε και ζουν στους δρομους. Λαμογια παντου. Αυτη την στιγμη η μιση Αφρικη πεθαινει απο αρρωστιες και απο πεινα και παραλληλα διοργανωνεται το μουντιαλ. Καλο το μουντιαλ αλλα καποτε πρεπει να ξυπνησει ο κοσμος.

Ειναι ολα τοσο λαθος ρε φουστη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια,στειλτε μου κιθαρες,ενισχυτες και γενικα μουσικο εξοπλισμο κι εγω θα φροντισω να τον πουλησω και να στειλω τροφιμα και βοηθεια.Η αν θελετε στειλτε μου λεφτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ τρυφερά όλα τα περι ατομικης ευθυνης και τα λοιπα, αλλα ενω τεινω να συμφωνήσω, δεν εχω πεισθει εντελώς. Το "ετσι μεγαλωσαμε" όσο κι αν ακούγεται μιζερο και αταιριαστο στους λιονταρίσιους χαρακτήρες μας, ισως καπου να ισχυει. Ακομα και ενας μικρος καταναλωτισμος, ειναι προσπαθεια επιβιωσης σε ενα συστημα στο οποίο μεγαλώσαμε και μας εφτιαξαν. Κακλα τα ψεματα, οσο και αν στεναχωριομαστε ΟΛΟΙ, πολλοι λίγοι ειναι εκεινοι που θελουν να κανουν κάτι, και δε φταιει κανεις γι'αυτο. Μην υπερεκτιμουμε τις δυνατότητες των πολλών :)

 

Το θεμα ειναι, αν μας ακουν αυτοι που εχουν τα κοτσια, να μας ξεσηκώσουν τους υπολοιπους με ενεργειες ακόμα και ακραιες ωστε να καταστραφει το υπαρχον αδικο συστημα και μετά βλέπουμε :P Δε μιλάω για υπαρκτους σοσιαλισμους και τετοια, αλλα γενικα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω,αλλα οταν βλεπω καποιους να χουν 35 κιθαρες,κιθαρες ρε,και αλλοι να πεινανε...μου φαινεται καπως...

Και γω 3 εχω και ωρες ωρες λεω,ρε που καταντησαμε οι υπερκαταναλωτικοι,οι

υπερβολικοι.

Εχουμε χασει το νοημα και την πληρωνουν αλλοι...

 

αλλοι που εχουν 35 σπίτια και αλλες τοσες επιχειρησεις φταινε οχι αυτοι οι καμμένοι που περιγράφεις , και το κακο αυτο πιστεψε με δεν θα 'χει σταματημο  !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου