Προς το περιεχόμενο

Μπασοπαγιδες απο καμπινες κιθαρας?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα φιλοι μου! Θα ηθελα να σας κανω μια ερωτηση επειδη ψαχνω στο ιντερνετ και δεν βρισκω κατι! Οπως λεει και το τοπικ ψαχνω αδειες καμπινες κιθαρας! φτιαχνω ενα στουντιο και αντι για τις κατασκευες των μπασοπαγιδων που βλεπω παντου θα ηθελα να βαλω κατι ασυνηθιστο οπως βαζοντας 2,3 ή και 4 αδειες καμπινες κιθαρας η μια πανω στην αλλη στις γωνιες γεμισμενες με πετροβαμβακα οι οποιες θα παιξουν τον ρολο των μπασοπαγιδων.Να δωσω λιγο στυλ!Βρηκα αυτην την ιδεα σε ενα τοπικ ενος φορουμ και την βρηκα ενδιαφερον!

Απλα θα ηθελα,εφοσον γνωριζει καποιος κατι, να βρω ενα site ή καποιον που να πουλαει κατι τετοιο! Θα βοηθουσε καποια πληροφορια για Ελλαδα! Εχω βρει καποια site στο εξωτερικο αλλα ειναι απο Αμερικη! Ισως κατι στην Ευρωπη τουλαχιστον! Παντως οπως ειπα και πριν θα ηταν προτιμοτερο να βρω κατι εντος Ελλαδος!Να παω σε καποιον ξυλουργο δεν το νομιζω.καλυτερα να βρω κατι ετοιμο! Εαν δεν βρεθει παντως εκει θα καταληξω!Ευχαριστω προκαταβολικα

καθε πληροφορια δεκτη

 Νικος

 

812655077_6_vd2o.GIF.0b67227a6f2842f70c34272eb9e8a001.GIF

812655299_6_d9Gr.GIF.8a813e76aa37c2afb8a1f6c846f08553.GIF

812655355_6_irQq.GIF.cfc541e8480adecc7484d28fb1c1d2d5.GIF

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο φτηνα απο εδω

 

http://www.thomann.de/gr/kustom_quad_st_412_b.htm

 

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_g412a_gitarrenbox.htm

 

δεν θα βρεις (η καμπινα εχει μεγαφωνα αλλα μπορεις να τα αφαιρεσεις)

 

οτιδηποτε αλλη custom Κατασκευη θα σου παει ο κουκος αηδονι.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση Superfunk! Εχω κοιταξει ηδη στον Θωμα. Εαν δεν βρω παντως κατι πανω σε αυτο που ζηταω θα κοιταξω και αυτο το ενδεχομενο! Απ'οτι ειπες και εσυ η custom κατασκευη θα κοστισει! Αν εχει καποιος αλλος καμια αλλη πληροφορια δεκτη!  Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξέρω πόσο δύσκολο είναι τα φτιάξει κάποιος μόνος του κάτι που να μοιάζει με άδεια καμπίνα από ξύλα από το πρακτικερ πχ....θα κοστίζει σίγουρα λιγότερο από 195 ...

 

για κάποιον που μπορεί να διαθέσει κάποιο χρόνο δε μου φαίνεται και πολύ δύσκολο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε ξέρω πόσο δύσκολο είναι τα φτιάξει κάποιος μόνος του κάτι που να μοιάζει με άδεια καμπίνα από ξύλα από το πρακτικερ πχ....θα κοστίζει σίγουρα λιγότερο από 195 ...

 

για κάποιον που μπορεί να διαθέσει κάποιο χρόνο δε μου φαίνεται και πολύ δύσκολο...

 

+1000

 

γιατι ρε φιλε για λογους αισθητικης? οσο εχει η μια καμπινα εχουν ολες οι μπασσοπαγιδες σχεδον που θα χρειαστεις...

 

αν εχεις λεφτα για πεταμα και το κανεις για παρτη σου οκ αλλα και παλι κριμα τα λεφτα ρε φιλε...με 800 οσο εχουν οι 4 καμπινες μπορεις να παρεις αλλα πραματα

 

με 1000 παιρνεις κιτ auralex για ολο το χωρο που θα εχει φοβερες επιδοσεις

 

εστω φάτα σε ενα στριπτιτζαδικο με τους κολλητους σου να γουσταρετε ;D αλλα οχι και 1000 για μπασσοπαγιδες

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και θα το κανω για λογους αισθητικης αλλα φιλε beeros05 δεν ειπα οτι θα παω να αγορασω τις καμπινες με τα 195 ευρω για ονομα του θεου! Εγω ψαχνω αδειες καμπινες κιθαρας χωρις καν ηχειο μεσα με τα πιο ξεφτιλα ξυλα που μπορει να υπαρχουν στην αγορα! Θελω οσο το δυνατο να μοιαζουν με καμπινες κιθαρας! Η αισθητικη ειναι το παν φιλε μου σε ενα χωρο και επειδη θα περναω πολλες ωρες στο studio και επειδη θα ερχεται και κοσμος μεσα σε αυτο θελω να φαινεται ομορφο και να νιωθει και ο αλλος ανετα! και εγω παντως με 800 ευρω οπως λες θα πηγαινα σιγουρα για διακεδαση σε στριπτιτζαδικο ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν βρείς μαυρα κάδρα για πίνακες στις διαστάσεις καμπινών 4χ12, βάλεις μαύρο ύφασμα,

λευκό piping και logo marshall πχ απλά για να καλύπτουν τις κανονικές μπασοπαγίδες?

2d βέβαια αλλά μια χαρά φαντάζομαι θα φαίνονται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη λυση!! αλλα θα εξαντλησω τα ενδεχομενα του να βρω αυτο που ζηταω και αν δεν με συμφερει θα δοκιμασω αυτο που ειπες!! να δουμε και καμια αλλη πληροφορια αν ειναι!! σ'ευχαριστω παντως για την γνωμη σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου