Προς το περιεχόμενο

καρτα ηχου...τελικη ευθεια


ESP1982

Προτεινόμενες αναρτήσεις

να'μαι και παλι...

 

 

τα εχω μπερδεψει ΟΛΑ σχετικα με τις καρτες ηχου.επιτελους κατεληξα στο τι ΑΚΡΙΒΩΣ θελω και προσπαθω να βρω ποια να παρω...

 

αυτο που ζηταω,το οποιο ψιλοαλλαξε μετα την επιτελους αγορα ενισχυτη, (οπως ειχα αναφερει και σε ποιο παλιο Post και δεν ξερω αν επρεπε να το ξανανοιξω :oops: ) ειναι να μπορω να βαλω ενα ωραιοτατο shure sm57 για να γραφω επιτελους με πιο σωστο ηχο και να εχει οσο το δυνατον μικροτερο latency...

 

αυτο που βρηκα(για την τσεπουλα μου τουλαχιστον) ειναι καποιες απο m-audio(μην το παρει κανενας σαν διαφημηση,αυτες ειναι οι μονες που ξερω) δηλαδη audiophile 192, delta 66 και delta 1010LT απο τις οποιες νομιζω μονο η τελευταια εχει εισοδο για μικροφωνο.(το shure sm57 δεν χρειαζεται προενισχυση,σωστα?)

 

υπαρχει καποια αλλη προταση?

 

εκανα ενα search, αλλα κοντεψε να με πιασει η καρδια μου με τα αποτελεσματα.διαβασα καποια, αλλα δεν με καλυψαν(ειτε επειδη ειχαν ΠΑΡΑ πολλα για εμενα, ειτε απο οικονομικης πλευρας)

 

εχει καποιος καποια προταση?(εννοειται απο οποιαδηποτε μαρκα)

 

το μονο που ξερω σιγουρα ειναι πως οι E-MU ειναι πολυ μπελαλιδικες :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 26
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

το sm 57 θελει φυσικα προενισχυση.

 

 

συγγνωμη...ασαφεια σε αυτο που ειπα...(μαλλον...χαζομαρα :lol: )

 

 

εννοουσα αν το sm57 θελει phadom power...καρτα με προενισχυση μικροφωνου χωρις phadom power ψαχνω...

 

 

μου ειχε προτεινει και ο dienekes την m-audio 1010TL.παιζει να κανω δουλεια με αυτην?...

 

 

αν υπαρχει και κατι σε μικροτερη τιμη...ευχαριστως :lol:

 

 

edit:μολις μπηκα στο site της αντιπροσωπειας και ειδα πως ειναι αρκετα φτηνη...τι ειναι αυτο που λεει ομως για :"δυνατότητα σύνδεσης μέχρι 4 καρτών"? :?:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω γενικώς τα M-AUDIO τα θεωρω μετριότατα προιόντα και ακρως ερασιτεχνικά. Πραγματικά δεν έχω καταλάβει αυτό το κολημα με τις

M-AUDIO.Αυτό όμως ειναι ακρως υποκειμενικό και περι ορεξεως...

 

Εγώ θα σου πρότεινα DIGIDESIGN MBOX 2. Θα πληρώσεις κατι παραπάνω αλλα θα πάρεις μια σοβαρή κάρτα, θα εχεις και τα protools και ένα σωρό καλουδια απο plugins kai software που διδονται στο ολο πακέτο

http://www.thomann.de/thoiw2_artikel-185335.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαφεστατα φαινεται πολυ καλη η καρτα που προτεινεις αλλα το προβλημα ειναι πως δουλευω με full vst και λουπες...βαλε πανω απο αυτα αρκετα καναλια με κιθαρες πηγμενα στα piu piu εφε...:lol: οποτε με την usb θα βαρυνει κι αλλο το συστημα.μεχρι τωρα ειμαι στο τσακ με το 1.5 giga(ψιλοσερνομαι)και θα το παω στα 2 να εχω μια σχετικη ανεση.αν κοτσαρω και την usb,καηκα...

 

 

γι'αυτο, νομιζω πως καλυτερες ειναι γενικα οι λυσεις σε pci...δεν ξερω κι ολας.επι πλεον, τι να τα κανω τα pro tools και ολα τα υπολοιπα συμπραγκαλα?εχω μαθει να δουλευω σε καποια προγραμματα και δεν θα ηθελα να μαθω απο την αρχη καποια αλλα.τετοιες αλλαγες δεν ειναι προτεινομενες πιστευω.

 

 

επι πλεον ειναι απιστευτος πλεονασμος να σου ερχεται μια καρτα και αλλα 3482 μη χρησιμα προγραμματα.

 

 

απορια:γιατι να δωσω πολλα περισσοτερα λεφτα για να εχω εισοδους-εξοδους σε panel? δεν θελω μπλιμπλικια, δουλεια θελω να κανω ο ανθρωπος.οι εξοδοι απο πισω ειναι μια χαρα οσο δεν τις παταμε και δεν τις "σκοτωνουμε" :lol:

 

 

κατι απλο δεν εχω βρει,γι'αυτο οι μονες που εχω βρει μεχρι τωρα ειναι m-audio.(σημειωση:ΔΕΝ ξερω πολλα απο μαρκες και νεα προιοντα...βασικα σχεδον τιποτα... :lol:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γι'αυτο' date=' νομιζω πως καλυτερες ειναι γενικα οι λυσεις σε pci...[/quote']

 

Εγω παλι έχω την εντύπωση οτι συμβαίνει το αντίθετο με τα pci. Οι pci απασχολούν εξ ολοκληρου τον επεξεργαστή, ενω οι εξωτερικές οχι.

Δεν θα προσπαθήσω να στο αναλυσω γιατι δεν μπορώ να στα μεταφερω "επιστημονικά". Ελπιζω καποιος γνώστης του θέματος να μας διαφωτίσει :lol:

 

Τωρα για τα υπολοιπα.... απο εσενα εξαρτάται :lol:

 

Εμενα παντως δεν με χαλαει να μαθαινω καινουργια πραγματα αν αυτά συμβαλουν στην εξελιξη μου.

 

¶ να μη το ξεχασω, υπάρχουν διάφορα δελτία τυπου μεσα στο NOIZ που ισως σε βοηθήσουν.

 

Καλη τυχη και καλη χρονια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλη τυχη και καλη χρονια!

 

 

ευχαριστω και επεισης... :lol:

 

 

ευχαριστω και για τις απαντησεις.

δεν μπορω να καταλαβω πως δεν με εχει πιασει αυτη η υπερκαταναλωτικη μανια φετος και εχω προσεξει τοοοσο τις αγορες μου...σε καθε αλλη περιπτωση(και εποχη) θα τα ειχα κανει φλουδα τα λεφτα...μεχρι τωρα καλα παω...

 

 

ας με διαφωτισει καποιος....(πριν...φυγουν τα γιουροπουλα) :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επιπλεον...ειναι και αυτο...

το οποιο νομιζω πως θα εχει καποια σημασια ως προς την μεταβιβαση δεδομενων και την ευκολια επεξεργασιας

 

 

 

 

 

comp_speed_MB-sec.gif

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω γενικώς τα M-AUDIO τα θεωρω μετριότατα προιόντα και ακρως ερασιτεχνικά

 

ΠΡΟΦΑΝΩΣ κανεις πλακα,ετσι δεν ειναι?? 8O

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω γενικώς τα M-AUDIO τα θεωρω μετριότατα προιόντα και ακρως ερασιτεχνικά. Πραγματικά δεν έχω καταλάβει αυτό το κολημα με τις

M-AUDIO.

 

8O 8O

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου