Προς το περιεχόμενο

Amplitube και Cubase ?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα σε ολους σας..

 

Μια απορια εχω να θεσω.Εδω και λιγες εβδομαδες χρησιμοποιω αντι για ενισχυτη το amplitube metal γιατι εχει καποιους πολυ ωραιους ηχους και πολυ καλα εφε..το θεμα ειναι αν μπορω να ηχογραφισω ενα κομματι στο cubase αλλα ο ηχος να φευγει απο το ampltube αλλα οχι κατευθειαν απο την κιθαρα.(εδω να αναφερω οτι η κιθαρα ειναι συνδεδεμενη στην καρτα ηχου του υπολογιστη).οταν εκανα την πρωτη προσπαθεια το asio4all σαν να κολλαγε και δεν ειχα αποτελεσμα...μηπως με καποια ρυθμιση του cubase ή του asio4all μπορω να λυσω το προβλημα?Μηπως κανω καποιο λαθος?Γιατι το θεμα μου ειναι να ηχογραφησω με τους ηχους του amplitube. ;)

 

ευχαριστω ολους τους ενδιαφερομενους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για το βιντεο αλλα πρεπει να πω οτι αφτα τα ξερω ;D

το θεμα μου ειναι αν μπορω να ηχογραφησω στο cubase αλλα τον ηχο το cubase να τοβ περνει μεσω του προγραμματος οχι απο την καρτα..ελπιζω τωρα να εγινα κατανοητος.  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ειμαι 100% σίγουρος, αλλά αν ανοιξεις το mixer kai βαλεις το εφε σου στο καναλι input στα αριστερα σου(αντι να το βαλεις στο track που ηχογραφείς), τότε ο ήχος σου θα ηχογραφείται μαζι με το εφε.. give it a try

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμ τωρα δυσκολεψαν τα πραγματα..βασικα αν σας καταλαβαινω..υπ οψην οτι το amplitube δεν το ανοιω σαν vst αλλα σαν προγραμμα..αυτο για το μονιτορ που μου ειπες να φανταστω οτι ειναι για το cubase?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..υπ οψην οτι το amplitube δεν το ανοιγω σαν vst αλλα σαν προγραμμα......

 

Μα αν το εχεις ανοιξει ξεχωριστα ,δεν ξερω αν υπαρχει περιπτωση να ακουστει μεσα στο cubase, αν καταλαβα καλα.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου