Προς το περιεχόμενο

Telecaster Squier Classic Vibe EMG T-SET / EMG SA


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχην θα ηταν αστειο να αλλαξεις τον εκπληκτικο bridge μαγνητη μιας tele με τον.... αγιοβασιλειατικο μιας strat (οσο αθλιος ειναι ο neck μαγνητης μιας tele,τοσο αθλιος ειναι ο bridge μαγνητης μιας strat ;D)

 

Απο εκει και περα αν βαλεις μεσαιο & πανω μαγνητη απο strat σε μια tele θα εχεις καποιο quack στις ενδιαμεσες θεσεις,ακριβως ηχο strat δεν θα εχεις βεβαια μια και το περισσοτερο sustain & η ελειψη των ελατηριων του τρεμολο που εχει η tele την εμποδιζουν να γινει...strat :)

 

παντως πιο useable neck μαγνητη θα εχεις σιγουρα.ο ηχος του θα ειναι αρκετα κοντα σε μια ατρεμολη strat.

 

αν ηταν και emg ακομα καλύτερα

 

δεν ειχα ποτε μου emg μαγνητες σε tele οποτε δεν ξερω να σου πω,σε strat μια χαρα ειναι ειδικα αν παιζεις με πολλα εφε & βρωμικο ηχο.

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

δες το κουίζ: http://www.noiz.gr/index.php?topic=174350.0

και πόσοι βρήκαν τη στρατ ανάμεσα στις 3 τελε :)

 

(εγώ κι o κύριος ez) :)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες το κουίζ: http://www.noiz.gr/index.php?topic=174350.0

και πόσοι βρήκαν τη στρατ ανάμεσα στις 3 τελε :)

 

(εγώ κι o κύριος ez) :)

 

Να σε καλα φιλε skatzo θα το κοιταξω ευθύς αμεσως! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην θα ηταν αστειο να αλλαξεις τον εκπληκτικο bridge μαγνητη μιας tele με τον.... αγιοβασιλειατικο μιας strat (οσο αθλιος ειναι ο neck μαγνητης μιας tele,τοσο αθλιος ειναι ο bridge μαγνητης μιας strat ;D)

 

Απο εκει και περα αν βαλεις μεσαιο & πανω μαγνητη απο strat σε μια tele θα εχεις καποιο quack στις ενδιαμεσες θεσεις,ακριβως ηχο strat δεν θα εχεις βεβαια μια και το περισσοτερο sustain & η ελειψη των ελατηριων του τρεμολο που εχει η tele την εμποδιζουν να γινει...strat :)

 

παντως πιο useable neck μαγνητη θα εχεις σιγουρα.ο ηχος του θα ειναι αρκετα κοντα σε μια ατρεμολη strat.

 

 

 

 

 

 

δεν ειχα ποτε μου emg μαγνητες σε tele οποτε δεν ξερω να σου πω,σε strat μια χαρα ειναι ειδικα αν παιζεις με πολλα εφε & βρωμικο ηχο.

 

 

Να σε καλα ΣΦ σε ευχαριστώ καθώς και ολα τα παιδια πού κατέθεσαν την αποψη τους :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μωρε,πλακα κανουμε... ;D

 

Εξαλλου για τον ΘΕΪΚΟ ηχο της ΜΕΣΑΙΑΣ θεσης στην τελε,ΧΡΕΙΑΖΕΣΑΙ εναν κανονικο tele neck pickup μια και η φυσικη μουντιλα του (λογω του cover) εξισοροπει τελεια τον bridge pickup. ;)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πιο πολύ ξέρετε τι φοβάμαι?..ΕΜΕΝΑ! :-X

...γιατι με βλεπω να χαλαω τρελα φράγκα μεχρι να ακουσω αυτο που θελω! Με βλεπω να καταλήγω και με τα δυο set και να κανω την κιθαρα δοκιμαστήριο!

Ειναι μη φάω κάνα σκάλωμα!

Το καλο τουλάχιστο ειναι οτι την κιθαρα την αγοραζω παρα πολυ φθηνα (120 ευρα) και ειναι αστερι....αλλα με μενα που έμπλεξα με βλεπω ταπι σε λιγο!

Χαλάλι μου αρέσουν ολα αυτα....ειμαι σπάταλος αλλα ειναι για καλο σκοπο(την ψυχική μου υγεια  ;D ;D ;D )

 

θα ξεκινήσω με ενα t-set και θα το τοποθετήσω μονος μου(μακάρι να καταφέρω να στριμώξω την μπαταρια) και οσο για την κόλληση ξερω να κανω και πολυ καλα :)

 

αν μείνω ευχαριστημένος εχει καλώς ...αν οχι???  ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑΜΕ  ;D

..και αντε απο την αρχη........... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου