Προς το περιεχόμενο

Telecaster Squier Classic Vibe EMG T-SET / EMG SA


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Φίλε Tsevos, πιστεύω ότι οι Emg, θα σουν κάνουν διαφορά, εάν παίζεις live, εάν έχεις καλό ενισχυτή κλπ...εάν είσαι bedroom player νομίζω ότι δεν θα καταλάβεις μεγάλες διαφορές

 

και πίστεψέ με αν ήμουν Ικανοποιημένος με το υπάρχον set δεν θα αλλαζα απολυτος τιποτα...αλλα τωρα που θα...θα βουτήξω στα βαθια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν αγόρασα τη δική μου C.V. Tele είχα στο μυαλό μου κάτι ανάλογο με αυτό που θέλεις να κάνεις αλλά στο τέλος την άφησα όπως ήταν μιας και μου άρεσε αρκετά.

Στην περίπτωση πάντως των EMG θα διάλεγα το σετ με τους δύο μαγνήτες.

 

Αν τελικά προχωρήσεις θα είχε ενδιαφέρον να ανεβάσεις κάποια δείγματα για να ακούσουμε κι εμείς. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν αγόρασα τη δική μου C.V. Tele είχα στο μυαλό μου κάτι ανάλογο με αυτό που θέλεις να κάνεις αλλά στο τέλος την άφησα όπως ήταν μιας και μου άρεσε αρκετά.

Στην περίπτωση πάντως των EMG θα διάλεγα το σετ με τους δύο μαγνήτες.

 

Αν τελικά προχωρήσεις θα είχε ενδιαφέρον να ανεβάσεις κάποια δείγματα για να ακούσουμε κι εμείς. :)

 

Φιλε Sonic X αν διέκρινα καλά απο το video με την fritz bros tele ο neck μαγνητης ειναι στενος δηλ tele style (αν βλεπω καλα ::) ) αρα πρεπει να εχει το Τ-Set για neck / brige και να εχει βαλει εναν EmG SA για midle...αν ειναι ετσι θα βαλω το Τ-set για να μην μπλέξω με πολλα σκαψιματα στο σωμα!

και αναλογα το αποτελεσμα βλεποντας και κανοντας ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απόσο καταλαβα δεν εχει δοκιμαση κανεις το πακετακι  EMG T-SET η το SA(strat) σε tele!

Το ξαναφερνω στην κορυφή σε περιπτωση που δεν το ειδαν μερικοι :)

...ουτε καν σχολια για τους emg δεν ακουσα ::)

..δεν εχω παραπονο συμμετοχής στο παρον Topic βεβαια,αν ελεγα αυτο θα ημουν και άπληστος! ;D

 

Ενα video telecaster emg t-set

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντος μιαγκαζωμενη τελε ακουω  ;D

+1000

 

αν ξεπεράσετε τη φασεολογία που είναι γκαρυ και μείνετε στον ήχο είναι τελε. καμια σχεση με γκιμπσον, έχει μεταλο στα πριμα  :)

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα για πιο οικονομικη λυση,θα ηθελα να χασω αυτο το country στοιχείο απο τον neck μαγνητη,και αν αυτο το set με παραπέμπει σε πιο hard blues ήχους θα το επιλεξω!

 

καταρχην ο μπροστινος μαγνητης της τελε ΔΕΝ ειναι country (δεν νομιζω να υπαρχει ουτε ΕΝΑΣ country κιθαριστας που να τον χρησιμοποιει..ολοι με τον πισω παιζουν,αντε στη μεση)

 

 

αν φυγω λιγο απο τον ηχο της tele και πλησιασω λιγο τον ηχο μιας start...ειμαι κατα ευχαριστημένος!

 

μπορεις να κανεις την αρχαιοτερη των μετατροπων

 

 

(βαλε δηλ. εναν στρατ μαγνητη μπροστα)

 

παντως και οι EMG μια χαρα country ηχο εχουν (βεβαια και ο Keith μονο με τον κατω παιζει)

 

http://www.youtube.com/watch?v=ioD7gp41GYU

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

μπορεις να κανεις την αρχαιοτερη των μετατροπων

 

(βαλε δηλ. εναν στρατ μαγνητη μπροστα)

 

 

Καλημερα!

 

Σε ευχαριστω Superfunk για την απαντηση σου!Και ναι...αυτο ειναι το δίλημμα μου αν θα βαλω το t-set  η το sa set που ειναι για strat!

Πες μου σε παρακαλω εντυπώσεις απο telecaster με 3 start μαγνητες(αν ηταν και emg ακομα καλύτερα) ;D

θα πλησιάσω εναν ηχο strat?

Δεν θα ειναι ουτε το ενα ουτε το αλλο?

 

ps: δεδομένου του σκαλώματος που εχω με το σχεδιο της stratocaster  δεν θα κωλώσω να κανω χιλιες δυο μετατροπές!

θελω να μαθω στα δικα σου αυτια πως χτυπάει καθότι guitarteck εδω μεσα...ε πως να το κανουμε θα εχεις βρεθεί μπροστα σε πολλες μετατροπές και ποικίλα ακούσματα :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου