Προς το περιεχόμενο

Telecaster Squier Classic Vibe EMG T-SET / EMG SA


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ναι ...αλλα λιγο πιο αλήτισσα,πρεπει να τα εχει φαει τα χρονακια της στη στενη ;D ;D ;D

Τα δάκτυλά του είναι αλήτικα...όχι η κιθάρα...δες τον και με τις Gibson, τα ίδια παίζει...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα δάκτυλά του είναι αλήτικα...όχι η κιθάρα...δες τον και με τις Gibson, τα ίδια παίζει...

 

Απο αποψη ηχου το λεω ;)...αμα τον εβλεπα με μαντολινο στο συγκεκριμένο κομματι δεν νομιζω να ηθελα να παρω μαντολινο μετα :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκες άνθρωπο να κρίνεις κιθάρα. Του GM και αφρικανικό μονόχορδο να του δώσεις θα βρει τρόπο να το κάνει να λαλήσει...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρήκες άνθρωπο να κρίνεις κιθάρα. Του GM και αφρικανικό μονόχορδο να του δώσεις θα βρει τρόπο να το κάνει να λαλήσει...

 

Απολογούμαι αν άφησα να εννοηθεί το αντίθετό! :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Noμίζω ότι στην Αθήνα έπαιξε με μία "κανονική" Tele...δεν υπάρχει κάποιος να θυμάται?

Και προφανώς καμμία σχέση με tele sound...δεν ήταν οι μαγνήτες (μόνο) που έκαναν τη διαφορά.

 

Κανονικότατη Tele ήταν και για του λόγου το αληθές παραθέτω και μια φωτό. Από ότι θυμάμαι και ο  ήχος της Tele θύμιζε, αλλά τι να λέμε, ο άνθρωπος είχε και 2-3 Marshall Plexi πίσω του & κατά τη γνώμη μου εκεί (+ χέρια) είναι όλες οι απαντήσεις.

Gary_Moore_@_Athens.JPG.13c6eb7bdeac8bfaa6bd34124b1b040c.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανονικότατη Tele ήταν και για του λόγου το αληθές παραθέτω και μια φωτό. Από ότι θυμάμαι και ο  ήχος της Tele θύμιζε, αλλά τι να λέμε, ο άνθρωπος είχε και 2-3 Marshall Plexi πίσω του & κατά τη γνώμη μου εκεί (+ χέρια) είναι όλες οι απαντήσεις.

 

φιλε μου Sonic X για αλλη tele λεω ;)

 

να...εδω:

Δεν μιλαω για το Live της Αθηνας (που βεβαια πηγα) αλλα για αυτο το live ;)

...πως ακουτε το πακετακι EMG στη τελε?  :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=pIp7u6-kgyc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου Sonic X για αλλη tele λεω ;)

 

να...εδω:

 

Κατάλαβα (και όλοι οι υπόλοιποι) νομίζω για ποιά κιθάρα μιλάς! Η απάντηση ήταν στην ερώτηση του Marathon.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα (και όλοι οι υπόλοιποι) νομίζωγια ποιά κιθάρα μιλάς! Η απάντηση ήταν στην ερώτηση του Marathon.

 

Να με συγχωρείς τοτε :)

 

Να παρε και μια photo απο εμενα...και αν κρινω ορθος..διπλα διπλα ημασταν :P

IMGP0672.thumb.JPG.de776ba5a941d145c54a14b9f2eb5ac6.JPG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε Tsevos, πιστεύω ότι οι Emg, θα σουν κάνουν διαφορά, εάν παίζεις live, εάν έχεις καλό ενισχυτή κλπ...εάν είσαι bedroom player νομίζω ότι δεν θα καταλάβεις μεγάλες διαφορές...κάντο πάντως, εμένα μου αρέσουν οι custoμιές ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου