Προς το περιεχόμενο

Telecaster Squier Classic Vibe EMG T-SET / EMG SA


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι κάπου, κάτι, έχεις μπερδέψει...με το να βάλεις 3 μαγνήτες σε μία Tele, δεν την έκανες Strat. Πάρε παράδειγμα ότι Tele με ένα μαγνήτη (Esquire), πάλι Tele είναι.

 

αν φυγω λιγο απο τον ηχο της tele και πλησιασω λιγο τον ηχο μιας start...ειμαι κατα ευχαριστημένος!

Η εστο να φυγω λιγο απο tele.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 60
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Εβλεπα το site σου! www.customshop.gr

καταπληκτική δουλεια!!! :)

 

Τωρα για να γινω λιγο πιο σαφεις...η θα κουβαλαω την επιθυμία για καιρο ακομα και θα τρώγομαι με την ιδεα..βρε πως θα ηταν?..πως θα ηταν?!

 

Η...το κανω και ΗΣΥΧΑΖΩ!...γιατι και αυτος ο κομπος στο στομαχι ειναι ατιμο πραμα :P

 

και επ' ουδενί δεν πιστευω οτι η Squier Classic Vibe ειναι πατατα!

και να σου πω και κατι βρε αδελφέ?(σορρυ για το αδελφε χιουμορακι) δεν μας αρεσει?? οκ οπως ηταν ξανα..χασαμε καποια φραγκα αλλα τα χασαμε σε κατι που αγαπαμε! :) που δεν νομιζω να μην Βγει ενα καλυτερο κατα τα δικα μου δεδομενα αποτελεσμα!

 

Αν το θες πολύ, τότε προχώρα  :) .Αυτή είναι η μαγεία του πειραματισμού

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατι αυτο το country style δεν το μπορω. Αλλα προς Θεού ειμαι πεπισμένος οτι κιθαριστες σαν τον Danny Gatton , Arlen Roth κ.τ.λ ειναι κολόνες στο τομεα κιθαρα blues / country! οπως πιστευω οτι οι κιθαριστες country ειναι ιερα τερατα τεχνικης!

 

Αλλα...εμενα αμα μου εδεινες ολη αυτη τη Θεία φώτιση θα επελεγα πιο μοντερνα πραματα..καθαρα λογο γουστου. μου αρεσει τρελα ο ηχος του gary moore!

 

...ε ρε φιλε παρε μια Gibson τοτε!!

 

..Μα εχω  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα, μπορείς απλά ν'αλλάξεις μαγνήτες σε κάτι πιο hot, καθώς και να βάλεις και το γνωστό 4-way switch. Ο ήχος σου θ'αλλάξει αρκετά. Το να βάλεις 3 strat μαγνήτες σε tele...  :-X

 

Βέβαια υπάρχει αυτό που λες, αλλά δεν μου κάθεται και τόσο καλά...

 

http://www.thomann.de/gr/fender_deluxe_nashville_power_tele_bk.htm

 

Όχι ακριβώς, αλλά you get the point.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...ε ρε φιλε παρε μια Gibson τοτε!!

 

..Μα εχω  ;D

Τότε φίλε μου...έχεις πρόβλημα. Εάν δεν έβγαλες με τη Gibson τον ήχο του Moore...δεν θα τον βγάλεις (εύκολα) με καμμία πατενταρισμένη Tele...

αν και στη συναυλία που έπαιξε προσφατα, είχε καταπληκτικό ήχο με την Tele του :D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τότε φίλε μου...έχεις πρόβλημα. Εάν δεν έβγαλες με τη Gibson τον ήχο του Moore...δεν θα τον βγάλεις (εύκολα) με καμμία πατενταρισμένη Tele...

αν και στη συναυλία που έπαιξε προσφατα, είχε καταπληκτικό ήχο με την Tele του :D

 

Οχι φιλε μου  το παρεξήγησες ;D και βεβαια ειναι πιο κοντα σε Moore η Gibson..αλλα ειχα δει ενα video με τον Moore  να παιζει με μια fritz bros και μου επεσαν τα μαλια...καμια σχεση με Gibson sound αλλα οχι και απόλυτος tele sound.

 

Το πιθανότερο είναι να ηταν emg t-set με εναν emg SA για midle...αμα βρω video θα κανω post

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αλλα ειχα δει ενα video με τον Moore  να παιζει με μια fritz bros και μου επεσαν τα μαλια...καμια σχεση με Gibson sound αλλα καμια σχεση και με tele sound.

Noμίζω ότι στην Αθήνα έπαιξε με μία "κανονική" Tele...δεν υπάρχει κάποιος να θυμάται?

Και προφανώς καμμία σχέση με tele sound...δεν ήταν οι μαγνήτες (μόνο) που έκαναν τη διαφορά.

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω και εγω την φτωχη μου γνωμη.

θαρω οτι οσο εχει η κιθαρα πανω της την κλασικη γεφυρα της tele που πιανει πανω στο σιδερο ο μαγνητης οτι και να κανεις θα ειναι μια ζωη τελε δλδ κατω θα ξυριζει παντα παραπανω απο στρατ και πανω θα ειναι και παλυ πιο πριμος απο στρατ

εκτος και αν βαλεις και αλλη γεφυρα hardtail φαση και αλλαξει

 

papa don't take no mess!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Noμίζω ότι στην Αθήνα έπαιξε με μία "κανονική" Tele...δεν υπάρχει κάποιος να θυμάται?

Και προφανώς καμμία σχέση με tele sound...δεν ήταν οι μαγνήτες (μόνο) που έκαναν τη διαφορά.

Δεν μιλαω για το Live της Αθηνας (που βεβαια πηγα) αλλα για αυτο το live ;)

...πως ακουτε το πακετακι EMG στη τελε?  :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=pIp7u6-kgyc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου