Προς το περιεχόμενο

ειμαι 7 και παιζω με τον ozzy


Προτεινόμενες αναρτήσεις

εχεις δικιο τα αλλα  μισα παιζουν ντραμς οπως παιζε ο Buddy Rich στα 7 του... ;D

 

τι σου κανει το.... gameboy τελικα... ;D ;D ,λεω να παρω και εγω ενα αν ειναι να παιζω ετσι......

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 32
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εχεις δικιο τα αλλα  μισα παιζουν ντραμς οπως παιζε ο Buddy Rich στα 7 του... ;D

 

τι σου κανει το.... gameboy τελικα... ;D ;D ,λεω να παρω και εγω ενα αν ειναι να παιζω ετσι......

 

και αυτά που δεν έχουν gameboy, συνήθως συνθέτουν... ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ε,φυσικα καθε νηπιαγωγειο και Μοτσαρτ, καθε παιδικη χαρα και Μπετοβεν.

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ας ακούσουμε λίγο το κομμάτι: Ο Οζυ όπως τα τελευταία χχ χρόνια ακούγεται σκατά (βασικά απ'τη στιγμή που γεννήθηκε, αλλά τέλος πάντων ας του δώσω λίγο χρόνο στην αρχή της καριέρας του).

 

Ο μικρός παίζει κιθάρα με τρομερή άνεση (αυτό ακούγεται), είναι μες την καλή χαρά (αυτό βλέπετε, οπότε "έκλεψα").

 

Εκεί που είναι το πρόβλημα είναι ότι δεν παίζει κατι καταπληκτικό! Για την ηλικία του, ναι. αλλά για αυτό που παίζει όχι.

 

Και εκεί είναι που 99.9% των παιδιών θαυμάτων την πατάνε: ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ! Και ως μεγάλοι δεν έχουν πλεον την δικαιολογία "πωπω... τι παίζει ο μπόμπυρας!!!!!". Ας συγκρίνουμε τωρα των 7χρονο με άλλους κιθαριστές και ας βγάλουμε τα συμπεράσματά μας. Γιατι όταν μεγαλώσει ο 7χρονος δε θα φτάσει να γίνει πολυ πολύ πολύ παραπάνω. Γιατι θα του έχουν πάρει τα μυαλά αέρα, αλλά κυρίως γιατί δεν έχει και πολύ παραπάνω. Αυτό το τελευταίο βήμα προς την κορυφή είναι το πλέον δύσκολο και θέλει ωριμότητα και ταπινότητα (κατα τη γνώμη μου). Και θέλει ανάπτυξη, όχι αλλά utube όπου όποιος τρέχει πιο γρήγορα τα δάκτυλά του κερδίζει, αλλά στο κεφάλι, στην καρδία, και τέλος πάντων σε όλα τα άλλα μέρη του σώματος του.

 

Πολύ λίγα παιδιά θαύματα έχω δει να γίνονται κάτι. Και δε μου κάνει καμμία εντύπωση γιατί βγάζω από την εξίσωση το θέμα ήλικία!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι αλλα να "κατσει" η συνταγη το παιδι θαυμα φυσικα και θα εξελιχθει σε "τερας",βλεπε Μοτσαρτ,Buddy Rich,Stevie Wonder,Michael Jackson,Ριτα Σακελαριου,Μαιρη Λιντα (14 χρονων ξεκινησαν και οι 2),Σγουρο...κτλ. ;)

 

Το μελλον ουδεις μπορει να το προδικασει αγαπητε... ;)

 

Edit,μπορει να το προδικασει...εγω ας πουμε ειχα δει τον Σγουρο να παιζει 8 χρονων (εγω ημουν 10) και καταλαβα οτι...αδικα παιδευομαι... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Ναι αλλα να "κατσει" η συνταγη το παιδι θαυμα φυσικα και θα εξελιχθει σε "τερας",βλεπε Μοτσαρτ,Buddy Rich,Stevie Wonder,Michael Jackson,Ριτα Σακελαριου,Μαιρη Λιντα (14 χρονων ξεκινησαν και οι 2),Σγουρο...κτλ. ;)

Καταρχήν ειδικά για τον Σγούρο έχω άλλη άποψη! ;)

 

Κατα δεύτερον, θα πρότεινα (γενικά) να επικεντρωθούμε στα υπόλοιπα τέρατα (που στατιστικά είναι πολύ πολύ περισσότερα, από αυτά προερχόμενα από παιδιά θαύματα), και να σκεφτούμε αν η ιδέα του παιδιού θαύματος βοηθάει τελικά ή όχι. Αν δηλ. έχουμε 100 μη παιδιά θαύματα "τέρατα" και 10 παιδιά θαύματα "τέρατα"... αλλά πολλά "μή-τέρατα", μήπως τελικά δεν είναι το καλύτερο για έναν μέλλον καλιτέχνη;

 

Και φυσικά δεν προδικάζω τίποτα (και ούτε που με νοιάζει, αφού δεν ασχολούμε ιδιαίτερα με το συγκερκιμένο είδος μουσικής ως δημιουργός αλλά μόνον ως ακροατής)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν ειδικά για τον Σγούρο έχω άλλη άποψη!

 

εχεις δικιο,δεν ειναι τερας ειναι ισως ο καλυτερος πιανιστας του κοσμου!... ;D

 

δεν το ειπα αλλωστε εγω.. ;D ;D

 

Το ότι ο υπέργηρος Αρθούρος Ρουμπινστάιν του χάρισε το ρολόι του (δηλώνοντας: "Ευχαριστώ το Θεό που με κράτησε ζωντανό, ώστε να μπορέσω να ακούσω με τα αφτιά μου τον Δημήτρη Σγούρο να παίζει. Είναι ο καλύτερος πιανίστας που άκουσα ποτέ μου, συμπεριλαμβανομένου και του εαυτού μου"...)

 

απο την αλλη ολο το "μαρκετινγκ" περι παιδιου θαυματος ειναι πολυ προσφατο οποτε δεν εχει καμμια ιδιαιτερη αξια,αν καποιος "το εχει" θα φανει ειτε στα 6 ειτε στα 30 (στα 30 ας πουμε προσωπικα εγραψα τα περισσοτερα..αριστουργηματα μου... ;D μεχρι τοτε εγραφα ξενογλωσσες αηδιες.. ;D)  

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και όταν μεγαλώσει όμως,ακόμα κ αν δεν εξελιχθεί σε τίποτα,ο μικρός τυπάκος θα λέει "έπαιξα με τον Ozzy σε συναυλία με 50.000 άτομα χωρίς λάθος". Νομίζω ότι στα 21 μου,όλο τον κόσμο από τις δημόσιες εμφανίσεις μου να βάλω,ούτε το 1/5 δεν θα φτάνει XD

Το παλικαράκι αξίζει συγχαρητήρια.

 

Guitarist in training

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο μικρός τυπάκος θα λέει "έπαιξα με τον Ozzy σε συναυλία με 50.000 άτομα χωρίς λάθος"

 

Βασικα και μονο "έπαιξα με τον Ozzy" να λεει (χωρις να αναφερει σε τι ηλικια) νομιζω θα αρκει.... ;D μια και στον κηπο του να ειχε παιξει την ωρα που αυτος εψηνε σουβλακια θα ηταν ηδη "πανω" απο το 99% των κιθαριστων του αμεσου περιβαλλοντος του.... :) 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραίο είναι να παίζουν τα παιδιά, και όχι να "παίζουν", οπότε ελπίζω κάποιος να προσέχει το παιδί. Που βέβαια δείχνει να γουστάρει, αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Η τάση να ξεπεράσουμε την παιδικότητα σαν ένα εμπόδιο είναι επικίνδυνη

 

για αυτό και πολλά από τα παιδιά θαύματα κατέληξαν ενήλικες σμπαράλια

 

"[...] the stupid are cocksure while the intelligent are full of doubt."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου