Προς το περιεχόμενο

Αντικατάσταση γέφυρας Gibson Les Paul και SG με οποιαδήποτε(!) άλλη!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αρα γινεται!  Τελεια! Μια χαρα!

 

αυτο καταλαβες απο αυτο που εγραψα.....? ::)

 

anyway  δεν νομιζω να υπαρχει ελπιδα συνενοησης οποτε το αφηνω.....

 

Αλλα αν καποιος ειναι τρελα ερωτευμενος με μια les paul κ πραγματικα δεν μπορει να παιξει με την τωρινη της κατασκευη κ την θελει στα μετρα του? Τι θα γινει? θα μεινει χωρις les paul??

 

ακριβως θα μεινει χωρις LES PAUL...

 

αλλος δρομος δεν υπαρχει μια και μια κιθαρα που δεν εχει τα ΚΛΑΣΣΙΚΑ χαρακτηριστικα μιας LP απλα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ  LP.

 

Τωρα αν δεν εννοεις να καταλαβεις το παραπανω το προβλημα ειναι δικο σου και οχι δικο μας (αν & νομιζω οτι απλα μας δουλευεις...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eισαι υπερβολικα απολυτως superfunk αλλα θα σεβαστω την αποψη σου μιας κ εισαι αρχαιος στο θεμα κιθαρα κτλ. κ πιστεψε με καταλαβαινω κ κατανοω απολυτα αυτα που μεχρι στιγμης εμαθα απο εσενα.

 

Μια τελευταια ερωτηση μονο φιλε superfunk. Αν η gibson φτιαξει τετοιο μοντελο κατα παραγγελια, το μοντελο δεν θα λεγεται gibson les paul custom??? Δεν θα ειναι les paul??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι, οντως... κριμα... γιατι εκατσα κ εκανα κ το σχεδιο >:(

 

LESPAUL.jpg?t=1269533965

 

Παντως δεν θα ηταν ασχημη αμα εβαζες νικελ λαμαρινακι στο χρωμα των hardware Της κιθαρας! ;D

Έχω δει και έχω διαβάσει διάφορα κορυφαία εδώ, αλλά αυτό νομίζω ότι είναι εκτός συναγωνισμού. 

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nαι φιλε νεστορα... οταν δεν ξερεις.. ετσι ειναι.. ευτυχως μαθαινουμε γρηγορα με ολους εσας εδω στο noiz! Aν κ το ειχα σκεφτει οτι καποιο ρολο θα παιζει αν αλλαξεις το scale χωρις τα ταστα! τι να πεις. συμβαινουν κ αυτα! παντως αν πχ δεν επαιζε ρολο το scale θα ηταν η κορυφαια ιδεα η παραπανω πατεντα! χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eισαι υπερβολικα απολυτως superfunk αλλα θα σεβαστω την αποψη σου μιας κ εισαι αρχαιος στο θεμα κιθαρα κτλ. κ πιστεψε με καταλαβαινω κ κατανοω απολυτα αυτα που μεχρι στιγμης εμαθα απο εσενα.

 

Μια τελευταια ερωτηση μονο φιλε superfunk. Αν η gibson φτιαξει τετοιο μοντελο κατα παραγγελια, το μοντελο δεν θα λεγεται gibson les paul custom??? Δεν θα ειναι les paul??

 

αν και πιστευω οτι εξακολουθεις να μας δουλευεις θα σου δωσω ενα ....αυτοκινητιστικο παραδειγμα για να καταλαβεις και ο ιδιος τι λες... ;D

 

εχεις αγορασει μια ΛΑΜΠΟΡΓΚΙΝΙ countach ...

 

13047894_08a05eb4f5.jpg

 

ξαφνικα ομως ανακαλυπτεις οτι δεν σε...βολευουν τα..σκληρα αμορτισερ της,θελεις αυτοματο κιβωτιο ,κινηση & στους 4 τροχους και τεραστιο χωρο αποσκευων ,και τις πορτες να ανοιγουν στο πλαΪ,επισης την θελεις και 1 μετρο ψηλοτερη....

 

πας στη ΛΑΜΠΟΡΓΚΙΝΙ λοιπον και τους λες να στην..μετατρεψουν

 

οντως σε ακουνε και σου δινουν αυτο (ειναι το Lamborghini Cheetah )

 

cheetah%5B1%5D.jpg

 

ωραιο ειναι και κανει τη δουλεια σου αλλα ΛΑΜΠΟΡΓΚΙΝΙ countach  δεν ειναι που να χτυπας τον απαυτο σου κατω..... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν η gibson φτιαξει τετοιο μοντελο κατα παραγγελια, το μοντελο δεν θα λεγεται gibson les paul custom??? Δεν θα ειναι les paul??

 

Μάλλον η Gibson δεν θα φτιάξει ποτέ τέτοιο μοντέλο ούτε κατά παραγγελία

 

Δεν νομίζω οτι οποιαδήποτε εταιρεία θα έφτιαχνε κιθάρα σε σχέδιο που δεν το κατασκευάζει και πόσο μάλλον να του δώσει και το όνομα ενός πετυχημένου στην αγορά μοντέλου που ήδη φτιάχνει.

 

Οι custom παραγγελίες σε τέτοιου μεγέθους εταιρείες έχουν να κάνουν με specs όπως χρώμα, ξύλα και hardware και όχι με βασικά χαρακτηριστικά δομής του οργάνου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Δεν νομίζω οτι οποιαδήποτε εταιρεία θα έφτιαχνε κιθάρα σε σχέδιο που δεν το κατασκευάζει και πόσο μάλλον να του δώσει και το όνομα ενός πετυχημένου στην αγορά μοντέλου που ήδη φτιάχνει.

 

 

 

Αυτο μαλιστα να το καταλαβω!!! Να ενας λογικος ανθρωπος που απανταει με επιχειρηματα!

 

Superfunk 2 λαθη κανεις!

1) συγκρινεις αμαξια με κιθαρες

2) το παραπανω παραδειγμα σου αν το μεταφερουμε στις κιθαρες τοτε ειναι σαν να λες στην gibson οτι θες μια les paul με τα ταδε χαρακτηριστικα κ αυτοι να σου δινουν μια SG custom.

Αν παρουμε το παραδειγμα σου με τα δικα μου κριτηρια τοτε μας βγαινει αυτο

lamborghini-countach-lp400-s.jpg

σε αυτο

countachr.jpg

 

Tελος θεματος! Με την εκλογικευμενη κ πολυ ευστοχη παρατηρηση του φιλου mkm φανηκε οτι αυτα που υποστηριζα δεν εχουν βαση κ δεν πιανουν τοπο.

Ειναι κριμα που επρεπε να φτασει ως εδω η συζητηση μονο κ μονο λογο εγωπαθιας δικης μου κ οχι μονο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου