Προς το περιεχόμενο

Αντικατάσταση γέφυρας Gibson Les Paul και SG με οποιαδήποτε(!) άλλη!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

αυτή η γέφυρα είναι για τις γκίψον, το ξέρω, έχω μία.

bridge1.jpg

 

Nα τα βλεπεις?? γι αυτο ολοι θελουν να την αλλαξουν με μια πιο χαμηλη! ;D ;D ;D

Δεν βολευει ρε παιδι μου, πως να το κανεις ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράματα είναι απλά. Κάποιοι, όπως και 'γω, ΔΕΝ μπορούν να παίξουν με LP. Γι' αυτό και ΔΕΝ πρέπει να μπούνε καν στον κόπο να αγοράσουν...

Πήγα, δοκίμασα και απλά ΔΕΝ μπορούσα να παίξω. Γι' αυτό και παίζω με fender  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράματα είναι απλά. Κάποιοι, όπως και 'γω, ΔΕΝ μπορούν να παίξουν με LP. Γι' αυτό και ΔΕΝ πρέπει να μπούνε καν στον κόπο να αγοράσουν...

Πήγα, δοκίμασα και απλά ΔΕΝ μπορούσα να παίξω. Γι' αυτό και παίζω με fender  ;)

 

Eιμαστε πολλοι τελικα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προς αυτον που ανοιξε το τοπικ....οταν αγορασες την κιθαρα πηγες να την δοκιμασεις να δεις πως ειναι στο φιλινγκ ,στο παχος του μπρατσου αν ο τροπος που φτιαχνονται οι gibson για να της παιζεις σου κανει(γιατι ολοι ξερουμε οτι οι gibson παιζονται "διαφορετικα")...πρωτα λες στον εαυτο σου τι θες να παιζεις μετα περνεις σβαρνα ολα τα μαγαζια και δοκιμαζεις...και νομιζω ειναι λιγο ιεροσυλια να αλλαζεις γεφυρα σε λες παυλ(που πρακτικα ειναι αδυνατον :P)...και οκ να μιλαγαμε για μια κιθαρα που κανει 200-300 ευρω οκ αλλα εδωσες 1000+ ευρω για μια κιθαρα και δεν σου κανει....παντως πιστευω οτι τα παντα εχουν σχεση με το πως θα συνηθησεις....εγω θυμαμαι στην sg μου επαιζα ανετα πλι γρηγορα downstroke χωρις να δυσκολευομαι(as i lay dying etc..)...ειχα ριξει την γεφυρα ειχα βαλει και 11αρες ernie ball και ολα μια χαρα...αλλα και παλι τωρα εχω μια schecter hellraiser c-1 και εχει συστημα σαν το τυνε ο ματικ αλλα μια αλλη μαρκα μου διαφευγει τωρα...και θεωρειται μια παρα πολυ καλη μεταλ κιθαρα με εμφαση κυριως στα γρηγορα downstroke!oποτε κατσε ασχολεισου λιγο με την κιθαρα σου βρεσ και τα πατηματα της και ασε την καινουργια κιθαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα πράματα είναι απλά. Κάποιοι, όπως και 'γω, ΔΕΝ μπορούν να παίξουν με LP. Γι' αυτό και ΔΕΝ πρέπει να μπούνε καν στον κόπο να αγοράσουν...

Πήγα, δοκίμασα και απλά ΔΕΝ μπορούσα να παίξω. Γι' αυτό και παίζω με fender  ;)

 

 

Έχω την υποψία ότι είσαι συνεργάτης του Superfunk και παράλληλα είατε και οι 2 μυστικοί πράκτορες της ΦΕΝΤΕΡ.  ;D ;D ;D

 

                                                        Top Secret

                                                        Gibson Agency

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Έχω την υποψία ότι είσαι συνεργάτης του Superfunk και παράλληλα είατε και οι 2 μυστικοί πράκτορες της ΦΕΝΤΕΡ.  ;D ;D ;D

 

                                                          Top Secret

                                                        Gibson Agency

 

χαχαχα, είναι τα πιο απλά όργανα με τον καλύτερο χαρακτήρα ρε φίλε, πως λέμε γυναίκα για παντρειά; κάτι τέτοιο  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

α.Τιποτα δεν ειναι ιεροσυλια οταν μιλαμε για οργανα,βαλε και μπλε φωτακια στην ακριβοτερη κιθαρα αν σε βολευει.

 

β.Εμενα που δεν με βολευει το tune o matic εχω βαλει ενα ξυλο στην πανω πλευρα και ακουμπαω το χερι πανω μου ωστε γεφυρα-ξυλο να ειναι στο ιδιο υψος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου