Προς το περιεχόμενο

Αντικατάσταση γέφυρας Gibson Les Paul και SG με οποιαδήποτε(!) άλλη!!!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 103
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Έλεος...

Είναι η πολλοστή φορά που βλέπω κάποιον να επιτίθεται στον SF, με τρόπο που είναι τουλάχιστον άκομψος και κατά πολύ βλακώδης.

 

Βασικά συμβαίνει γιατί πολλοί δεν πιάνουν το χιούμορ του SF και αγνοούν τα  ;D ;D ;D στα ποστ διαβάζοντας μόνο τα γράμματα.....

 

...το έχω πάθει και εγώ ;)

 

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

SF θα αποδειξω οτι εισαι λαθος Grin  Grin Grin

 

ετσι μαλιστα... ;D

 

την καινουργια μου Les Paul στην εδειξα??

 

IMG_4924.jpg

 

μολις την τελειωσα.... :)

 

ηθελα μια  Les Paul με μονοπηνιους,αλλα να ειναι σκαφος,χωρις γωνια στο μπρατσο,bolt on με 25 1/2" scale και με f hole & 6 on a side headstock...τα καταφερα καλα?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλεος...

Είναι η πολλοστή φορά που βλέπω κάποιον να επιτίθεται στον SF, με τρόπο που είναι τουλάχιστον άκομψος και κατά πολύ βλακώδης.

 

Φίλε μου, συγνώμμη που θα χρησιμοποιήσω αυτό το μη-επιχείρημα, αλλά αν όντως είσαι 22 ετών...συγχωρείσαι.  

 

 

Εχεις δικιο σε αυτο που λες οτι ο τροπος μου ειναι ακαταλληλος, ακομψος κ βλακωδης.

Ειμαι 22 αλλα αυτος δεν ειναι λογος για να συγχωρειται η ακαταλληλη απαντηση μου σε εναν αξιοπρεπεστατο τεχνικο κιθαρας κ οργανοπαιχτη(απ οσο εχω ακουσει) οπως ο Superfunk.

Δεν θεωρω κανεναν 22χρονο οτι ειναι ανικανος στο να κανει μια υγιη συζητηση οποτε δεν υπαρχει λογος να τους βαζουμε ολους στο ιδιο καζανι με εμενα.

Δεν θα συνεχισω τις αντιπαραθεσεις πλεον απο τη στιγμη που μονο κακο κανουν στο θεμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ φαντάζεστε κάποιος να θέλει να αλλάξει τη γέφυρα σε μια Gibson Les Paul ή SG με οποιαδήποτε(!) άλλη...

 

 

...και να δεί 8 σελίδες θέμα...... ;D ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ασχετος:

 

Νικο ωραια η Hamer, αλλα λεει ο αλλος βαρια τελε με 2 διπλους και του δειχνεις κιθαρα με P90 ρε αθεοφοβε?

Οχι κυριε! Να η υποψηφια!

 

41858.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νικο ωραια η Hamer, αλλα λεει ο αλλος βαρια τελε με 2 διπλους και του δειχνεις κιθαρα με P90 ρε αθεοφοβε?

Οχι κυριε! Να η υποψηφια!

 

ελα ρε μη με στεναχωρεις αφου στο λινκ εβαλα το μοντελλο με τους διπλους.... :)

 

Χωρις πλακα...ΣΦ πως ακουγεται?

Δεν εχω δοκιμασει ποτε τετοια.

 

η τελε?

 

σαν....τελε ;D   (οχι δεν ακουγεται σαν Les Paul... :))

 

η συγκεκριμενη εχει κατι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΥΣ LeClair μαγνητες (τους φτιαχνει ενας...τρελλος στην Λουιζιανα) και σκοτωνει στα 10 χιλιομετρα.....

 

επισης να πω οτι εγω απλα συναρμολογω δεν ειμαι καλλιτεχνης οπως ο mkm που ΦΤΙΑΧΝΕΙ κιθαρες....(απλα υποκλινομαι)

 

 

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ελα ρε μη με στεναχωρεις αφου στο λινκ εβαλα το μοντελλο με τους διπλους.... :)

 

Aχα, οντως το ενα λινκ οδηγει στην Pro, την εκδοση με τους διπλους...αλλα τετοια κιθαρα και να μην την παρεις με τους Custom D Single...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ φαντάζεστε κάποιος να θέλει να αλλάξει τη γέφυρα σε μια Gibson Les Paul ή SG με οποιαδήποτε(!) άλλη...

 

 

...και να δεί 8 σελίδες θέμα...... ;D ;D ;D

 

Δεν μπορώ να φανταστώ ούτε έναν  :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου