Προς το περιεχόμενο

Λαμπάτο Ενισχυτή ή GT-6


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙΞΕΙ ΟΤΙ Ο ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ ΕΧΕΙ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΛΑΜΠΑΤΟ ΕΝΙΣΧΥΤΗ, ΕΝΑ DRIVE, CHORUS, WAH WAH KAI ΙΣΩΣ ΕΝΑ Η ΔΥΟ ΑΚΟΜΑ ΠΕΤΑΛΙΑ.

 

ΤΟ GT 6 ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΣΤΗ ΠΡΑΞΗ ΨΙΛΟΔΥΣΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΟ. ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΑΛΛΑ......!!!!!!!!

 

ΕΧΕΙ ΤΡΟΜΑΚΤΙΚΕΣ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΕΣ ΑΛΛΑ ΣΤΗ ΠΡΑΞΗ ΣΚΕΨΟΥ ΠΟΣΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΘΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ. ΙΣΩΣ ΑΝ ΗΧΟΓΡΑΦΕΙΣ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙΣ ΣΤΗΝ ΗΡΕΜΙΑ ΤΟΥ ΣΤΟΥΝΤΙΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΤΟΤΕ ΝΑΙ...ΠΑΡΤΟ!!!

 

ΓΙΑ LIVE ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΑ.

 

ΑΝ ΟΜΩΣ ΠΑΣΕΙ ΘΥΣΙΑ ΘΕΣ ΕΝΑ ΠΟΛΥΕΦΦΕ ΤΟΤΕ ΤΟ vOX TONE LAB (ΠΕΡΙΠΟΥ 600 ΕΥΡΩ) ME TH ΛΑΜΠΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΠΛΕΥΡΑΣ ΗΧΟΥ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΕΥΧΡΗΣΤΙΑΣ.

 

ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΕΛΙΚΑ Η ΠΡΟΤΑΣΗ ΜΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΗ ΑΛΛΑ ΜΑΛΛΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΤΕΙΣ ΣΕ ΜΙΑ ΑΓΟΡΑ ΚΑΙ ΤΩΝ 2 (ΕΝΙΣΧ + ΠΟΛΥ ΕΦΦΕ) ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΗ ΧΡΗΣΗ.

 

Η ΣΕΙΡΑ ΠΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ Ο SUPERFUNK EINAI ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ.

Ο ΗΟΤ ROD 40 WATTS ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ.

 

ΛΑΒΕ ΥΠΟΨΗ ΟΤΙ Η ΣΕΙΡΑ ΑΥΤΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΠΑΨΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ MADE IN USA KAI EINAI MADE IN MEXICO ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΦΤΗΝΟΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΟΙ.

 

ΜΕ ΕΝΑ ΣΜΠΑΡΟ.............

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΛΑΒΕ ΥΠΟΨΗ ΟΤΙ Η ΣΕΙΡΑ ΑΥΤΗ ΕΔΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΕΠΑΨΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ MADE IN USA KAI EINAI MADE IN MEXICO ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΦΤΗΝΟΤΕΡΟΙ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΟΙ.

 

 

Η τιμή δεν έχει αλλάξει. Υπάρχει μόνο η διαφορά από την πτώση δολαρίου που ούτος συ άλλος μειώνεται.

 

Συμφωνό με την επιλογή του Ηot Rod για αρχή. Στην συνέχεια όμως μπορείς να περάσεις σε μεταχειρισμένα πεταλάκια για τα εφφε σου. Βρίσκεις σχεδόν ότι θέλεις σε καλές τιμές και το πιο σημαντικό, είναι ότι έχεις ένα αξιόπιστο μηχανηματάκι στα πόδια σου με καλό ήχο πάντα σε σχέση μα μία πεταλιέρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ και εγω για τον Hot Rod, απο τους καλλίτερους λαμπάτους που έχω ακούσει.

Επίσης σε αυτή την κατηγορία τιμής θα έβλεπα και τον Tech21 Trademark 60 (που έχει και line-out για κονσόλα αν τα βρείς σκούρα απο ένταση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Πρώτα τον ενισχυτή και μετά κάνε κανα μεροκαματάκι παραπάνω και τσίμπα και την πεταλιέρα! Και μετά ααααααραξε και άρχισε να διαβάζεις τα manual αλλά και forums γιατί ειδικά με gt6 ή gt8 αν μάθεις να την χειρίζεσαι μπορείς να κάνεις παπάδες...άλλα αν έχεις επενδύσει πρώτα σε ενισχυτή είσαι αρχηγός!

ay Respects To The Vultures For They Are Your Future...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εποχή προφανώς έχει αλλάξει και δεν έχει αλλάξει επειδή υπολείπομαι ρομαντισμού αλλά γιατί η επιστήμη και δη η τεχνολογία την προχωρά.

Αν μπορώ να έχω τον ήχο που θα είχα αν συνέδεα την κιθάρα μου στο INPUT ενός καλού λαμπάτου, τον οποίο θα δέσμευα με ένα shure 58 και οδηγούσα στην τελική κονσόλα όπου και θα γινόταν η μίξη και θα έβγαινε ο ήχος του γκρουπ στο οποίο και θα συμμετείχα,με ένα σύγχρονο δημιούργημα περίπου 0,50χ0,25, βάρους 5 kgr θα επέλεγα το τελευταίο.

Είναι πιο ελαφρύ,μεταφέρεται άνετα,πιο φθηνό,δεν χαλάει.Ο ήχος του είναι εξαιρετικός,δεν μικροφωνίζει και δεν χρειάζεται γνώσεις ηχοληψίας.

Ετοιμάζεις 5-6 presets και παίζεις.Παντού με εξαιρετικό ήχο και με ένα μόνο καλώδιο.Βέβαια δεν σταματάς εδώ αλλά ας σταματήσω εγώ, καθώς οι ερωτευμένοι με την εποχή που πέρασε ανεπιστρεπτί(ειδικά στα live) θα χρειαστούν τουλάχιστον 1 φορτηγάκι για να μεταφέρουν μαζί τους τους υπόλοιπους ενισχυτές που έχω στο GT-8....τους χαρίζω τα πεταλάκια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου