Προς το περιεχόμενο

tremolo


exarhos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλιό άρθρο αλλά θα σου δώσει μια ιδέα για το τι παίζεται και τι πρέπει να προσέξεις...

 

http://www.muzique.com/trem.htm

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Διάβασε την άποψη μου για το Danelectro Tuna Melt εδώ.

Πιστεύω ότι είναι το best value for money pedal.

 

Στο ίδιο συμπέρασμα καταλήγει και το άρθρο του toneless ;)

 

Αν δε θες να δώσεις μια περιουσία σε tremolo ΠΑΡΤΟ ΑΜΕΣΩΣ!

27¤ κάνει εξάλλου!!! :lol:

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω πάρει το pulsar της E.H και είμαι πολύ ευχαριστημένος..έχει αρκετή ευελιξία γιατί μπορείς να φτιάξεις την κυματομορφή όπως θέλεις και γενικά έχει πολύ καλό ήχο..βέβαια δεν κάνει 27 ευρώ αλλά γύρω στα 80.Α το μόνο μειονέκτημα (όπως και όλα τα Eh πετάλια) είναι ψιλοτεράστιο!

myspace.com/figurantinyesterdaysplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω πάρει το pulsar της E.H και είμαι πολύ ευχαριστημένος..έχει αρκετή ευελιξία γιατί μπορείς να φτιάξεις την κυματομορφή όπως θέλεις και γενικά έχει πολύ καλό ήχο..βέβαια δεν κάνει 27 ευρώ αλλά γύρω στα 80.Α το μόνο μειονέκτημα (όπως και όλα τα Eh πετάλια) είναι ψιλοτεράστιο!

 

Πολύ καλό το Pulsar...νομίζω επανακυκλοφόρησε πριν κανα χρόνο.

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και γενικά είμαι πολύ μεγάλος fan των stompboxes της ΕΗΧ...και τουλάχιστον εμένα μου ταίριαξαν όλα πολύ καλά στον ήχο που θέλω να έχω, δεν μπορώ να παρά να παραδεχθώ - έχοντας ακούσει και το Tuna Melt και το Pulsar - ότι το μικρούλι κατασκεύασμα της Danelectro είναι το απόλυτο value for money!

Φυσικά και αξίζουν τα τριπλάσια χρήματα για το Pulsar, αφού έχει πολύ περισσότερες επιλογές και μεγάλη ευελιξία, αλλά μόνον αν το tremolo είναι βασικό συστατικό στον ήχο κάποιου. Εάν κάποιος θέλει μόνο να έχει έναν καλό ήχο από απλό tremolo εφφέ χωρίς περισσότερες απαιτήσεις τα 27 ευρώ του για το TunaMelt θα πιάσουν πραγματικά τόπο και δεν χρειάζεται να ξοδέψει παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και γενικά είμαι πολύ μεγάλος fan των stompboxes της ΕΗΧ...και τουλάχιστον εμένα μου ταίριαξαν όλα πολύ καλά στον ήχο που θέλω να έχω' date=' δεν μπορώ να παρά να παραδεχθώ - έχοντας ακούσει και το Tuna Melt και το Pulsar - ότι το μικρούλι κατασκεύασμα της Danelectro είναι το απόλυτο value for money!

Φυσικά και αξίζουν τα τριπλάσια χρήματα για το Pulsar, αφού έχει πολύ περισσότερες επιλογές και μεγάλη ευελιξία, αλλά μόνον αν το tremolo είναι βασικό συστατικό στον ήχο κάποιου. Εάν κάποιος θέλει μόνο να έχει έναν καλό ήχο από απλό tremolo εφφέ χωρίς περισσότερες απαιτήσεις τα 27 ευρώ του για το TunaMelt θα πιάσουν πραγματικά τόπο και δεν χρειάζεται να ξοδέψει παραπάνω.[/quote']

 

+1000 ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και γενικά είμαι πολύ μεγάλος fan των stompboxes της ΕΗΧ...και τουλάχιστον εμένα μου ταίριαξαν όλα πολύ καλά στον ήχο που θέλω να έχω' date=' δεν μπορώ να παρά να παραδεχθώ - έχοντας ακούσει και το Tuna Melt και το Pulsar - ότι το μικρούλι κατασκεύασμα της Danelectro είναι το απόλυτο value for money!

Φυσικά και αξίζουν τα τριπλάσια χρήματα για το Pulsar, αφού έχει πολύ περισσότερες επιλογές και μεγάλη ευελιξία, αλλά μόνον αν το tremolo είναι βασικό συστατικό στον ήχο κάποιου. Εάν κάποιος θέλει μόνο να έχει έναν καλό ήχο από απλό tremolo εφφέ χωρίς περισσότερες απαιτήσεις τα 27 ευρώ του για το TunaMelt θα πιάσουν πραγματικά τόπο και δεν χρειάζεται να ξοδέψει παραπάνω.[/quote']

 

Ναι συμφωνώ κι εγώ...αυτό βέβαια συμβαίνει σε πολλά πετάλια..άμα θες ένα απλο chorus δε θα πάρεις to TC electronics που είναι πανάκριβο. Γενικότερα αυτό ισχύει..Πάντως τα πεταλάκια της Danelectro έχουν στανταρ πολύ καλό value for money..(But they are not for me!)

myspace.com/figurantinyesterdaysplay

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου