Προς το περιεχόμενο

site με βιβλία για τεχνική ηλεκτρικής;;;


akis147

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξέρετε κανένα site που να έχει βιβλια για download,ενδιαφέρομαι για βιβλίο με σοβαρές ασκήσεις τεχνικής για ηλεκτρική.

 

Ευχαριστώ :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρετε κανένα site που να έχει βιβλια για download' date='ενδιαφέρομαι για βιβλίο με σοβαρές ασκήσεις τεχνικής για ηλεκτρική.

 

Ευχαριστώ :D[/quote']

 

 

Πολυ γενικο το ερωτημα σου.........

 

1.Τι επιπεδο εισαι;;

 

2.Τι στυλ θελεις να παιξεις::

 

3.Τι εννοεις σοβαρε ασκησεις..υπαρχουν και γελοιες;;;

 

4.Σε ποιες τεχνικες θελεις να επικεντρωθεις;;

 

5.Να ξερεις οτι η γνωση μιας τςχνικης..συνηθως προυποθετει και την γνωση καποιας αλλης πιο βασικης...

 

Για διαφωτισε μας τωρα...και θα βοηθησουμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κι εγώ ενδιαφέρομαι για τέτοια βιβλία.Πιο συγκεκριμένα για τεχνική blues (σημείο αναφοράς ο SRV),licks και τέτοια πράγματα δηλαδή.Καμιά γνώμη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Πολυ γενικο το ερωτημα σου.........

 

1.Τι επιπεδο εισαι;;

 

.......................

.......................

 

 

............ βασικης...

 

Για διαφωτισε μας τωρα...και θα βοηθησουμε

 

καταρχήν ευχαριστώ για την απάντηση' date='

 

1.είμαι κλασικός κιθαρίστας εχω πάρει δίπλωμα εδω και αρκετα χρόνια ασχολούμαι και σαν δάσκαλος σαν 2ο επάγγελμα,νομίζω οτι μου χρειάζεται πολύ δουλεια στην πένα.Στο αριστερο δεν νομίζω να χρειάζομαι πολύ δουλεια (παλιότερα έπαιζα ηλεκτρική αλλά για χαβαλέ και [b']ψιλο[/b]ξέρω τεχνικές για το αριστερο στην ηλεκτρική)

 

2.Κυρίως τζαζ,οχι μόνο όμως παίζω και τώρα ροκ,κλασικό κυρίως.Σε καμία περίπτωση δεν θα παίξω μεταλ κ.α. παρεμφερή

 

3.Σοβαρές εννοώ ασκήσεις που θα μου προσφέρουν σε τεχνική.Απ ότι έχω δεί σε διάφορα site πολλές ασκήσεις σε tab δεν έιναι καλογραμμένες π.χ. έχει μια κλίμακα και δεν γράφει πώς πρέπει να παιχτούνε για να έχεις αποτέλεσμα,τι πρέπει να προσέξεις κ.τ.λ .Αναφέρομαι σε κανένα βιβλίο αξιολογου κιθαρίστα.(ναι υπάρχουν μη ¨σοβαρές¨ασκήσεις, το ιντερνετ είναι γεμάτο)

4. οπως σου έγραψα πιο πάνω κυρίως τεχνική στο δεξί (έχω μεγάλη έλλειψη και στο ρυθμικο πάιξιμο)

 

5. συμφωνώ απόλυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν για την περίπτωση σου θα σου προτείνω τα κλασικά βιβλία

Melodic rhytms for guitar του William leavitt

Και modern method for guitar 1-2-3 επίσης του William leavitt

Βέβαια υπάρχουν και πολλά αλά αλά όχι στο internet

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κι εγώ ενδιαφέρομαι για τέτοια βιβλία.Πιο συγκεκριμένα για τεχνική blues (σημείο αναφοράς ο SRV)' date='licks και τέτοια πράγματα δηλαδή.Καμιά γνώμη?[/quote']

 

 

Εχω εγω τα ΑΠΑΝΤΑ του SRV αγορι μου σε PDF.....

αμα θες σου κανω ενα ντι βι ντι με πι ντι εφ και στο στελνω....

 

 

ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ...................

 

Μπειτε στο ντι σι σε ενα χαμπ που λεγεται guitar lessons for all (ειμαι στη δουλεια τωρα, αλλιως θα σας εδινα ακριβως τη διευθυνση για να κανατε quick connect, αλλα αν περιμενεται μεχρι το απογευμα....)

 

Εκει εχει τα ΠΑΝΤΑ για ΟΛΑ τα ειδη μουσικης....

"Simplicity is gold"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα στο νετ και τσαμπα δεν προκειται να βρεις σοβαρα μαθηματα οπως λες....η μονη λυση ειναι λοιπον να παιξεις μπαλιτσα με τον τροπο που σου λεει o ζημιαρης Goatbarber αλλα επισης και απο αλλα p2p programms..τωρα εαν διαθετεις και χρηματα για αυτο τον σκοπο ξαμολησου Αθηνα και ψαξε..θα βρεις πραγματα(δεν αξιζει ομως).......

 

 

Αα.αα...επειδη ειχα και εγω ενα κολλημα με ασκησεις μεγαλων βιρτουοζων...δεν σημαινει οτι αμα τελειωσεις 4 βιβλια Vai h Satriani,θα παιζεις σαν και αυτους..στο κατω κατω οι ασκησεις τους(οχι μονο αυτων των 2) δεν διαφερουν και πολυ απο αλλα βιβλια....

 

 

Οποτε μελετηστε αυτο που σας ταιριαζει και οχι αυτο που ακουτε..μεγαλη διαφορα!!!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αα.αα...επειδη ειχα και εγω ενα κολλημα με ασκησεις μεγαλων βιρτουοζων...δεν σημαινει οτι αμα τελειωσεις 4 βιβλια Vai h Satriani' date='θα παιζεις σαν και αυτους.[/b'].στο κατω κατω οι ασκησεις τους(οχι μονο αυτων των 2) δεν διαφερουν και πολυ απο αλλα βιβλια....

 

 

Οποτε μελετηστε αυτο που σας ταιριαζει και οχι αυτο που ακουτε..μεγαλη διαφορα!!!!!!!!!

εννοείται,για να παίξεις σαν αυτούς πρέπει να αφιερώσεις τον χρόνο που έχουν αυτοί και τότε ίσως τα καταφέρεις.

 

Εξάλλου ΔΕΝ ΘΕΛΩ να παίξω σαν αυτούς!!! :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά κι εγώ ενδιαφέρομαι για τέτοια βιβλία.Πιο συγκεκριμένα για τεχνική blues (σημείο αναφοράς ο SRV)' date='licks και τέτοια πράγματα δηλαδή.Καμιά γνώμη?[/quote']

 

 

Εχω εγω τα ΑΠΑΝΤΑ του SRV αγορι μου σε PDF.....

αμα θες σου κανω ενα ντι βι ντι με πι ντι εφ και στο στελνω....

 

 

ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ...................

 

Μπειτε στο ντι σι σε ενα χαμπ που λεγεται guitar lessons for all (ειμαι στη δουλεια τωρα, αλλιως θα σας εδινα ακριβως τη διευθυνση για να κανατε quick connect, αλλα αν περιμενεται μεχρι το απογευμα....)

 

Εκει εχει τα ΠΑΝΤΑ για ΟΛΑ τα ειδη μουσικης....

τι ειναι αυτο το ¨ντι σι¨;; :?:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

AΛΤ...... ΝΤΙ ΣΙ ΡΕ ΤΣΟΓΛΑΝ;;;;;; 8O

 

 

Προγραμμα μοιρασματος αρχειων κιαι πληροφοριων(CIA..FBI..etc)..κατι σαν το Kazaa..WinMx...Shareaza και παει λεγοντας...

ο παραδεισος του τσαμπατζη.... :D :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου