Προς το περιεχόμενο

Οδηγός επιβίωσης για τους πάσχοντες από GAS εν μέσω Οικ. Κρίσης


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισης, θα μπορουσαμε να οργανωσουμε ενα bazaar για κιθαρες και λοιπο εξοπλισμο  (αυτο που λεμε garage sale).

 

Αυτό είναι πράγματι μια εξαιρετική ιδέα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επισης, θα μπορουσαμε να οργανωσουμε ενα bazaar για κιθαρες και λοιπο εξοπλισμο  (αυτο που λεμε garage sale).

 

Συμφωνώ κι'εγώ μ'αυτό, ειδικά αν οργανωθεί στα πλαίσια κάποια εκδήλωσης, με live, μπυροποσία, κλπ.  ;D

 

 

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάντως αν βρεις την πεταλιέρα σου και μείνεις για πάντα πιστός σ'αυτήν, έχεις ξενοιάσει απο σκοτούρες και έξοδα.  σε ό,τι αφορά σε εφέ

 

...οπότε σου μένει το GAS για ενισχυτές, κιθάρες, εξοπλισμό ηχογράφησης...  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ κι'εγώ μ'αυτό, ειδικά αν οργανωθεί στα πλαίσια κάποια εκδήλωσης, με live, μπυροποσία, κλπ.  ;D

 

 

 

Σαν Τσερεμόνι, αν καταφέρουμε να διοργανώσουμε κάτι τέτοιο, δεσμεύομαι να καθιερώσω και ετήσιο διαγωνισμό σπανακόπιτας  ;D

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα δίσκο και άκου τον αντί να αγοράσεις εναν σκληρό δίσκο για να αποθηκεύσεις αυτά που δεν θα ακούσεις ποτέ.

 

Στο σημείο αυτό, εκτός του ότι συμφωνώ απείρως με το Γύφτο, θα κάνω και την "επικίνδυνη" πρόταση να γίνουμε λίγο περισσότερο... εθνικιστές στη μουσική που αγοράζουμε.  8)

 

Από τότε που ξεκίνησα το myspace μου, ήρθα σε επαφή με τη μουσική εκατοντάδων solo καλλιτεχνών ή groups, που διαφορετικά δεν θα μάθαινα ίσως ποτέ. Πολλοί δε απ'αυτούς, από την Ελλάδα, ίσως και στη δίπλα γειτονιά από μένα!

 

Σ'αυτούς τους καιρούς ίσως είναι σκόπιμο να ενισχύσουμε προσπάθειες που μας αρέσουν (και εννοώ βέβαια αυθεντικές δουλειές), είτε στα live είτε με την αγορά της δισκογραφικής τους δουλειάς. Ειδικά σε ανεξάρτητες παραγωγές, ένα ποσό που για εμάς είναι ευτελές, για τη μπάντα μπορεί να σημαίνει τη συνέχιση της προσπάθειάς τους χωρίς άγχος.

Model-o-phobia: something like homophobia, but much more amusing

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικα μ' αυτο, μου αρεσει που στην εκπομπη Ραδιο Αρβυλα του ΑΝΤ1 εχουν συχνα (ισως καθε βραδυ, δεν ξερω) ελληνικα - και ως επι το πλειστον αγνωστα - συγκροτηματα.

Τετοια προβολη την χρειαζονται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδικά σε ανεξάρτητες παραγωγές, ένα ποσό που για εμάς είναι ευτελές, για τη μπάντα μπορεί να σημαίνει τη συνέχιση της προσπάθειάς τους χωρίς άγχος.

 

+1.000.000!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρε ένα δίσκο και άκου τον αντί να αγοράσεις εναν σκληρό δίσκο για να αποθηκεύσεις αυτά που δεν θα ακούσεις ποτέ.

 

+1000000 από τις προσωπικές εμμονές μου.... Όλοι γίνονται συλλέκτες, ελάχιστοι ακούν πραγματικά μουσική πλέον...

 

Το GAS δεν κόβεται έτσι εύκολα... Δεν θα πάψουμε ποτέ να επιθυμούμε κιθάρες, ενισχυτές εφε κλπ... Οι εταιρείες το γνωρίζουν εννοείται άριστα αυτό!!! Και το συντηρούν. Και το ενισχύουν. Και η διαφήμιση που γίνεται, δεν γίνεται τυχαία.... Βομβαρδιζόμαστε με προϊόντα από παντου.... Όσο και να αντιστεκόμαστε σε κάποια είδη είμαστε επιρρεπείς σε άλλα.

 

Δούλεψε για να μπορείς να αγοράσεις! Άν πάψεις να αγοράζεις, δεν μας κάνεις...Δεν ευνοείς το σύστημα, γίνεσαι περιθώριο....

 

ΥΓ. Μην ψάχνουμε την ευτυχία μόνο στο να αγοράζουμε πράγματα (οκ οι αγορές δίνουν μια προσωρινή χαρά...) Μπορεί να είναι δίπλα μας και να μην την βλέπουμε....

 

ΥΓ2. Φυσικά και είμαι υπερ του να αγοράζεις κάτι που θέλεις πολύ αλλά να γεμίζεις χαρά από την ενασχόληση μαζί του και όχι μόνο από την αγορά του....

 

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά βρε govan, μην το βάζεις και τόσο δραματικά το θέμα. Καλά κάνουν οι εταιρίες και βγάζουν νεα προϊόντα και τα προωθούν δυναμικά. Αυτό ωφελεί και εμάς πάρα πολύ. Το θέμα είναι οτι εμείς έχουμε την κύρια υπευθυνότητα για τον εαυτό μας να μην παρασυρόμεθα οταν έχουμε την κάψα (στην περίπτωσή μου λόγω περιορισμένου χρόνου).

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ είναι το θέμα, ότι εμείς χάνουμε τον έλεγχο... ;) Οι εταιρείες φυσικά και κάνουν καλά. Δεν τα υπολογίζω τα λεφτά, χωρίς να μου περισσεύουν βέβαια, όταν πρόκειται για τα χόμπι μου. Αλλά τουλάχιστον να χαίρομαι κάθε φορά που αγοράζω κάτι! Να χαίρομαι πχ που πήρα την Α κιθάρα και όχι να νιώθω 'ασχημα' που δεν κατάφερα να αγοράσω την Β που ήταν πιο ακριβή... :P :P

Όχι άλλα μινόρε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου