Προς το περιεχόμενο

Λαϊκοί ήχοι για Triton Extreme...


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας συνάδελφοι.

 

Τελικά αγόρασα το extreme και το περιμένω από Αμερική.

Θα βρω λαϊκούς ήχους;

 

Παρόλο που πιστεύω ότι το συγκεκριμένο θέμα είναι "πολυφορεμένο" δεν βρήκα κάτι που να με καλύπτει στα threads εδώ γύρω.

 

Γνώμες;

Προτάσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aν θες για  Τriton απλο (classic) μπορω να σου στειλω με mail αρκετες μπανκες σκυλοηχων pcg αρχειων. Δες αν παιρνει μπανκες pcg το οργανακι κ εχω κατι ηχους σκυλελε σουπερ, απο επαγγελματιες του ειδους. κ τις προσφερω δωρεαν. θα τις περασεις με τον editor της korg λογικα μεσω usb συνδεσης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αμερική?.... ωχ

ετοιμάσου να πας σε ηλεκτρολόγο να σου αλλάξει καλώδιο,πρίζα κ τροφοδοτικό μόλις σου ρθει γιατί είναι στα 110V και θα το κάψεις.

Από ήχους θα βρεις υπάρχουν πολλοί, δοκίμασε και στο www.midipart.gr έχει αρκετό πράγμα για free download με MOSS

Εγώ πάντως δεν κατάλαβα εαν είναι το λαμπάκι από τη valve σπασμένο ή η ίδια η valve σπασμένη.

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε  χρειάζεται καμία αλλαγή  στο  ρεύμα όλη  η σειρά  τρίτον και  μ3 δουλεύει κανονικά  όποιο και  αν είναι  το  ρεύμα  και  από  Ευρώπη Αμερική  και  από Αμερική  Ευρώπη αν  δε με εμπιστεύεσαι  μπορείς να α ρωτήσεις  και  στη bon studio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αμερική?.... ωχ

ετοιμάσου να πας σε ηλεκτρολόγο να σου αλλάξει καλώδιο,πρίζα κ τροφοδοτικό μόλις σου ρθει γιατί είναι στα 110V και θα το κάψεις.

 

 

 

Η τεχνολογία εχει κάνει αλματα ;D

 

http://www.meimaris.com/product.asp?intProdID=1797

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά ρε μη βαράτε!

πάντως όπως και να έχει έναν καλώδιο ελληνικού τύπου θα το χρειαστεί γιατί το αμερικάνικο φις δεν ταιριάζει :P

εγώ το ήξερα αυτό για όργανα που έχουν εξωτερική τροφοδοσία, δηλ μετασχηματιστή έξω και πάει σε 12V πχ m50,pa50 κτλ δεν φανταζόμουν ότι το έχουν προχωρήσει κ για μηχανήματα με ενσωματωμένο μετασχηματιστή!

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από αμερική?.... ωχ

ετοιμάσου να πας σε ηλεκτρολόγο να σου αλλάξει καλώδιο,πρίζα κ τροφοδοτικό μόλις σου ρθει γιατί είναι στα 110V και θα το κάψεις.

Από ήχους θα βρεις υπάρχουν πολλοί, δοκίμασε και στο www.midipart.gr έχει αρκετό πράγμα για free download με MOSS

Εγώ πάντως δεν κατάλαβα εαν είναι το λαμπάκι από τη valve σπασμένο ή η ίδια η valve σπασμένη.

 

Μου είπε ότι είναι σπασμένο/καμένο το LED και ότι η valve δουλεύει κανονικά...

Λέω χαζά ή παίζει να είναι έτσι;

(Θα τσεκάρω και midipart)

 

Δε  χρειάζεται καμία αλλαγή  στο  ρεύμα όλη  η σειρά  τρίτον και  μ3 δουλεύει κανονικά  όποιο και  αν είναι  το  ρεύμα  και  από  Ευρώπη Αμερική  και  από Αμερική  Ευρώπη αν  δε με εμπιστεύεσαι  μπορείς να α ρωτήσεις  και  στη bon studio

 

Δεν διαφωνώ αλλά νομίζω ότι θα χρειαστεί διαφορετικό φις έτσι κι αλλιώς.

 

 

Η τεχνολογία εχει κάνει αλματα ;D

 

http://www.meimaris.com/product.asp?intProdID=1797

 

 

Πολύ καλό! Ελήφθη...

 

Aν θες για  Τriton απλο (classic) μπορω να σου στειλω με mail αρκετες μπανκες σκυλοηχων pcg αρχειων. Δες αν παιρνει μπανκες pcg το οργανακι κ εχω κατι ηχους σκυλελε σουπερ, απο επαγγελματιες του ειδους. κ τις προσφερω δωρεαν. θα τις περασεις με τον editor της korg λογικα μεσω usb συνδεσης

 

Δεν το έχω στα χέρια μου ακόμη, αλλά νομίζω ότι θα είναι συμβατό.

Σου στέλνω το email μου και όταν εχεις ευκαιρία στείλε μου τους ήχους που έλεγες.

(Ευχαριστώ προκαταβολικά!)

Μόλις το πάρω ένας φίλος μου θα μου δώσει κάτι καλά ηχάκια.

Θα στα στείλω να τα περάσεις κι εσύ αν κάνουν...

 

----------------------------

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TO ΠΗΡΑ!

 

Αλλά δεν μπορώ να το ακουσω....

Πρέπει να πάρω μετασχηματιστή και όπως πάντα το άφησα για τελευταία στιγμή!

@#$#@!$#!@%#$@%

 

 

Καλο... δούλευτο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

TO ΠΗΡΑ!

 

Αλλά δεν μπορώ να το ακουσω....

Πρέπει να πάρω μετασχηματιστή και όπως πάντα το άφησα για τελευταία στιγμή!

@#$#@!$#!@%#$@%

 

 

Καλο... δούλευτο!

 

του fotaki να το πεις αυτό... καλά δεν σου λεγα εγώ ότι θέλει μετασχηματιστή?

33 1/3333cos301/2sqrt564,0909{fx-dty/sqrtz}

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου