Προς το περιεχόμενο

Να καταργηθούν τα ερωτικά τραγούδια για ένα χρόνο μπας και ξελαμπικάρ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκανα ενα λαθος βασικο κ σας ζηταω συγνωμη. Ξεχασα να αναφερω "κατα την γνωμη μου".

 

Ουτε σε δισκογραφικη δουλευω ουτε τιποτα κ το τραγουδι μου αρεσει αρκετα μπορω να πω, το ακουω ανετα κ πανω απο μια φορα.

Δεν θελω να δυσφημισω κανεναν πραγματικα κ ουτε ζηλευω την επιτυχια του Μυρωνα, ισα ισα χαιρομαι να γινονται τετοιες κινησεις προς το ροκ σιγα σιγα κ στην χωρα μας.

 

Αλλα φαινεται στο τραγουδι η διαφορα της εισαγωγης με το υπολοιπο τραγουδι κ κανει καραμπαμ. ειναι σαν να αλλαζει σε διαφορετικο τραγουδι οταν μπαινει στο pre-ρεφραιν.

 

Πολλοι θα ξερουμε φυσικα κ τον τροπο λειτουργιας των δισκογραφικων κ αυτο φαινεται κ απο τα reality τυπου x-factor κτλ που τα παιδια πηγαν εκει κ θελουν να τραγουδησουν πχ ροκ κ οι υπευθυνοι τους βαζουν τελειως διαφορετικα τραγουδια που τις περισσοτερες φορες παραπεμπουν στο συνηθισμενο ελληνικο μοτιβο "επιτυχιας" που "πρεπει" να εχει ενα ελληνικο τραγουδι ωστε να κανει επιτυχια.

Παντα ολα τα παραπανω αφορουν τα δικα μου πιστευω καθαρα κ την αποψη που εχω σχηματισει για αυτα.

 

Δεν ειχα σκοπο να προσβαλω κανεναν κ δεν ζηλευω κανεναν ελληνα καλλιτεχνη ο οποιος κανει επιτυχια στην ελλαδα (κ πολυ καλα κανει αν αυτο θελει) Αν ποτε ειναι γραφτο να κανω επιτυχια με την μπαντα μου σιγουρα θα ηθελα να κανω κατι στο εξωτερικο. Ελλαδα δεν με ενδιαφερει γιατι δεν μου αρεσει κ η μουσικη στην χωρα μας.

Προσωπικα γουστα ειναι αυτα.

 

Κ παλι συγνωμη για την λαθος κατατοπιση κ που σας μπερδεψα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 177
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν ποτε ειναι γραφτο να κανω επιτυχια με την μπαντα μου σιγουρα θα ηθελα να κανω κατι στο εξωτερικο. Ελλαδα δεν με ενδιαφερει γιατι δεν μου αρεσει κ η μουσικη στην χωρα μας.

Προσωπικα γουστα ειναι αυτα.

 

και επειδη απλα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να το κανεις αυτο ποτε,(για τον απλο λογο οτι ΚΑΝΕΙΣ Ελληνας δεν το καταφερε αυτο ποτε,και μη μου αρχισετε τωρα για τα παιδια της Αφροδιτης και τα μετρημενα στα δακτυλα underground μεταλ groups.... ;D ;D  ),get a day job,SOON...(αλλα μη σχολιαζεις τοσο απαξιωτικα οσους ζουν,ή εστω προσπαθουν να ζησουν απο τη μουσικη στη χωρα μας)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με ολο το σεβασμο αλλα γιατι αυτο το ειδος,να καταργηθει ολοκληρο,αγαπητε συνφορουμιτη gdevelek  ??? ??? ???

 

για να ακουμε στα πανηγυρια Steve Vai. :) :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επειδη απλα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να το κανεις αυτο ποτε,(για τον απλο λογο οτι ΚΑΝΕΙΣ Ελληνας δεν το καταφερε αυτο ποτε,και μη μου αρχισετε τωρα για τα παιδια της Αφροδιτης και τα μετρημενα στα δακτυλα underground μεταλ groups.... ;D ;D  ),get a day job,SOON...(αλλα μη σχολιαζεις τοσο απαξιωτικα οσους ζουν,ή εστω προσπαθουν να ζησουν απο τη μουσικη στη χωρα μας)

 

Eιμαι σχεδον σιγουρος πως ποτε δεν θα το καταφερω αυτο, αλλα ποτε δεν θα παψω να προσπαθω για αυτο που ΘΕΛΩ. Κ δεν θα συμβιβαστω με οτιδηποτε αλλο που μουσικα θα ειναι τελειως εκτος των πιστευω μου.

 

Κ οταν καποτε τα παρατησω κ πω no way δεν γινεται, θα ειμαι σιγουρος οτι εβαλα τα αδυνατα δυνατα για να το καταφερω κ δεν θα επαναπαυθω απλα με ενα demo που θα το εχω στειλει σε 50 δισκογραφικες κ τελος.

Για μενα τετοιες προσπαθειες δεν ειναι καν προσπαθειες σοβαρες. Θελει πολυ δουλεια κ θυσια κ λιγοι το κανουν αυτο..

 

Δεν θα αφησω ποτε τον εαυτο μου να τα παρατησει ξεροντας πχ συμφωνα με τις δυνατοτητες μου οτι χρησιμοποιησα μονο το 50% των αυτων. Θα το χω παραπονο μια ζωη. Κ ευτυχως ή δυστυχως ο χωρος αυτος εξαρταται κατα ενα μεγαλο ποσοστο απο τυχη. Οποτε τουλαχιστον οταν θα ειμαι ατυχος παλι θα ξερω οτι εκανα πραγματικα οτι μπορουσα κ θα κοιμαμαι ησυχος τα βραδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι δλδ να ειναι "ΜΗ ΠΟΙΟΤΙΚΟ" αυτο και η καθε σαχλαμαρα που ξερναει ο καθε Φοιβος Δεληβοριας, που προσωπικα απεχθανομαι, να πρεπει να θεωρειται πχιοτητα?

 

Δεν είναι ανάγκη να προσφεύγουμε σε τέτοιους χαρακτηρισμούς προκειμένου να τεκμηριώσουμε τη θέση μας. Υπάρχουν ανθρωποι που γουστάρουν Στρατή, άλλοι που γουστάρουν Δεληβοριά κι άλλοι που τους αρέσουν και οι δύο. Κανείς δεν ξερνάει σαχλαμάρες.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και επειδη απλα ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να το κανεις αυτο ποτε,(για τον απλο λογο οτι ΚΑΝΕΙΣ Ελληνας δεν το καταφερε αυτο ποτε,και μη μου αρχισετε τωρα για τα παιδια της Αφροδιτης και τα μετρημενα στα δακτυλα underground μεταλ groups.... ;D ;D  ),get a day job,SOON...(αλλα μη σχολιαζεις τοσο απαξιωτικα οσους ζουν,ή εστω προσπαθουν να ζησουν απο τη μουσικη στη χωρα μας)

 

Επισης ειναι το πως κρινει ο καθενας μας την επιτυχια!

Για αλλους επιτυχια ειναι οι MUSE

Για εμενα επιτυχια ειναι μια μπαντα να μπορει να βγαζει απο Live τοσα ωστε να συντηρειται το καθε μελος οικονομικα κ να μπορει αργοτερα ο καθε ενας να συντηρησει κ την οικογενεια του (αν ποτε κανει)

Βλεπε firewind. Ελληνες δεν ειναι?

 

Οποτε αλλιως ισως το βλεπεις εσυ κ ισως να το βλεπεις κ τελειως απιθανο, αλλα για εμενα δεν ειναι ονειρο τελειως μα τελειως απιαστο ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ανάγκη να προσφεύγουμε σε τέτοιους χαρακτηρισμούς προκειμένου να τεκμηριώσουμε τη θέση μας. Υπάρχουν ανθρωποι που γουστάρουν Στρατή, άλλοι που γουστάρουν Δεληβοριά κι άλλοι που τους αρέσουν και οι δύο. Κανείς δεν ξερνάει σαχλαμάρες.

++

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ανάγκη να προσφεύγουμε σε τέτοιους χαρακτηρισμούς προκειμένου να τεκμηριώσουμε τη θέση μας. Υπάρχουν ανθρωποι που γουστάρουν Στρατή, άλλοι που γουστάρουν Δεληβοριά κι άλλοι που τους αρέσουν και οι δύο. Κανείς δεν ξερνάει σαχλαμάρες.

Εβαλα τη λεξη "προσωπικα", αρα δε θιγω κανενα παρα μονο την υποληψη μου :p

 

It's a shame stupidity isn't painful.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή νομίζω το θέμα ξέφυγε ελαφρώς επανέρχομαι στην αρχική μου τοποθέτηση ελαφρώς τροποποιημένη.

Δεν έχω τίποτα με τα ερωτικά τραγούδια αυτα καθ' αυτά και μένα μου αρέσουν. Μου του δίνει όμως η υπερπροβολή τους και η φίμωση πιο ψαγμένων τραγουδιών και μουσικής κυρίως βέβαια από την τηλεόραση. Μη που πείτε ότι ισχύει κάτι αντίθετο;

Δουλεύω σαν καθηγητής σε Λύκειο και βλέπω πόσο ψάχνονται τα σημερινά παιδιά (σχεδόν καθόλου), χωρίς αυτό να σημαίνει ότι εμείς είμασταν καλύτεροι κλπ.

Όλη η Ελλάδα περιστρέφεται γύρω από το αιδοίο της Τζούλιας, η μουσική θα τη γλιτώσει;

Όταν προβάλλεται κάτι κατά κόρον θεωρείται φυσιολογικό και οτιδήποτε άλλο παράξενο (όχι από όλους, από το πλήθος). Π.χ. εγώ έχω να παίξω τη μουσική ζωντανά σε άνθρωπο 2 χρόνια. Το έχω ξαναγράψει, μου λένε δεν ξέρεις κανένα τραγούδι; Ο κόσμος δεν έχει τόσο ανοιχτά αυτιά, είναι προσκολημένος σε αυτά που τον ταίζουνε. Τι να σου κάνει μετά ο επαγγελματίας μουσικός; Πρέπει να ζήσει. Εγώ έχω δουλειά και κάνω κουτσά στραβά αυτό που εγώ θέλω. Ένας επαγγελματίας μπορεί να το κάνει;

Άρα δεν έχω τίποτα ούτε και με τα σκυλάδικα και αυτά έχουν το ρόλο τους. Πιστεύω όμως ότι η μουσική και ο έρωτας βέβαια δεν διαφέρουν από το σούπερ μάρκετ με τη διαφορά ότι στο σούπερ βρίσκεις περισσότερα είδη.

Για την Ελλάδα πάντα ( ρε γα..το)

Ελπίζω να μη σας κούρασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου