Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι η καλυτερη les paul??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Σχιστόλιθος για μονολιθικο ροκ! Η κιθαρα του Φρεντ Φλιντστοουν!

Για μενα η καλυερη Λες Πωλ ειναι αυτη που μου φτιαξε ο Vagabond (of Vagabond guitars) βλεπε αβαταρ διπλα.

1 piece curly maple top

1 piece mahogany body 35 years old

Brazilian rosewood board

long tenon neck

WCR Godwood pickups

Callaham ABR 1 bridge

κλπ κλπ

και σε ...γηινη τιμη...

 

οποιος την εχει ακουσει ...την ακουει κανονικα! ολοι λεν οτι παιζει καλυτερα  απο gibson παρασάγκας!!...επομενως οπως λεει και ο Γεωργουλης... υπαρχουν λυσεις!

 

απ την αλλη το να δωσεις 4000 για μια VOS χωρις τα οριτζιναλ ξυλα ειναι λιγο απατη... δωσε λιγα ακομα και παρε μια 57 gold top with humbuckers...(λεμε τωρα ξεφυγε η κουβεντα)

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγα τα αυγα,πιο ευκολα σεταρεται απο το tuneomatic (ασε που η συγκεκριμενη ειναι Tonepros και ιντοναρισμενη τελεια)

 

μπρος στον ΗΧΟ θελεις να πεις (ετσι και ακουσεις τη διαφορα του tune-o-matic με το wrap around δεν θα πιστευεις στα αυτια σου...αναπνεει η κιθαρα με το wrap around,πιανο γινεται...)

 

+1000 η εσπεραντζα που ειχα φτιαξει ηταν ετσι , μολις εβαλα tone pros aluminum wraparound χ@στηκα πανω μου! Η διαφορα στη γεφυρα ειναι μεγαλη υποθεση!

''It's dark and we're wearing sunglasses''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για τον νεστορα...μάλλον αυτή πού πήρα τελικά ...η 62 masterbuilt john cruz...εδώ την δοκιμάζει ένας φίλος

Μόνο που τη βλέπω μου τρέχουν τα σάλια (σαν τα σκυλιά του Pavlov). Μεγειά!

 

Υ.Γ. Αν είσαι Αθήνα θα 'θελα κάποια στιγμή να τη δω.

InfluenSir!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μακη εγώ ξεπέρασα το μάζεμα οργάνων στο σαλόνι εν είδει γωνιάς στο μοναστηράκι...πάρε κόσμε... ;D

είμαι οκ από κιθάρες at last με gibson lp 59 historic, fender strat masterbuilt jc 62 kai martin d28 marquis...

εσύ πως πας?

κατέληξες κάπου? ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου