Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι η καλυτερη les paul??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι σχέση έχει η baja με οποιαδήποτε λες πολ σε οποιονδήποτε τομέα συμπεριλ. και του ηχου είναι περα απο την αντίληψη μου. Ως πρωαην ιδιοκτήτης baja τελε, και διαφορων λες πολ μπορώ να πω πως εις ουδεμια περίπτωση μια τελε δε προκεται να κανει χαρουμενο εναν που θελει λες πολ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Τι σχέση έχει η baja με οποιαδήποτε λες πολ σε οποιονδήποτε τομέα συμπεριλ. και του ηχου είναι περα απο την αντίληψη μου. Ως πρωαην ιδιοκτήτης baja τελε, και διαφορων λες πολ μπορώ να πω πως εις ουδεμια περίπτωση μια τελε δε προκεται να κανει χαρουμενο εναν που θελει λες πολ....

 

 

ακριβως οπως  πως & εις ουδεμια περίπτωση μια LP δε προκεται να κανει χαρουμενο εναν που θελει Tele... :)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σένα...για τον φίλο μας όμως?

 

για τον φίλο μας το λέω...ότι η δική του θα ναι η καλύτερη από όλες...όπως η δική μου

κατάλαβες φίλε μου? Νομίζω πολλά πράγματα (όλα?) είναι καθαρά υποκειμενικά  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κάνει εντύπωση που δεν κοιτάτε προς τις Deluxe..... στο Ebay βρίσκεις διαμάντια.

Τα Watt, είναι σαν τα λεφτά... να έχεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω πολλά πράγματα (όλα?) είναι καθαρά υποκειμενικά  ;)

Όχι, όλα δεν είναι υποκειμενικά....η τιμή είναι κάτι αντικειμενικό... ;D

 

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβως οπως  πως & εις ουδεμια περίπτωση μια LP δε προκεται να κανει χαρουμενο εναν που θελει Tele... :)

Εγώ όμως που ήθελα Tele και την έκανα να συμπεριφέρεται σαν Gibson...πως σου φαίνεται? ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ όμως που ήθελα Tele και την έκανα να συμπεριφέρεται σαν Gibson...πως σου φαίνεται? ;D

 

Αυτό μπορείς να το εξηγήσεις λιγάκι; Γιατί με ενδιαφέρει  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό μπορείς να το εξηγήσεις λιγάκι; Γιατί με ενδιαφέρει  8)

Eάν υποθέσουμε ότι η επιτυχημένη εξίσωση Gibson είναι ο συνδυασμός μαόνι, set neck μπράτσο (δήλ sustain), 2 διπλοί μαγνήτες, νίτρο...

εγώ ήθελα να φτιάξω μία Tele που τουλάχιστον να έχει sustain (κάτι που μου αρέσει στις κιθάρες και δεν βρίσκεις εύκολα στις Tele για να μην πώ στις Fender...σε σχέση πάντα με μια Gibson).

Έφτιαξα λοιπόν αυτή

http://www.customshop.gr/giger.html

που φοράει γραφιτένιο μπράτσο. Εντάξει, δεν είναι μαόνι (ούτε νίτρο), αλλά ο συνδιασμός μπράτσου με τη συγκεκριμένη γέφυρα, όλως περιέργως, μου δίνει sustain αντάξιο της Gibson μου...

Δεν τόλμησα να βάλω 2 διπλούς στη Tele, γιατί φοβήθηκα μήπως με αποβάλλουν (κάποιοι) από το Noiz ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου