Προς το περιεχόμενο

Ποια ειναι η καλυτερη les paul??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε φίλος, το νίτρο τη κάνει να αναπνέει...δεν τα έχουμε πεί αυτά? Να τα ξαναλέμε?

 

;D ;D

 

sorry ξεχασα...

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Γνωρίζεις αν τα φωτογραφιζόμενα προϊόντα διατίθονται ή είναι "κράχτες" που έχουν πουληθεί?

 

 

Πάρε ενα τηλεφωνακι αυριο το πρωί και ρώτησε μπορεί να εχει και αλλα οργανα

που να μην τα εχει περάσει στο site  ;)

στο vibrato φέρνει συνεχεία όργανα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μη λάβεις σοβαρά την απάντησή μου, αν και για 'μένα ισχύει 100%

Η καλύτερη Lespaul είναι αυτή εδώ:

http://www.thomann.de/gr/fender_classic_player_baja_tele_vb.htm

 

Ό,τι καλύτερο έχω παίξει τα τελυαταία χρόνια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαίνεται ότι παίζεις λίγα χρόνια...

 

Από το '94

 

ΥΓ: Πιο σωστό θα ήταν να πεις μάλλον: "φαίνεται ότι ποτέ δεν είχες περισσότερα λεφτά"  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από το '94

 

ΥΓ: Πιο σωστό θα ήταν να πεις μάλλον: "φαίνεται ότι ποτέ δεν είχες περισσότερα λεφτά"  ;D

Σωστά...άρα δεν μπορείς να κρίνεις (μάλλον) μία Gibson των 3000...

Και λέω μάλλον γιατί δεν φτάνει ένα 10λεπτο-τέταρτο στο μαγαζί...

 

ΥΓ. Επειδή τη πρώτη μου κλασσική (μου τη πήρε η μαμά μου) την είχα το 1972 και τη πρώτη Gibson μου το 1977, μπορώ να λέω (εάν δεν σε πειράζει) :) ότι μια Telecaster δεν μπαίνει εύκολα δίπλα σε μία Gibson LP

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά...άρα δεν μπορείς να κρίνεις (μάλλον) μία Gibson των 3000...

Και λέω μάλλον γιατί δεν φτάνει ένα 10λεπτο-τέταρτο στο μαγαζί...

 

ΥΓ. Επειδή τη πρώτη μου κλασσική (μου τη πήρε η μαμά μου) την είχα το 1972 και τη πρώτη Gibson μου το 1977, μπορώ να λέω (εάν δεν σε πειράζει) :) ότι μια Telecaster δεν μπαίνει εύκολα δίπλα σε μία Gibson LP

 

Φυσικά και ΔΕΝ με πειράζει. Αυτό έλλειπε να παρεμβαίνουμε και στα γούστα του καθενός, ούτε βέβαια αμφισβητώ την κρίση και την εμπειρία σου. Gibson έπαιξα αρκετές στο Musik Produktiv και στο Music Store κατά τις εκεί επισκέψεις μου όσα χρόνια ζούσα στην Βεστφαλία (από το 2002 ως το 2009). Ωστόσο δεν μπόρεσαν ποτέ να με κερδίσουν σαν όργανα. Σαν ήχος σίγουρα, σαν όργανο όχι (ελπίζω να καταλαβαίνεις τι λέω). Η Baja που έπιασα στα χέρια μου πριν ένα μήνα με συγκλόνισε κατευθείαν απ' όλες τις απόψεις. Και ηχητικά και κατασκευαστικά-εργονομικά. Καθαρά προσωπική μου εκτίμηση. Δεν λέω ότι έχω δίκιο ή οτιδήποτε άλλο. Μιλάω για τ' αφτιά και τα χέρια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ήχος σίγουρα, σαν όργανο όχι (ελπίζω να καταλαβαίνεις τι λέω).

Δεν καταλαβαίνω απόλυτα. Μιλάς (μάλλον) για εργονομία? Γιατί για μένα η εργονομία και ο χαρακτήρας έρχονται πρώτα, ο ήχος δεύτερος και τα υπόλοιπα...δεν με ενδιαφέρουν (μάρκες, σχήματα, χρώματα...) ;)

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν καταλαβαίνω απόλυτα. Μιλάς (μάλλον) για εργονομία? Γιατί για μένα η εργονομία και ο χαρακτήρας έρχονται πρώτα, ο ήχος δεύτερος και τα υπόλοιπα...δεν με ενδιαφέρουν (μάρκες, σχήματα, χρώματα...) ;)

 

Ναι βέβαια. Για την εργονομία της μιλάω. Δεν με βολεύει καθόλου η γέφυρα της Lespaul, το πάχος και το βάρος της όπως επίσης και η απόσταση των χορδών από το σώμα της. Μακάρι να μπορούσα να παίξω τις Gibson τόσο άνετα όσο τις Fender γιατί πραγματικά θα με ενδιέφερε και 'μένα πάρα πολύ ν' αποκτήσω αργότερα μια Lespaul λόγω της ηχάρας της...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου