Προς το περιεχόμενο

"Έφυγε" ο Μάνος Ξυδούς


brougos7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εκφράζω την βαθύτατη θλίψη μου για τον ξαφνικό θάνατο του Μάνου Ξυδούς

 

ενας σημαντικός σύγχρονος μουσικός, συνθέτης , στιχουργός , παραγωγός . ένας από αυτούς τους ανθρώπους που είχαν το ταλέντο και την θέληση να κρατήσουν την ελληνική μουσική σκηνή και δισκογραφία σε ενα αξιοπρεπές επίπεδο.

 

Την εποχή που ο κόσμος μας καταρρέει το γεγονός αυτό είναι ενα ακόμα βαθύ πλήγμα στις καρδιές μας και στα όνειρά μας.

 

Δεν ξέρω αν πήρε αυτό που ήθελε απο την τεχνη που υπηρέτησε, ξέρω όμως οτι μας αφησε κάτι πολυτιμο κατι που οφέλησε και δεν εβλαψε εμάς που αγαπάμε την μουσική,

 

μας ενέπνευσε , μας ταξίδεψε, τον διασκευάσαμε, τον μιμηθήκαμε , τον ακούσαμε, τον αγαπήσαμε σίγουρα,

 

δεν ειχα την τιμή να τον γνωρίζω, αλλα "τον ξέρω καλά" απο την μουσική του.

 

Ο πολιτισμός μας ειναι φτωχότερος, τον ευχαριστώ πάρα πολυ και δεν θα τον ξεχάσω γιατι θα ζεί μέσω αυτού του έργου που άφησε, που ειναι αρκετό για να του αποδίδουμε σεβασμό και μνήμη

 

Αυτός πια έφυγε, έχει την Μοναδική Λάμψη!!

 

:-[Αντίο !!

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 42
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δεν χρειαζεται τιποτα επισημο.Τυχαινει να ειμαι συγγενης του και η ειδηση δυστηχως ειναι αληθεια.Καλο ταξιδι στον ανθρωπο που με "εσπρωξε" να μαθω και να αγαπησω την κιθαρα,οταν ακομα ημουν μικρος.Κουραγιο στα κοριτσακια του και ολη την οικογενεια του.Καλο ταξιδι Μανο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου