Προς το περιεχόμενο

Morpheus Drop Tune pedal


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το ΄χαμε συζητήσει ελάχιστα σε ένα άλλο θέμα, και τώρα πέτυχα ένα βίντεο review που δείχνει ακριβώς τις δυνατότητες του και μ'άρεσε πάρα πολύ!!!!! Το πετάλι, όπως ακριβώς αναφέρει και το όνομα, μπορεί να κάνει μία κιθάρα σε κανονικό κούρδισμα να ακούγεται σαν να την έχεις χαμηλοκουρδίσει σε οποιοδήποτε drop tuning της επιλογης σου. Είναι απίστευτα χρήσιμο γιατί μπορείς να αλλάζεις άμεσα κούρδισμα, όποτε θες χωρίς να χρειάζεσαι παραπάνω κιθάρες ή να αλλάζεις συνεχώς ρυθμίσεις και χορδές για το εκάστοτε κούρδισμα (nut και λοιπά) και πολύ βολικό ειδικά για τις κιθάρες με floyd rose

 

....another day.....another corpse....another reason...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 21
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Βρηκα και βιντεακια που το δοκιμαζουν με σε καθαρα.

ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ !!!! Τουλαχιστον δεν ακουγονται οι ''μπουρμπουλιθρες'' των octavers.

Και μια ''γρηγορη'' που κοιταξα μονο 199$ στο εβαυ....Συντομα στο Rig μου ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ καλο ακουγεται στο youtube, αναρωτιεμαι απο κοντα. Θα εχεις περιεργη αισθηση στο παιξιμο στην αρχη και μεχρι καποια "λογικη" ενταση θα ακους ξεχωριστα τις χορδες σου στο κουρδισμα που ειναι, αλλα οντως πολυ χρησιμο, ειδικα για FR. Ανοιγει πολλους δρομους σε live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ορέγομαι εδώ και κάποιον καιρό και δεν νομίζω να το φέρνει κανείς. Πρώτα ο Θεός θα το παραγγείλω σε λίγες μέρες απο music store και αν όλα καλώς σε κανα μήνα θα ετοιμάσω review για όποιον ενδιαφέρεται. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Χτες το πήρα στα χέρια μου αλλα ακόμα δεν έχω ολοκληρωμένη άποψη. Απο ότι κατάλαβα είναι απο τα πράγματα που θέλουν χρόνο όχι για να τα ανακαλύψεις αλλα για να τα συνηθίσεις! Πάντως μέχρι στιγμή εχω θετική προδιάθεση για το πετάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aπορια: Δουλευει σαν octaver / pitch shifter χαμηλωνοντας τον τονο σε ολες τις χορδες ή μπορει να κανει και αλλα κουρδισματα (πχ μονο μιας χορδης ο τονος να αλλαζει). Εαν γινεται το δευτερο ειμαι περιεργος πως το καταφερανε χωρις καποιο piezo, midi κτλ μαγνητη...

Εαν παλι ειναι απλα ενα καλο octaver, οκ...

Θα με ενδιεφερε κατι που θα αλλαζε κουρδισματα χωρις να χρειαζεται κατι η κιθαρα σαν μετροπη, αλλα οχι αν το κανει γενικα σε ολες τις χορδες... Αυτο το κανεις και με ενα καλο pitch shifter...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου